Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

Mirko 12:20, 25 sty 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Ok. Cierpliwie czekam!!!!
hankaandrus_44 12:48, 25 sty 2018


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Moje styczniowe zieloności, ale już drgnęło!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mirko 12:39, 21 lut 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Witam ponownie, pojawił się problem z jednym kwiatkiem(ten którego opisywalem, który zgubił kwiaty). Na wierzchu doniczki, pomiędzy kora pojawiło się coś przypominającego pajęczyne. Co to może być i jak z tym walczyć?
hankaandrus_44 12:53, 21 lut 2018


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
W poprzednim moim poście ze stycznia pokazywałam startujące po zimie dendrobium, dziś już jest kwiatek. Niestety na razie tylko jeden, ale z tyłu jeszcze jeden pączek chce rozkwitnąć. Nie jest to okazały egzemplarz, dostałam kilka bulw z podziału od znajomej, miały iść na śmietnik. Ale u mnie jeszcze zakwitły, znam kolor, a po przekwitnięciu, będę czatować na młode przyrosty.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sierotka 13:24, 21 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Mirko napisał(a)
Witam ponownie, pojawił się problem z jednym kwiatkiem(ten którego opisywalem, który zgubił kwiaty). Na wierzchu doniczki, pomiędzy kora pojawiło się coś przypominającego pajęczyne. Co to może być i jak z tym walczyć?


https://forum.swiatkwiatow.pl/pajeczynka-w-storczyku-t8181.html
Witaj
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 13:26, 21 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
hankaandrus_44 napisał(a)
W poprzednim moim poście ze stycznia pokazywałam startujące po zimie dendrobium, dziś już jest kwiatek. Niestety na razie tylko jeden, ale z tyłu jeszcze jeden pączek chce rozkwitnąć. Nie jest to okazały egzemplarz, dostałam kilka bulw z podziału od znajomej, miały iść na śmietnik. Ale u mnie jeszcze zakwitły, znam kolor, a po przekwitnięciu, będę czatować na młode przyrosty.




O jej jaki cudny moja mama zawsze uwaźała ,ze są pewne osoby co mają rękę do kwiatów a ja dodam i SERCE
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
hankaandrus_44 13:44, 21 lut 2018


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Serce do roślin trzeba mieć, nawet wtedy gdy są już "na wykończeniu". A może wtedy najbardziej ono się uzewnętrznia. Mnie często udaje się odratować takie zabiedzone. Nie zawsze je potem u siebie zostawiam, ale liczy się, że starania na marne nie poszły.
Tak było i w przypadku tego dendrobium. Były 3 pseudobulwy już po przekwitnięciu, i jedna jakaś mikra część z listkami. Pani już wyrzucała na śmietnik, Udało się zabrać. Posadziłam do nowego podłoża, całe lato dawałam jeść, Nowe przyrosty były. to je odjęłam, a na tych pozostałych doczekałam się dwóch kwiatków. Teraz mam jedną zdrową sadzonkę i szansę na kolejne, ze starych bulw.
Trzymajcie kciuki.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mirko 14:52, 21 lut 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Dziękuję Za pomoc.
abiko 08:14, 22 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Mirko napisał(a)
Witam ponownie, pojawił się problem z jednym kwiatkiem(ten którego opisywalem, który zgubił kwiaty). Na wierzchu doniczki, pomiędzy kora pojawiło się coś przypominającego pajęczyne. Co to może być i jak z tym walczyć?


Odizoluj storczyka od reszty kwiatów ponieważ przędziorek się przenosi dość łatwo- jeśli to on równie dobrze może to też być wełnowiec. Wstaw zdjęcie może, bo tak to gdybamy
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 08:15, 22 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Hania cudnie ci zakwitło dendrobium. Ja mam też takie co próbuję ratować, ale na razie wypuszcza keiki, na kwitnienie jeszcze poczekam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies