Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

Mirko 08:18, 24 sty 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22

Do abiko-Mirko to Man tylko nie mogłem utworzyć nicku Mirek bo był zajęty ale ogólnie Ok, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź
sierotka 09:18, 24 sty 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
abiko napisał(a)
Barbara, no cudo.. to mój ulubiony zestaw kolorystyczny, ale tyle kwiatów t nie miałam Gratuluję reanimacji


Witaj Dana ja tez uczę się uprawy storczyków Moja koleżanka ,która nma zwsze piękne powiedziała mi by odsatną wodą (na noc całą np nalewam do miski) przelewać storczyk obficie i wstawic na niedługo do miski z wodą jeszcze by korzonki napiły się.Natomiast korzonków nie wycinaj u mnie już one wychodzą sobie z doniczki i tak ma być .Po za tym trzeba je nawozić ,jest taki nawóz w marketach w takich prostokątnych przeżroczystych opakowaniach taka a,la kropłowka wkładasz do doniczki i on kapie sobie kropelkami .
Jesli storczyk zmarnieje nie wyrzucaj on się odnowi jak bedziesz podlewała i zapewnisz mu nawaożenie i odpowiednie stanowisko.Tylko potrzeba czasu
Storczyki jak wiele kwiatów nie lubią zmiany temperatur ,jak mi przewiało je na oknie balkonowym przy wychodzeniu na balkon zimą to spadły im wszystkie obfite kwiatyza pare dni .
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 09:29, 24 sty 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Mirko napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź - poznaje dopiero te kwiaty i wszystko jest dla mnie nowe-pozdrawia

Witaj Miro storczyki ok jak napisała Ci koleżanka Abiko.
Ustaw na oknie gdzie jest widno doniczkowe podlewa sie własciwie po prawie całkowitym wyschnięciu podłoża ,ja przelewam obficie w doniczce ,woda wycieknie tak nawet 2 razy ,3 i wstawiam dosłownie na poł godz jeszcze do miseczki z wodą by sobie dopiły i wyjmuję i pozwalam resztce wody wypłynąć .
Nie lubią przeciągów czyli otwierania okna jak jest duża róznica temperatur.

""W okresie wzrostu storczyki wymagają nawożenia. Jedną z metod zasilania jest nawożenie dolistne (spryskiwanie roślin płynnym nawozem). Szczególną uwagę należy zwrócić na egzemplarze mniejsze, tworzące pąki lub już kwitnące.
Polecane jest nawożenie co 3–4 tygodnie. Niektórzy hodowcy zasilają rośliny podczas każdego podlewania, stosując 3–4-krotnie mniejsze stężenie nawozu niż zalecane przez producenta preparatu. Nie jest istotne, jakiej firmy nawóz kupimy, ważny jest jego skład. Późną wiosną i latem należy stosować nawozy o wysokiej zawartości azotu. Obserwacja roślin pozwala stwierdzić, czy roślina cierpi na niedobór tego pierwiastka i dostosować dawkę. Ciemnozielone liście wskazują, że roślina jest właściwie zasilana, zbyt jasne liście ze śladami zażółceń mogą wskazywać na zbyt niskie nawożenie, natomiast poczerniałe końcówki liści są wskaźnikiem przenawożenia. Należy pamiętać, że podobne zmiany w kolorze liści mogą być wynikiem innych problemów. Lepiej dostarczyć roślinie zbyt małej ilości minerałów niż przenawozić ją.""
Powodzenia
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 09:50, 24 sty 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Moje storczyki były takie


____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 10:00, 24 sty 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Przez otwieranie balkonu i różnicę temperatur kwiaty zgubiły w ciągu kilku dni odbudowuję je już conajmniej rok ale nie wrzuciłam ale długo to trwa i jeden już zakwitł☺


Teraz kupiłam w markecie takie




Ten gubi pączki nie wiem dlaczego ma ładny zdrowy pąk potem źółknie i usycha ,a sam storczyk jest zielony (liście )i nawoźę.
Korzenie chyba są ok nawodnione prawda ?

____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 10:06, 24 sty 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
I jeszcze cos moja koleżanka długo nie przesadza i one kwitną i rozrastają się jak szalone ja przesadziłam i też przez długi czas nie chciały ruszyć z miejsca teraz tych kupionych na razie nie przesadzam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
abiko 10:42, 24 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Mirko napisał(a)

Do abiko-Mirko to Man tylko nie mogłem utworzyć nicku Mirek bo był zajęty ale ogólnie Ok, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

Mirek .. zostaw nik jak jest przyzwyczaimy się

powodzenia w uprawie, czytaj, pytaj i obserwuj.. a potem zaczniesz uprawiać, dendrobia, vandy, cymbidia itd
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mirko 09:32, 25 sty 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
No i stało się, z białego storczyka opadły kwiaty-musiało go bardziej "owiac" - na tym drugim pączki (3)rozwijają się czyli mniej dostał popalić.Pytanie-czy mam go przycinać, tego bez kwiecie? Jeżeli tak to w którym miejscu? Coś czytałem, ale nie mam pewności.
sierotka 09:44, 25 sty 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj ja bym nic nie cięła też poobcinalam i z 3 pędów mam teraz po 1
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
abiko 10:58, 25 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Mirko napisał(a)
No i stało się, z białego storczyka opadły kwiaty-musiało go bardziej "owiac" - na tym drugim pączki (3)rozwijają się czyli mniej dostał popalić.Pytanie-czy mam go przycinać, tego bez kwiecie? Jeżeli tak to w którym miejscu? Coś czytałem, ale nie mam pewności.

Nie obcinaj na razie, chyba że sam zacznie usychać. Te storczki mają to do siebie, że potrafią na tych pędach wypuścić nowe i czasami to bardzo malowniczo wygląda. Sam zobaczysz co się z nim będzie działo.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies