Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Luki 10:41, 27 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Anetko bardzo mi miło, zapraszam

Toszka dziękuję za zainteresowanie, pw już poszło
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Aria 13:19, 27 wrz 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 15
Zapowiada się super, trzymam kciuki i będę dalej podglądać
U nas ogród będzie powstawał pewnie jeszcze wolniej.
Katkak 13:27, 27 wrz 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz nie bój się tych brzóz. U mnie jest rabata bylinowa pod ogromnym orzechem i rośliny dzielnie sobie radzą, a żadnej linii kroplującej nie mam. Dwie brzozy małe jeszcze mam posadzone na rabacie trawiasto-hortensjowej. Zamówioną mam jeszcze Gracilis . Z brzozami będzie bajka, sadź .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 14:40, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aria z dobrym planem pójdzie bardzo dobrze, tylko nie sadź nic w pobliżu 10 metrów od budowy bo będzie zniszczone no i nie śpiesz, na początek dobrze zaplanuj.

Kasiu już nie o tą wodę chodzi, ale o to jakie te brzozy będą za 10 lat bo troszkę duże one rosną, a 3 sztuki posadzone co 3 metry zacieniłyby całą działkę, więc muszę mieć coś kolumnowego Chociaż chyba jedną brzozę posadzę, ale to jeszcze nie jest pewne
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 14:50, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
W końcu coś się ruszyło w kwestii roślinnej i na szczęście wyszło znowu na moje i pracę zaczęły się od tej strony, której jestem dalej pewny, a po wczorajszych działaniach jeszcze bardziej się upewniłem

Materiał roślinny już się namnożył sam w sumie 'wyprodukowałem' 25 turzyc, 30 sadzonek runianki, 25 sadzonek trzmieliny i 8 kulek z bukszpanu. Zakupione zostały tuje na jedną część, różaneczniki kupione już dawno i miskanty kupione okazyjnie na przyszłość


Pierwszy raz ktoś mnie 'przyłapał' aparatem przy okazji można sobie zobaczyć, ze ogród nie jest duży


Po jakimś czasie w końcu pojawiła się nadzieja, że za parę lat betonowy płot paskuda zniknie. Dla czego tuje... głównie z powodu funduszy, chciałem choinę kanadyjską, ale zrezygnowałem. Przynajmniej mogę przytoczyć słowa, które kiedyś przeczytałem. "Polska tują kwitnąca"


I migaweczka z tarasu.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 14:58, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mam tylko jedno zdjęcie z pierwszych przymiarek roślin. Troszkę się zastanawiałem czy na pewno mi się podoba i po czasie, po konsultacjach zacząłem sadzić, ale skończyłem na prawdę przy oświetleniu w ciemnościach


Dzisiaj już posadzone rośliny prezentują się tak. Brakuje grabów hortensji, fukii miskantów i hakonechloa


Podoba mi się przedłużenie linii donic z tarasu na linię rabat.


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
18:22, 04 paź 2015
tez prowadzę obserwacje

Polska tują kwitnaca ...wcale nie jest obciachowa...no może ciut ...sama sadziłam tuje z pewną dozą nieśmiałości ..ale dziś nie żałuję ...no żałuję tego że 3 lata myślałam co posazdić

a i nie kosztowna jest to można potem poszaleć
Katkak 18:27, 04 paź 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Tuja jest ładna i bardzo praktyczna. Dobrze spełnia swoje zadanie jeśli chodzi o osłonę. Ale jak słowo daję - często jak gdzieś jedziemy zwracam uwagę na to co ludzie mają w ogrodach - i jak Polska długa i szeroka - tuje królują. Nie traktuj tego Luki jako krytykę, bo sama mam przecież tuje. Stwierdzam tylko fakt .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Flower1 18:32, 04 paź 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Widze ze zaczyna sie dziać ,super wygladaja trawki przy tarasie .Tuja jest tania ,w miare szybko bedzie efekt i ładnie zielona . Sama posiadam jedna strone działki w tujach ,z drugiej strony mam cisy ,staram sie dbać , jak Boga kocham stoja w miejscu załamka ...
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
AlKa 18:50, 04 paź 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Super jak ty ogarniasz dwa ogrody.
Zapowiada się bardzo przemyślany ogród.
Ja co prawda jednego brata mam, ale jeśli chciałbyś jeszcze jedną siostrę to się zgłaszam
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies