Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

BKosimkArt 20:58, 19 mar 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Oj to będzie bosko na pewno sadziec to świetna roślina!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
ElzbietaFranka 22:09, 19 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Klaudyna napisał(a)
a to zdjęcie to koniec sezonu 2017 w tym roku będę kończyć




Będę szczera bardzo duży chaos na tej skarpie. Musisz to uporządkować. Bosko nie bosko, ale nie podoba mi się to piękna skarp, piaszczysta czyli sucha tak jak napisałaś musisz sądzić rośliny które lubią słońce i lekka ziemię.

Brzozy deremboz piękne, ale czy wieś, że brzoza potrzebuje dosyć dużo wody? Ma bardzo płytki system Korzeniowy .
Moim zdaniem powinnaś brzozy posadzić pierwszy szereg bliżej granicy czyli u samej góry jak chcesz jeszcze posadzić drugi to na przemian.
Po grupuj te rośliny.
Posadz w grupie kocimietke która kwitnie przez całe lato, perowska, lawende, trawę stipę, macierzanke piaskowa, wrzosy, werbena patagonska. Wiele innych roślin w suche miejsca.
Wyrzuć folie spod tych krzaków. Możesz rozłożyć stare firany lub kartony na ziemi i nasypać korę.
Jeżeli chodzi o randap to nie pryskaj tylko weź wiaderko i pędzlem maluj rośliny. Jak pryskasz ziemia jest skażona.

To tyle chce tylko pomóc i nic więcej. Są to piękne skarpy ale trzeba je ładnie zagospodarować. Jak masz jeszcze, jakaś nie Zagospodarowaną skarpę to pomyśl o schodkowym formowania. Masz podkłady kolejowe to możesz zrobić więcej schodków.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Klaudyna 06:38, 20 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Na skarpie nie ma bałaganu tylko jest nie skończona. U gory brakuje iglakow i krzaczorkow. Wczoraj tez poprzesadzalam te plozace jalowce pośrednie zeby rosly w bliższej grupie bo nie chce mi sie czekac na ich wzrost. Co do brzoz to moge je przesadzic ale na dam tyl to chyba szkoda bo nie bede ich widziala

____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 06:53, 20 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Moze Ty nie widzisz. Wszystkie gatunki sa posadzone w grupie. Pierwszy rzad to lawendy sztuk 30. Zdecydowałam ze dokończę do konca i posadze jeszcze 20 zeby byl caly pas. Pozniej sa jalowce pierwszy kwadrat to nie pamietam okolo 15sztuk jalowcow plozacych green carpet. Obok golden carpet i na koniec prince zielony. Pozniej sa w 1 rzedzie miedzy brzozami miskany. Dalej po prawej kwadrat w tej chwili 10 sztuk derenia E. Obok ma byc 8 szt berberys green carpet. Nastepnie juz posadzilam kilka sosen pumilio ale brakuje mi jeszcze 13szt jak wyliczylam. Ostatni rzad wypelnienia to chcialam dac pecherznice i te jalowce posrednie i troche tych iglaków co mi zostalo zagospodarować. Jeżeli to bałagan sadzenie w grupie to chyba lubię taki bałagan
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 08:17, 20 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 08:35, 20 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
narysowałam też ten ostatni rząd na skarpie. W tej chwili rośnie tam to co już rosło zanim się wprowadziłam, czyli samosiejki grabów no i klon. Posadziłam tylko świerka serbsiekgo żeby było coś zimozielonego Zastanawiam się właśnie tam nad pęcherznicą z czerwonymi listkami żeby podbić kolor różwoych kwiatów rozchodnika i jeżówek. Obok chciałam dać sadziec purpurowy, ale obawiam się że warunki dla niego mogą być ciężkie i sobie nie poradzi tak samo jak miskant gracimillus. A szkoda bo to zestawienie idealne....
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 08:36, 20 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 08:37, 20 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na rysunku wygląda ok, ale na zdjęciu już nie.



W realu wygląda tak, jakby projekt sobie, a realizacja sobie, bo jałowce są różniste a tutaj potrzeba konsekwencji i dużej ilości roślin jednego gatunku (odmiany, koloru generalnie). Znacznie więcej niż zaprojektowane jest (przynajmniej tych małych), a 4 perowskie to za mało jak na taką sporą skarpę.

Nie wiem, czy dobrze tak geometrycznie, ja bym to widziała falami, no chyba że cały ogród jest kwadratami zagospodarowany.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 08:42, 20 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
jałowce są te same tzn 3 rodzaje jeden to prince william, drugi to golden carpet a 3 to wlasnie nie pamiętam musze zerknąć w domu do notatnika. A czy mogłabym poprosić jeszcze o podpisanie kolorków i kreseczek w ogrodzie są linie proste ale może faktycznie na skarpie lepiej tak łagodniej i naturalniej to posadzić
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 09:06, 20 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
co do ilości to nie ma problemu jak tylko wiosna będzie jadę na zakupy i kupuję w ilości hurtowej.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies