Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

Dominika11 21:22, 03 lis 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
tu jest wątek o dereniach http://www.ogrodowisko.pl/watek/1257-deren-bialy-cornus-alba
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
alis 21:27, 03 lis 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dominiko, rysuję bardzo dużo, tzn. w GardenPuzzle robię projekty, mam ich już sporo, nie wszystko tutaj wrzucam, bo zdaje mi sie to takie jeszcze nieudolne. Rysuję też w najzwyklejszym ed. grafiki Paint, teraz zaczęłąm tak poglądowo zrobić calutką tę długą rabatę, może będzie łatwiej z doborem roślin. Cały wolny czas spędzam na Ogrodowisku, moje takie malutkie uzależnienie, jak niejednej z Was pewnie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Dominika11 21:32, 03 lis 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no to okey
uzależnienie mówisz - hmmmmmmmm, mam to na bank
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
paula23 21:46, 03 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
U kogoś to od razu widzę jakie roślinki pasują a u siebie to mam milion pomysłów i się zdecydować nie mogę ale wtedy robię sobie tydzień przerwy od rozmyślania i po tygodniu od razu wiem co chce i tez po nocach mi się śni ogród i rabaty a wiśnie też mam 2 mnie również zauroczyły
____________________
Paula Moje trudne początki
alis 22:11, 03 lis 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
paula23 napisał(a)
U kogoś to od razu widzę jakie roślinki pasują a u siebie to mam milion pomysłów i się zdecydować nie mogę ale wtedy robię sobie tydzień przerwy od rozmyślania i po tygodniu od razu wiem co chce i tez po nocach mi się śni ogród i rabaty a wiśnie też mam 2 mnie również zauroczyły

Zazdroszczę Wam dziewczyny tej wiedzy ogrodowej, Ty Paula dokładnie potrafisz przewidzieć co gdzie sie zmieści, ile miejsca jak roślina potrzebuje, ja to bym wszystko upchnęła w 1 miejscu, jak to mój M mawia
Hortensje też mnie zachwyciły, dlatego koniecznie je tutaj na przodzie rabaty chciałabym widzieć.
Tydzień przerwy od rozmyślania o rabatkach? Heh, niemożliwe
Jutro jadę na szkolenie, więc 1 dzień przerwy sobie zrobię od Ogrodowiska
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 22:29, 03 lis 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928


Tak mniej więcej w GardenPuzzle wygląda wersja 1 zaproponowana przez Ciebie Paula, z tym że nie ma tam wszystkich roślin, więc kolorystycznie dopasowałam.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paula23 22:30, 03 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
alis napisał(a)

Zazdroszczę Wam dziewczyny tej wiedzy ogrodowej, Ty Paula dokładnie potrafisz przewidzieć co gdzie sie zmieści, ile miejsca jak roślina potrzebuje, ja to bym wszystko upchnęła w 1 miejscu, jak to mój M mawia
Hortensje też mnie zachwyciły, dlatego koniecznie je tutaj na przodzie rabaty chciałabym widzieć.
Tydzień przerwy od rozmyślania o rabatkach? Heh, niemożliwe
Jutro jadę na szkolenie, więc 1 dzień przerwy sobie zrobię od Ogrodowiska


Oj kochana do wiedzy to mi daleko po prostu niektóre roślinki znam i o nich się wypowiadam ale w sumie to już ogrodowisko czytam nałogowo od 3 lat więc znam dużo kompozycji które dziewczyny stosują i są sprawdzone. Wiem jak to jest bo ja sama chętnie bym dużo bardzo dużo dawała na rabatki dlatego wole 3 razy przemyśleć niż potem przesadzać a i tak nie zawsze się udaje

A co do hortensja są śliczne ale pomyśl o przemieszaniu ich (naprzemian) z czymś co kwitnie wczesną wiosną wtedy cały sezon będzie kolorowo np azalia Rosną podobnej wielkości i obie na kwaśną ziemie u siebie planuje pomieszać hortensje i budleje a na rabacie obok mam azalie i różaneczniki

jeden dzień przerwy lepszy niż nic, spojrzysz na rabatkę takim świeżym okiem
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 22:37, 03 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
alis napisał(a)


Tak mniej więcej w GardenPuzzle wygląda wersja 1 zaproponowana przez Ciebie Paula, z tym że nie ma tam wszystkich roślin, więc kolorystycznie dopasowałam.


No i tu już twój wybór czy wolisz takie "pełne" rabatki czy minimalistyczne a co do tej pomyślałabym jeszcze nad zmianą kolorów jeżówek, te 2 które wyjdą "za" czerwonymi żurawkami dałabym żółte a resztę czerwone i kolejna sprawa że ja lubię symetrycznie więc zmieniłabym te kulki bukszpanowe tak :


Nie wiem czemu na obrazku jeżówki wyszły mi pomarańczowe miały być czerwone.
____________________
Paula Moje trudne początki
kasia_w 12:00, 04 lis 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
ladnie wyszlo
ja mam pissardi obok 3 umbry a w nogach deren tylko zolty.Ale galazki sa czerwone.Mam to we wrzosowisku.Jeszcze male ale juz lubie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Dominika11 12:03, 04 lis 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
paula23 napisał(a)


No i tu już twój wybór czy wolisz takie "pełne" rabatki czy minimalistyczne a co do tej pomyślałabym jeszcze nad zmianą kolorów jeżówek, te 2 które wyjdą "za" czerwonymi żurawkami dałabym żółte a resztę czerwone i kolejna sprawa że ja lubię symetrycznie więc zmieniłabym te kulki bukszpanowe tak :


Nie wiem czemu na obrazku jeżówki wyszły mi pomarańczowe miały być czerwone.
a po prawej stronie nie będzie nic jako szpaler przy ogrodzeniu, tak tam łyso, byłoby jakieś tło. Jak dla mnie trochę za gęsto, ale jak ktoś lubi
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies