Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Anda 20:36, 29 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Reniu, tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1367#post_6

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 21:04, 29 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)


Tak, właśnie o taki styl mi chodziło. I zauważ, że na tej rabacie są też „uspokajacze” w postaci dużych liści i dużych form, bo tam są chyba jakieś krzewinki cięte w kule i trawa w formie kuli. Liście są w większości tylko zielone i nie ma innych odcieni zieleni (typu limonkowy albo srebrny) na tym odcinku. Jest tylko jaśniejsza i ciemniejsza zieleń. Widać jedynie jakby mini kleksy żółtych listeczków na brzegu i ciemniejszych w głębi też na brzegu. I te odcienie wplecione są w zielone liście. Nie są mocną plamą z tego co widać na zdjęciu oczywiście


https://i.pinimg.com/564x/d4/21/f5/d421f5f7a04ffa29448951be4fc70aec.jpg

Trawę w formie kul mogłabym znaleźć na słoneczną patelnię, ewentualnie mini liliowce, ale uspokajacze o dużych liściach (za zdjęciu w linku są hosty) to nie wiem jakie dadzą radę na słońcu? U mnie są kulki z daniki, kulki na pniu ze szmaragda, kulki z tymianku, Przy brzegu od lewej zawciąg nadmorski, żurawki, żółte oregano i pomiędzy stipa, rudbekie Cherry brandy i carex Praire Fire.

Zeby się nie pogubić to mówimy teraz o tej rabacie z małą żółtą tują



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 21:37, 29 gru 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Anda napisał(a)
Reniu, tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1367#post_6


Bardzo fajny ogródek pokazałaś. Chyba muszę iść w tym kierunku
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 22:22, 29 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kokesz napisał(a)


https://i.pinimg.com/564x/d4/21/f5/d421f5f7a04ffa29448951be4fc70aec.jpg

Trawę w formie kul mogłabym znaleźć na słoneczną patelnię, ewentualnie mini liliowce, ale uspokajacze o dużych liściach (za zdjęciu w linku są hosty) to nie wiem jakie dadzą radę na słońcu? U mnie są kulki z daniki, kulki na pniu ze szmaragda, kulki z tymianku, Przy brzegu od lewej zawciąg nadmorski, żurawki, żółte oregano i pomiędzy stipa, rudbekie Cherry brandy i carex Praire Fire.

Zeby się nie pogubić to mówimy teraz o tej rabacie z małą żółtą tują





Reniu, jak będę miała dłuższą chwilę wolną to się pobawię w Szopie, ale tak naprawdę, to nie jestem dobra w zmienianiu nieznanych mi tak do końca rabat. Przyznaje szczerze Najlepiej dla mnie, niekoniecznie dla Ciebie, byłoby wykopać wszystko i posadzić ponownie. Jeśli chcesz, to napisz mi szczegółową listę wszystkiego z tej rabaty, łącznie z dokładnymi wymiarami i wszystkim ważnym co dotyczy tej rabaty. Żeby potem nie było - ale to tu nie pasuje, bo coś tam coś tam

Myślałam, że tylko cebulowe Ci tam jakoś nie pasują
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 22:59, 29 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)


Reniu, jak będę miała dłuższą chwilę wolną to się pobawię w Szopie, ale tak naprawdę, to nie jestem dobra w zmienianiu nieznanych mi tak do końca rabat. Przyznaje szczerze Najlepiej dla mnie, niekoniecznie dla Ciebie, byłoby wykopać wszystko i posadzić ponownie. Jeśli chcesz, to napisz mi szczegółową listę wszystkiego z tej rabaty, łącznie z dokładnymi wymiarami i wszystkim ważnym co dotyczy tej rabaty. Żeby potem nie było - ale to tu nie pasuje, bo coś tam coś tam

Myślałam, że tylko cebulowe Ci tam jakoś nie pasują


Ewa coś się nie dogadałyśmy mi tam pasuje. Myślałam, że sugerujesz dodanie krzewinek, uspokajaczy, bylin o szerokich liściach, jak w tym pinie. Więc zapytałam o te byliny o szerokich liściach i napisałam, jakie rośliny już tam mam

Teraz sobie przypomniałam, że mam w cieniu mini różowe bergenie, które tam w ogóle nie kwitną. Mogę je tam dodać, tylko nie wiem, czy się nadają na słońce.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 08:55, 30 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
To była tylko analiza zdjęcia

Bergenie mogą być na słońcu, jeśli mają odpowiednia ilość wilgoci.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 10:52, 30 gru 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Ewuś, jak masz czas, to ja jestem chętna na rewolucję rabaty, łącznie z wysadzaniem roślin zapraszam
____________________
Helen - Hortensjowo
Mysza 15:33, 30 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Widzę znowu burzę mózgów
Moje bergenie dawały radę w słońcu, ale jak pisze Ewa pilnowałam aby nie wyschły za bardzo.

Ciekawe co Helen znowu kombinuje? Zmiany...?

Dziewczyny jak będziecie gdzieś widziały cisy-kule to dajcie znać na priv.
____________________
Gosia
Kokesz 17:41, 30 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Dziś miałam urlop i trochę sobie poryłam w ogródku
Zaraz mi się lepiej zrobiło
Powiązałam trawy, posadziłam cebule czosnków Globemaster i zadołowałam na leśnej ostrokrzewy karbowanolistne, które kupiłam dwa tygodnie temu.
Będą z nich kulki
Hahaha, prawie nic nie widać
Jutro chcę zrobić kanty, powinno być ciut ładniej



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 17:55, 30 gru 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Nie znałam tego ostrokrzewu a do złudzenia podobny do bukszpanów. Jakby kiedyś jeszcze Ci się trafił w dobrej cenie, to poproszę o info
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies