Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 21:29, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
kaz742011 napisał(a)
Szałwia jest przed. To deep blue. To przecież twój projekt. Autor zapomniał


Sorry, za dużo tego

A co sądzisz o Scabiosa caucasica albo Penstemon cultorum? Kolor albo niebieski albo czerwonego wina.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:30, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
asiak napisał(a)
Ewuniu dziękuję, zdecyduję się chyba na szałwie
Pozdrawiam


Super
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:35, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Basia_KRK napisał(a)

Ewa, jestem ciekawa co sądzisz o różach (jednogatunkowe nasadzenia, nie mix) wśród kulkowiska cisów / czy też ogólnie o różach wśród topairów?


Takie nasadzenia są dość specyficzne. Przypominają mi trochę ogrody pałacowe francuskie. Ogólnie prezentują sie bardzo elegancko, trochę sztywno W czasie przerwy w kwitnieniu będzie tylko zielono. Jesli pasuje to do stylu ogrodu, to dlaczego nie. Jednak jeśli róże złapią choroby grzybowe, to widać to od razu. Byliny odwróciłyby uwagę od takich drobiazgów. Doskonale formy topiarów jeszcze je podkreślą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:36, 21 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
Przejrzałam jeszcze raz Twoją wizytówkę. Świetne masz zestawienia kolorystyczne i bardzo dobrze dobrane rośliny. Ogród chociaż mały, naprawdę zachwyca. Ideał.
Pewnie jeszcze nie raz zajrzę do Twojej wizytówki, Ahhhhh
____________________
Helen - Hortensjowo
kaz742011 21:44, 21 kwi 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Anda napisał(a)


Sorry, za dużo tego

A co sądzisz o Scabiosa caucasica albo Penstemon cultorum? Kolor albo niebieski albo czerwonego wina.


Ewuś żartowałam przecie, tyle wątków i w każdym prośba do Ciebie o pomoc to nie dziwne że się nie pamięta . Jedna i druga mi się podoba ( oczywiście wygooglałam bo żadnej nie znam). Ale coś mi się ta drakiew spodobała . Ciekawe czy będzie do zdobycia stacjonarnie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
SlonecznyOgrod 22:13, 21 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Przez Was dziewczyny kupiłam dziś judaszka

No to teraz powiedz mi Ewuś gdzie go posadzić , słońce, półcień?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
tulucy 23:02, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
No cóż, u mnie są byliny między różami, natomiast nie ma tam na pewno zbyt wielkich odległości szałwie omszone niespecjalnie mnie lubią, ale okręgowa już bardzo, przetacznik ząbkowany jest ok, czyśćce, floksy, ostróżki, dzwonki, o właśnie kalamintha też mnie nie lubi raczej. Powoli dosadzam też trawki. Mam jeszcze rozchodniki, peonie, liliowce. To z ulubionych
Z wyprowadzką Fairy na przedpłocie pojawił się problem. Padły mi 2 z ośmiu tych słabujących. A Fairy mam 3... Ale i tak kolorystycznie byłby zgrzyt. Myślę dalej
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosialuk 00:35, 22 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5275
Ewa podziwiam wiosnę u ciebie i z niecierpliwością czekam na swoją
Chcę ci się pochwalić, że wysiałam Cerinthe major "Purpurascens" (ośmiał wielki) i z 6 nasionek mam 4 siewki Mam nadzieję, że dożyją wszystkie czasu sadzenia na działce To za twoją przyczyną go mam
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Basia_KRK 08:43, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Anda napisał(a)


Takie nasadzenia są dość specyficzne. Przypominają mi trochę ogrody pałacowe francuskie. Ogólnie prezentują sie bardzo elegancko, trochę sztywno W czasie przerwy w kwitnieniu będzie tylko zielono. Jesli pasuje to do stylu ogrodu, to dlaczego nie. Jednak jeśli róże złapią choroby grzybowe, to widać to od razu. Byliny odwróciłyby uwagę od takich drobiazgów. Doskonale formy topiarów jeszcze je podkreślą.


Dziękuję Ewa To fakt, na dużych "pałacowych" powierzchniach to wygląda super
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
mirkaka 09:24, 22 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
Wiosna w pełni, tulipany mnie zachwyciły, i na dodatek się mnożą, szkoda że nie pamiętasz ich nazwy,
Ewo, pięknie u Ciebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies