Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

lindsay80 19:32, 04 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
No z takim zapleczem roślinnym to piękny ogród szybko się objawi!
____________________
Tu ma być ogród :)
Luki 19:33, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Justyno wiesz ja to z przymrużeniem oka piszę bo czytałem takie opinie od 'wielkich' architektów krajobrazu, którzy na dodatek twierdzą, że nie muszą się znać na roślinach i ich wymaganiach co o tym myślę chyba łatwo się domyślić.
Smaragdy jeżeli są zadbane jak dla mnie są idealnym żywopłotem, ładnie rosną, zdrowe, piękna ciemna zieleń, zimą nie robią się żółte, nie szyszkują no i niewielki koszt, dla mnie same zalety

Kasiu wiesz spójrz nad płot na te wiechecie wystające, tam też są tuje sąsiada i tu jest właśnie różnica, że o wszystko trzeba dbać. Ja tam lubię tą roślinę jako żywopłot, po kilka latach jak będzie przycinana utworzy ładny ciemnozielony ekran

Magdo mam to samo zdanie i minusów raczej nie znajduję Ja swoje jak posadziłem to rok też prawie stały w miejscu, ale były kopane.

Alka sporą miałbym tą brać ogrodowiskową ogród ma być przemyślany, aby zmiany co chwilę nie były konieczne, ma być posadzone i ładnie rosnąć, zmieniać się będą ewentualne donice i cebulowe

Edytko szkoda, że to zaplecze tak szybko się wyczerpuje a lista roślin baardzo długa.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
19:38, 04 paź 2015
moje szmaragdy są bezobsługowe ...przynajmniej u mnie ...no wiosną trochę nawozu .... w tym roku mało ...bardzo mało razy... ale podlałam

kiedyś się wywnętrzniłam postem u Waldaka od jeży na tamat tuj ...bo on jest przeciwnikiem ....ale nie dostałam odpowiedzi co jest równie dobre i tanie?

tak wiec nie ma obciachu ...może w Holandi czy Angli był by...ale tam ich stać na ogrodzenia z cedru
bdan 08:46, 05 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Łukasz, dobrze, że dopisałeś do siebie Biało-różowy, łatwiej odnależć.
Co do szmaragdów mają swój urok i gdybym miała mały ogród, to na pewno nie byłoby serbów, tylko szmaragdy. Już mam obawy, jak będę te serby ciąć,choc właściwie to mąż będzie.
Luki 09:07, 05 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Justyno moje szmaragdy też bezobsługowe, a jakie 'brzydkie' tak żeby nie zapeszyć nawet nawozu nie dostały w tym roku.
Tak jak piszesz problem tkwi w tym, że nie ma alternatywy w tej cenie. Każdy inny żywopłot wychodzi dużo drożej, a jeszcze przy nich więcej problemów

Danusiu ja właśnie się zastanawiam nad serbami w jednym miejscu tylko boję się, że mam tam za mało miejsca i wszystko będzie się strasznie gniotło, a w przyszłości zbyt zatarasuje przestrzeń między domem a ogrodzeniem, która i tak nie jest duża. O podpisie to w sumie zapomniałem ale sam musiałem szukać przez wyszukiwarkę to mi się przypomniało.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
bdan 09:44, 05 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Ja mam duzy ogród i niekoniecznie musi być nowoczesny i wydaje mi się, że serby u mnie moga być. Na końcu działki dosadziłam niedawno 9 serbów, którym pozwole swobodnie rosnąć. Za mojego życia za duże nie będą.
Ale te, które mam jako zywopłot to będę przycinać; podoba mi się naturalna forma serbów, więc będę przycinać w stozki, ale n z upływem czasu pień jednak będzie coraz grubszy i nie wiem jak będzie to wyglądać.
W nowoczesnym ogrodzie, a chyba taki bardziej właśnie będzie u siostry szmaragdy są są dla mnie bardzo ok.
Margo 10:08, 05 paź 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Hej Łukasz, dopiero zauważyłam że załozyłeś drugi wątek
Będe podglądać, ciekawie sie zapowiada. Bardzo podobają mi się nasadzenia w donicach tarasowych
____________________
Gosia
malgorzata_s... 10:35, 05 paź 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Łukasz pięknie wyszło Jak dosadzisz resztę będzie rewelacja
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malkul 17:20, 05 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
oj dobrze się z Tobą mają
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
popcorn 20:07, 05 paź 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajnie działasz Czekam na więcej
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies