Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 19:32, 10 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
W ten sposób moja róża Pink Cloud dostanie towarzystwo powojnika The President, a nową białą New Dawn połączę z Nelly Moser (niestety atkindia będzie musiała ustąpić im miejsca).
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:37, 10 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
No dobra Dziewczyny, mam dylemat. Od miesięcy rozmyślam nad rodzajem żywopłotu. Pomysły pozostały dwa i wciąż nie mogę podjąć ostatecznej decyzji. Pomysł nr 1: żywopłot nieformowany, mieszany, na szerokości ok 3 metrów, coś w tym rodzaju:




Pomysł nr 2: Żywopłot częściowo formowany (cis), częściowo nieformowany...


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 08:56, 11 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
W ten sposób moja róża Pink Cloud dostanie towarzystwo powojnika The President, a nową białą New Dawn połączę z Nelly Moser (niestety atkindia będzie musiała ustąpić im miejsca).


A ja chcę różę ND połączyć z Jackmanii lub z podobnym
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 08:59, 11 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
No dobra Dziewczyny, mam dylemat. Od miesięcy rozmyślam nad rodzajem żywopłotu. Pomysły pozostały dwa i wciąż nie mogę podjąć ostatecznej decyzji. Pomysł nr 1: żywopłot nieformowany, mieszany, na szerokości ok 3 metrów, coś w tym rodzaju:




Pomysł nr 2: Żywopłot częściowo formowany (cis), częściowo nieformowany...




Wendy a masz jakieś inspiracje np z Pinteresta?

Wiesz zależy co chcesz sadzić przed żywopłotem, bo raz może "pracować jako tło" innym razem stanowić sam w sobie obraz. Jakich roślin chcesz użyć ?
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 21:09, 11 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Po pracy w ramach "relaksu" weszłam w warzywnym na rabatę kwiatową. Pięć wiader chwastów wyniosłam Wolę nie myśleć ile siewek niezapominajek i nagietków wyplewiłam. Odnalazłam za to wychodzące orliki i rudbekię. To już sukces





Ostróżki bardzo ładne już i zaczyna kwitnąć kocimiętka ...



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 09:41, 12 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Po pracy w ramach "relaksu" weszłam w warzywnym na rabatę kwiatową. Pięć wiader chwastów wyniosłam Wolę nie myśleć ile siewek niezapominajek i nagietków wyplewiłam. Odnalazłam za to wychodzące orliki i rudbekię. To już sukces





Ostróżki bardzo ładne już i zaczyna kwitnąć kocimiętka ...





Wendy ile ja mam chwastu, wczoraj Ewie Luteczcie pokazywałam, wysiany jak maczek. Muszę ruszyć w rabaty na pielenie, ale to jeszcze chwilę poczekam jak podrośnie, będzie łatwiej go wyrwać U mnie też ostróżki ruszyły.

W sklepie ze stalą wypatrzyłam sobie pręty, będę sama podpory robić pod peonie i może ostróżki też coś dostaną. Zobaczę jak wyjdzie
____________________
Z Pszenicznej...
rozark 18:32, 13 kwi 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
kocimiętka ma kwiaty? u mnie jeszcze,
Wendy sorki ale ja do planowania się nie mieszam
macham
____________________
pozdrowionka
Wendy79 19:02, 13 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tak sobie to wymyśliłam. Szkielet lewej przy wejściu. Teraz byliny i trawy.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
UlaB 19:21, 13 kwi 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ładnie bedzie Co to jest to na pniu? Nie moge sie dopatrzec.

No i powiem ze jestem w lekkim szoku, bo na drugim koncu Polski mam ostrózki i kocimietke w takim samym, albo bardzo zblizonym stadium.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Wendy79 19:29, 13 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
To dąb błotny Green Dwarf. Kiedyś sadzono na wsi, w obejściu, drzewo-opiekun. Dęby nam towarzyszą od kiedy mamy tą ziemię i teraz tak wyszło, że wejścia do domu też będą strzec.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies