Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród patykiem malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród patykiem malowany

Joku 14:51, 11 lis 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Trzeci raz podchodzę do napisania czegoś u ciebie, bo bardzo zaciekawił mnie twój wątek. Może tym razem się uda. Lubię kamienie w ogrodzie, przeróżne murki to też mój świat. No i ta woda jak jezioro niemal. Kamienie i murki mam obecnie (ale gdzie tam rozmiarami i areałem mi do twoich?). Stawek miałam i za nim tęsknię ponownie.
Śledzę na bieżąco dyskusję i nasuwają mi się takie uwagi:
- cyprysik nutkajski to piękne drzewo jako soliter. Wtedy można odpowiednio wyeksponować jego cudowny pokrój. Dołączam się do tego co napisały dziewczyny wcześniej. Na razie spełnia pewnie swoją funkcję jako parawan, pewnie dla tego tak tobie pasuje w tym miejscu. Ale za dwa, trzy lata będzie większy i zrobi się problem. Ze znalezieniem odpowiedniego dla niego miejsca u ciebie nie powinno być kłopotu na takim areale.

- skoro są murki to moim zdaniem powinno się coś z nich zwieszać, spływać. Przykładem może być ogród Agnieszki W z Jurajskiego ogrodu. Może rabata na górnym piętrze, gdzie można posadzić krzewy, byliny i powojniki jako zadarniacze i coś co będzie spływało w dół (np. powojnik Arabella, ale jest masa innych).

- sam "kompostownik" powinien w tej sytuacji być miejscem na kolejną rabatę gdzie można posadzić coś niższego co podkreśli urok kamiennej ściany. Nie zakrywając jej zupełnie. Może to być kompozycja tak pięknie przedstawiona przez ciebie. W sumie da się stworzyć coś o łącznej wysokości 3 m, ale rozlokowanej na dwóch piętrach.

- Jeżeli nie pasują ci te dwa piętra to może jakieś drzewo liściaste, pienne a pod nim kompozycja z niższych krzewów i bylin sadzonych "łanami" jak to trafnie nazywa Szefowa.

- Problem ogrodu na dużej powierzchni dobrze moim zdaniem rozgrywa Marta (Zielona) z wątku "Zielonej Ogrodniczki marzenie o zielonym ogrodzie". Jej ogród ma raczej inny charakter, ale rabaty składające się z wielu roślin jednego gatunku pięknie się prezentują.

Uff, no to się rozpisałam . Wierzę że stworzysz piękny ogród.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Sylvana 15:15, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Witam Jolu gorąco, przeczytałam uważnie i postaram się odpowiedzieć, chociaż trochę się boję, żeby Cię nie wystraszyć (przybywa cyferek w liczbie wyświetleń a postów jak na lekarstwo)

No to zaczynam...
Chodziłam dzisiaj w tą wstrętną ciapaję chora po działce i dumałam - co z tym nutkajskim...że mam go zabrać...dotarło, tylko gdzie?
Sprawa wygląda tak, że pomimo wielkości działki, nie mam gdzie zrobić nowych nasadzeń - bo wszędzie są drzewa. Pod brzozami teoretycznie mogłabym, mają wysoko gałęzie, jest światło ale....nie ma kropli wody, one wysysają chyba nawet dżdżownice w ziemi, a ja nie mam automatycznego podlewania.

Co do zwieszania się z murków - jestem za - mam inne murki z wiszącymi roślinami i bardzo je lubię. W kompostowniku tą rolę miały odegrać Trzmielina i floks szydlasty.

Drzew liściastych już mi wystarczy, jak zobaczyłam co się dzieje u mnie po tych wiatrach to mi ręce opadły.

Wybredna jestem i upierdliwa, ale może coś Ci przyjdzie do głowy.
Co byś jeszcze wyrzuciła z tych moich rysuneczków, a co dodała, zmieniła - chętnie posłucham.
"Mopa" już jakby nie było
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 17:05, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Dzisiejsze, deszczowe - ale za to aktualne



Nie było mnie kilka dni a brzozy mi taki raj zafundowały...


____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Rumianka 17:31, 11 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Te opadające liście to też uroki jesieni, lubię te szur, szur, jak mawia Mała Mi...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Sylvana 17:35, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Ja też lubię jak są suche. Tydzień temu wpadliśmy z moim synkiem do ogrodu jak dwa dzieciaki i rzucaliśmy się takimi żółciutkimi. Ale była frajda
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Kasya 17:35, 11 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
Co ty chcesz od tych fotek... Jesień jest a do tego paskudna pogoda
Ja wprawdzie w telefonie oglądam ale i tak widzę ze fajnie i klimatycznie

Cieżko mi wyobrazić sobie nasadzenia patrząc na rysunki tylko
Wole odwrotnie. Planować patrząc na miejsce a potem narysowac

Ale powiem ci ze nutkajski jest śliczny i warto go wyeksponowac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Sylvana 17:39, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
On od kiedy pamiętam taki jest i nic nie rośnie, teraz dostał lepszą ziemię.
Wsadziłam go tam bo myślałam, że zanim on zajmie całe miejsce to ja już będę aniołkiem...a może diabełkiem
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Skula 19:07, 11 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
witam się serdecznie u Ciebie
przeczytałem cały wątek i pooglądałem piękno kamienia
musisz mi podpowiedzieć i Ty kilka rzeczy bo u siebie chciałbym wykończyć takim kamieniem wgłębnik
normalnie - z nieba mi spadłaś
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 19:08, 11 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
aaaa.... i zaznaczam wątek do zaglądania !
____________________
Skula Pomysł na ogród
Sylvana 19:16, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Dziękuję, witam i służę pomocą - jak podołam.
Cieszę się, że jesteś sąsiedzie.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies