Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 22:47, 13 sty 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Zdjęcia trochę kiepskie ale widać papryczkę i bazylię
Papryczka z nasion od Renaty-Ryski.
Są małe,okrągłe,pikantne, idealne do nadziewania fetą.



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
popcorn 00:31, 14 sty 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super, piękna papryka Dam swoim szansę w takimr azie Dziękuję!
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 07:14, 14 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Kokesz napisał(a)


Pooglądałam sobie te stroje w necie pod hasłem Trachten i Dirndl, pierwszy raz się spotkałam z tym nazewnictwem ale fajne są
Panowie w krótkich spodenkach też
Ciekawe co na to mój eM
Muszę jeszcze raz pobuszować po tym sklepie, jak coś fajnego znajdę to zrobię foty
moj zaklada krotkie spodenki i nie marudzi i koszule w kratke do tego.
W zeszlym roku wyjatkowo udala mi sie papryka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anitka 13:07, 14 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Anitko, jeśli zaglądasz tu czasem, to podpowiedz proszę, gdzie widziałabyś tą wierzbę i wrzośce, chyba Ty pisałaś, żeby je przesadzić?

Aaa i dokupiłam jeszcze jedną żółtą tuję plicata 4ever goldy, jest malutka i na zimę zadołowana ale dać ją obok tej samej dużej czy powtórzyć żółty kolor na rabacie przed kompostownikiem?





Na pewno tej drugiej tui żółtej nie dawaj tuż obok już tej rosnącej. Pamiętaj obok siebie zawsze liczba nieparzysta 1-3-5. Dwie roślinki jak chcesz coś zaakcentować po obu stronach, np. wejścia, wzdłuż ścieżki lub na rabacie, ale w pewnej odległości, nie jedna przy drugiej, czymś oddzielone. Możesz ją dać w pewnej odległości na lewo, jako powtórzenie i może tam też przenieść wrzosy, tylko nie w rządku, pogrupować plamami. Połączyć z trawkami. Przed kompostownikiem jej nie dawaj, bo ona musi mieć słońce, by się ładnie wybarwić.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:18, 14 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
A kompostownik ma być cały sezon zasłonięty? Jeśli tak to ja też za cisami. Szmaragdy tam odpadają. Tylko nie do końca jestem za tymi stożkami w tym miejscu, bo one nie zrobią "plecków", musiałyby jeszcze dostać same coś w plecki. Bardziej ekran cisowy tam widzę a przed nim byliny.

Strój super wyszperałaś
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Napia 15:52, 15 sty 2019


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Świetne te bawarskie cudeńka Super pomysł
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kokesz 19:50, 19 sty 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Anda napisał(a)

Ogólnie paprocie nie lubią zbyt sucho, ale może dałyby radę te odmiany:

Polystichum setiferum 'Plumosum Densum' - jeden z najlepiej znoszących suche gleby

Athyrium filix-femina - lubi się rozprzestrzeniać

Dryopteris affinis - potrzebuje czasu na rozwinięcie

Dryopteris wallichiana - jest duży, ale nie wiem, jak u Ciebie z zimowaniem

Polystichum aculeatum - na początku potrzebuje kompostu, potem daje sobie radę i w suchej ziemi

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
ryska 20:00, 22 sty 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Jestem pod wrażeniem Twojej pomysłowości, super
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
BasiaLT 20:22, 22 sty 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ja za paprociami nie przepadam, inna sprawa ze u mnie i tak nie miałyby szans na przeżycie. Ale widziałam kilka ogrodów, gdzie były świetnie skomponowane z innymi roślinami.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
violaskom 17:21, 26 sty 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Renatko, odwiedzałam Twój wątek wiele razy ale nie jestem pewna czy zostawiłam po sobie ślad. Masz piękną wypielęgnowaną trawę i bardzo fajne rabatki. Będę zaglądać i kibicować w nasadzeniach i komponowaniu rabat. Te kwiatki które podobały Ci się u mnie to cynia ( zinnia zahara cherry ). Jest niewysoka i kompaktowa. Mam zebrane nasiona. Jeśli chcesz to Ci wyślę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies