Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Joku 20:33, 01 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Może to jakaś zmutowana siewka klona, ewentualnie zabiedzona (silniejsze i żarłoczniejsze rośliny w sąsiedztwie) albo już zaczął się jesiennie przebarwiać - nie wiem kiedy mu się przypatrywałaś. Klon raczej nie rozłazi się rozłogami ale rośnie jako duże drzewo. Na szczęście albo i nieszczęście zabiera mu to sporo czasu . Może posadź go na próbę i poobserwuj przez kilka lat. Wywalić zawsze można. Przy moim rodzinnym domu rósł duży klon (lat na pewno ponad 50), koronę miał wysoko a pień gładki i "strzelisty".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 12:09, 03 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
ElzbietaFranka napisał(a)

Elu będziesz zadowolona z perukowca. To wdzięczna roślina i swoimi kolorami cieszy oczy przez cały sezon. Cieszę się bardzo z komórkowy jakie serwuje mi ogród. Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:11, 03 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
ElzbietaFranka napisał(a)



Klony nie są ekspansywne. Sumak ma inny korzeń też się nie krzewi jeżeli nie dotkniesz jego korzenia. To pewnie klon kapadocki rubrum też sprawdzałam. Znałazłas go w zaroślach mogło nasionko przyfrunąć to przecież fruwajki (noski). Wykop i posadź bo bardzo ładny. Jak zmieni stanowisko może zmienić i kolor liści.

Elu właśnie zaprosiłam tego klona do ogrodu. Zaraz wstawię fotki.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:15, 03 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Joku napisał(a)
Może to jakaś zmutowana siewka klona, ewentualnie zabiedzona (silniejsze i żarłoczniejsze rośliny w sąsiedztwie) albo już zaczął się jesiennie przebarwiać - nie wiem kiedy mu się przypatrywałaś. Klon raczej nie rozłazi się rozłogami ale rośnie jako duże drzewo. Na szczęście albo i nieszczęście zabiera mu to sporo czasu . Może posadź go na próbę i poobserwuj przez kilka lat. Wywalić zawsze można. Przy moim rodzinnym domu rósł duży klon (lat na pewno ponad 50), koronę miał wysoko a pień gładki i "strzelisty".

Już od godziny jest w moim ogrodzie. Niech się korzeni i niech pokaże swoją urodę w przyszłym sezonie. Zaraz dam fotki.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Martka 12:22, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rumianka napisał(a)


Masz piękną rabatę z perukowcami I taką piękną różnorodność roślin na działce.
Ładna, kolorowa sesja, dużo detali (kolekcji kluczyków nie widziałam wcześniej), zmyślnie masz rozmieszczone drzewa, ładnie z czasem wypełnią "najwyższą" przestrzeń ogrodu. Przyjemny spacer nam sprawiłaś, Rumianko
Rumianka 13:07, 03 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Wgrywanie zdjęć trwa wieczność
Klon Kapadocki (chyba) posadzony za huśtawką.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 13:13, 03 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
Klonik dostał swoje życie on ma ładny kolor i kształt liści, jak dla mnie super, że go posadziłaś
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 13:20, 03 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Przesadziłam jarzębinę by zrobić miejsce klonikowi. To ten patyk bez liści.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 13:24, 03 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Martka napisał(a)


Masz piękną rabatę z perukowcami I taką piękną różnorodność roślin na działce.
Ładna, kolorowa sesja, dużo detali (kolekcji kluczyków nie widziałam wcześniej), zmyślnie masz rozmieszczone drzewa, ładnie z czasem wypełnią "najwyższą" przestrzeń ogrodu. Przyjemny spacer nam sprawiłaś, Rumianko

Martuś tyle zachwytów ogród chyba nie wytrzyma. Dzięki wielkie.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 13:34, 03 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Basieksp napisał(a)
Klonik dostał swoje życie on ma ładny kolor i kształt liści, jak dla mnie super, że go posadziłaś

Basiu, liczę na to że klonikowi spodoba się miejsce w którym go posadziłam. Chciałam wyeksponować go bardziej ale jest u dołu pokrzywiony, widocznie walczył w tych chaszczorach o odrobinę światła. A u mnie będzie mu dobrze i liczę że polubi moje "złote piaski", taką kiepską mam glebę. Uważam jednak że lepsze piaski niż chaszcze.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies