Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 09:00, 04 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
No i jak się czujesz? Przegrzebałaś książki?
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 11:59, 05 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Wróciłam juz do pracy, ale zże drugie zmiany, to rano na ogródek, a potem do roboty .




Połowa warzywnika przerobiona, teraz czas na rabatę kapustną ( kalarepa i młoda kapusta już czeka),ale zobaczymy czy uda się coś zrobić jutro, bo zapowiadają znowu deszcz, a u mnie jeszcze dosyć mokro po ostatnich burzach.



Maliny i inne krzewy też czekają w kolejce...

Pozdrawiam słonecznie i lecę do pracy.



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
kasja83 14:02, 05 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dzień dobry.Jak tam prace ogrodnicze?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
gobasia 18:59, 05 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
U ciebie za mokro ,u mnie znowu za sucho i też nie za wiele mogę zrobić
warzywnik już ładne grządki ,teraz tylko czekać na warzywka
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
AgataP 19:34, 05 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769

Wendy śliczny masz ten warzywniak, tyle miejsca.
Malinki cudowności, już się nie mogę doczekać i ja takich sadzonek.
I widzę że kupiłaś Jaśminowca i to tego pachnącego. Szybko rośnie, nawet po cięciu odbija i jest jeszcze piękniejszy, kwitnie na zeszłorocznych pędach
W tym roku zrobię zdjęcia swoim A bez masz? Obowiązkowo w Twoim ogrodzie
Ja też popracowałam u siebie, byłam nawet w miejscu gdzie planuję warzywnik mam tam i bez czarny, kalinę i bez lilak Doprowadziłam je do porządku
Muszę im podsypać trochę nawozu bo żyją w marnych warunkach, zanim się do nich dokopię to jeszcze trochę minie
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 10:21, 06 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Trochę popadało, ale już się przejaśnia. Nic nie szkodzi, bo ja dzisiaj zaczęłam "babskie dni", więc i tak bym na rabatę kapustną nie poszła, bo ja z tych "umierających" w pierwszym dniu
Co zatem słychać u moich siewek?



Czerwona kapusta i pomidory, z tyłu w "mini" szklarence kiełkuje już jeżówka...



Seler zdecydowanie do pikowania, może dzisiaj?




Niedawno wysiana bazylia już wychodzi, czerwona mniej śmiała, ale też już widzę, że idzie w górę...




____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:23, 06 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
No i pory wczesne, jak to się pikuje?

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:34, 06 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)

Wendy śliczny masz ten warzywniak, tyle miejsca.
Malinki cudowności, już się nie mogę doczekać i ja takich sadzonek.
I widzę że kupiłaś Jaśminowca i to tego pachnącego. Szybko rośnie, nawet po cięciu odbija i jest jeszcze piękniejszy, kwitnie na zeszłorocznych pędach
W tym roku zrobię zdjęcia swoim A bez masz? Obowiązkowo w Twoim ogrodzie
Ja też popracowałam u siebie, byłam nawet w miejscu gdzie planuję warzywnik mam tam i bez czarny, kalinę i bez lilak Doprowadziłam je do porządku
Muszę im podsypać trochę nawozu bo żyją w marnych warunkach, zanim się do nich dokopię to jeszcze trochę minie


Lubię bez, ale pospolity rośnie wielki i jeszcze się rozrasta przez odrosty. To mnie zniechęca. Słyszałam, że jest taka odmiana Meyera 'Palibin', może taki... Jaśminowce chciałam na żywopłot nieformowany, świdośliwy też... Ale szczerze przyznam, że to był taki "niekontrolowany" zakup, pod wpływem M.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
margaretka3 10:36, 06 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Wendy79 napisał(a)
No i pory wczesne, jak to się pikuje?


Powoli i ostrożnie Po jednym porze
Ale o wiele łatwiej niż stipę
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Wendy79 11:01, 06 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dzięki Gosiu, przyznam się, że liczyłam na Twoją podpowiedz. Ja też mam jeszcze trochę do wysiania. Melony, cukinie, kabaczek i dynie. Z ziół szałwię i ogórecznik, bo w tamtym roku siałam bezpośrednio w ogródku i ostał się tylko jeden Pewnie ja albo tato wyplewiliśmy... Z kwiatów liatria, przymiotno, ostróżka, a w maju przetacznik i goździki brodate.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies