Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Basieksp 14:19, 06 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Może też powinnam wybrać się na taki spacer
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 09:07, 15 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Basieksp napisał(a)
Może też powinnam wybrać się na taki spacer

Basiu, na spacerach zawsze rozglądam się obserwując różne gałęzie, szczególnie te nad jeziorem. W taki sposób wypatrzyłam kiedyś żółtą różę pnącą, pewnie ktoś wywalił chwasty z korzonkiem róży, a ona biedulka chciała dalej żyć...No i u mnie zdobi altanę.
Bywało też, że zaprosiłam w taki sposób intruza. Kwitło pięknie coś na biało i dało się lekko wyciągnąć z ziemi. Posadziłam, a później nie mogłam nadążyć z wyrywaniem rozłogów. Dopiero po kilku latach udało mi się ją pozbyć całkowicie. Zrozumiałam dlaczego ktoś ją wywalił. To była jakaś roślina z rodziny ślazowatych...do zadarniania byłaby idealna, bo kwiaty miała ładniutkie. Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 09:12, 15 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Wczoraj zamknęliśmy sezon działkowy i wróciliśmy do domu.

W ubiegłym roku powrót był 8 listopada. Miałam tam kłopoty z netem i dlatego było mnie mało na O. Teraz mam nadzieję nadrobić wizyty w ulubionych wątkach. Mam jeszcze trochę fotek mojej jesieni...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 13:20, 15 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
O, to w tym roku sezon o tydzień dłuższy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 14:39, 15 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Nie wiem gdzie dokładnie się twoja działka znajduje ale dla mnie rejony na pd od małego Trójmiasta, okolice Kartuz to internetowy trójkąt bermudzki, kojarzy mi się ze słabym dostępem do internetu i do sieci komórkowych.
Pewnie zapowiadane ochłodzenie was wygoniło w cieplejsze domowe pielesze.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 15:12, 15 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Joku napisał(a)
Nie wiem gdzie dokładnie się twoja działka znajduje ale dla mnie rejony na pd od małego Trójmiasta, okolice Kartuz to internetowy trójkąt bermudzki, kojarzy mi się ze słabym dostępem do internetu i do sieci komórkowych.
Pewnie zapowiadane ochłodzenie was wygoniło w cieplejsze domowe pielesze.

Jolu, Kartuzy to kawał drogi ode mnie... W ostatnich dniach zrobiło się zimno, mokro i nie ciekawie...a nasze spacery odbywały się miedzy kropelkami deszczu...brrr. Zapadła więc decyzja o powrocie do domu.Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:36, 15 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286

"Jesienna" ostróżka ma się całkiem dobrze

Tawuła japońska w pełnej krasie w tym roku

Jeżyki nie zdołały upilnować bukszpanu w sąsiedztwie, ćma dotarła i tutaj...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:48, 15 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Wcześniej nie obyło się bez przykrych niespodzianek...Podczas grzybobrania schyliłam się po rydza i nie zauważyłam złamanej gałęzi, nadziałam się na nią, skaleczyła mnie przy oku...krew lała się, bo to unerwione miejsce...ale już zagojone...

Natomiast, po kilku dniach, eMuiowi podczas rąbania drewna, siekiera odbiła i trafiła w środkowy palec...Skaleczenie było duże, w szpitalu zeszyli mu to, zakładając 5 szwów, pocierpiał, ale po 2-ch tygodniach szwy zdjęte no i goi się dobrze...Szczęście, że nie odrąbał palca...

Cieplutkie jesienne widoczki
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:06, 15 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:09, 15 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies