Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Gruszka_na_w... 10:46, 18 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Runianko, z pewnością można Cię ogłosić królową pierwiosnków. Tak dorodnych kęp nie widziałam u nikogo.
Tulipany to twardziele. Im bardziej szkodzi upał niż przymrozek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Bee 12:16, 18 kwi 2024


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
O jejku! Ile pierwiosnków!

A drżę o każdego. Chyba przestanę i zacznę dzielić skoro u Ciebie też rosną w piasku.


Rumianka napisał(a)
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Rumianka 15:55, 18 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Magara napisał(a)
Rumianko, dzięki, będę dzielić

Powodzenia w dzieleniu pierwiosnków...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:56, 18 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
UrsaMaior napisał(a)
Ojacież jakie pierwiosnki! No szok! A ja się bałam ruszać, żeby nie zmarnować!

Nie ma czego się bać...delikatnie porozdzielać korzonki i posadzić na nowo...one to chyba lubią, bo bardzo się mnożą...Powodzenia..

Dzielę o każdej porze roku, z wyłączeniem zimy, dzielę, kiedy mam taką potrzebę. Jednakże wiosenne dzielenie uważam za najlepsze, gdyż mają czas przez cały sezon na rozrastanie. Dzielić najlepiej w pochmurne dni, bo nie pokładają się jak placki, a w słoneczne leżą od razu, ale nawet i to im zbytnio nie przeszkadza. Im częściej dzielę, tym szybciej przyrastają. śmiało do boju...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:58, 18 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Agatorek napisał(a)
Masz pierwiosnkowy raj . Chyba u nikogo innego nie widziałam aż tyle

ha, ha...mam ich tak dużo, bo ciągle je dzielę, a one szybko przyrastają na nowo i tak w kółko...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:03, 18 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Ewa777 napisał(a)
Wpadłam w zachwyt na widok tych obwódek z pierwiosnków.
"Przepis" na sukces w ich w uprawie przeczytałam. Powiedz tylko, czy pierwsze pierwiosnki kupiłaś, czy sama siałaś?


Pierwiosnki mam swoje. Te żółte kilka lat temu znalazłam w czasie spaceru na poboczu drogi, tak właściwie na skraju łąki. Wróciłam z łopatką i tę kępkę zaprosiłam do ogrodu, od razu podzieliłam chyba na 8, a za rok te 8 znów podzieliłam na 56...i tym sposobem mam ich całe mnóstwo, ponieważ co roku dzielę sadzę, a nadmiar rozdaję. Sama się dziwię, że tak przyrastają. W samej koniczynce mam przeszło 60 szt, a na pozostałych rabatach są też wszędzie. żółto, jak kurczaki wielkanocne...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:12, 18 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Runianko, z pewnością można Cię ogłosić królową pierwiosnków. Tak dorodnych kęp nie widziałam u nikogo.
Tulipany to twardziele. Im bardziej szkodzi upał niż przymrozek.

ha, ha, ha...Haniu,dziękuję, ale zaszczyt mnie "kopnął" ha,ha
Sama dziwię się, że na mojej lichutkiej glebie rosną takie egzemplarze... Zaczęło się od jednej mizernej kępki znalezionej w trawie podczas spaceru..wykopałam ją, podzieliłam na 8, za rok z tych 8 podzieliłam na 56 i tak juz poszło...co roku mam więcej i więcej...nadmiar rozdaje. Chcesz?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:16, 18 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Bee napisał(a)
O jejku! Ile pierwiosnków!

A drżę o każdego. Chyba przestanę i zacznę dzielić skoro u Ciebie też rosną w piasku.




Najlepiej dzielić je w pochmurny dzień, by słonko nie zrobiło z nich od razu placków, porządnie podlać i czekać na rozrost...Smiało do boju...
Te moje egzemplarze są już porządnie zahartowane w "boju", to żelazne rośliny. Ale te kupowane w marketach są tylko chwilowymi gośćmi w ogrodzie...szybko jakoś znikają...są ładne, przyciągają wzrok, wyciągają kasę z kieszeni, ale żywot ich jest krótki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
UrsaMaior 16:24, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Ok, dzięki, to będę działała!
____________________
ogród pod lasem
Rumianka 16:31, 18 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies