Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

vita 19:56, 29 sty 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4161
Zazdroszczę kondycji powojników, jaką masz glebę? Ja swoje z roku na rok tracę, pomimo starań. Widzę też czosnek 'Globemaster', mój ulubiony, jak u Ciebie przyrasta?
Ziemia do siewu przygotowana? Ja w blokach startowych!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
katel 22:53, 29 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
rozark napisał(a)
wizytówka mówi mi, że to będzie ogród kolekcjonerski

No nie inaczej

AsiaK_Z napisał(a)
Kasiu, obejrzałam wizytówkę Piękne okazy i od razu ze ściągą

Dzięki! Jestem jeszcze w trakcie jej tworzenia, będzie więcej

Marga napisał(a)
Kasiu, świetny pomysł z wizytówką Głupio juz mi było się pytać o nazwy Twoich roślin po raz któryś z kolei

Dzięki! Jak coś to pytaj ale pomyślałam, że łatwiej będzie się zorientować co można u mnie znaleźć

vita napisał(a)
Zazdroszczę kondycji powojników, jaką masz glebę? Ja swoje z roku na rok tracę, pomimo starań. Widzę też czosnek 'Globemaster', mój ulubiony, jak u Ciebie przyrasta?
Ziemia do siewu przygotowana? Ja w blokach startowych!

Większość dobrze sobie radzi ale z niektórymi miałam problemy , ciągle próbuje rozgryźć jak z nimi postępować. Ziemię mam gliniastą, ciężką. Globemastera miałam w zeszłym roku po raz pierwszy tylko jedną sztukę ale tak mi się spodobał, że w tym roku będę miała więcej
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
vita 00:35, 30 sty 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4161
Ja dochowałam się już kilku sztuk. Cebule dobrze przyrastają i dzielą się.
Wielka szkoda, że 'Globemaster' nie wytwarza nasion, i że cebule są tak drogie.
Warunki glebowe jak u mnie, hmm, przez pierwsze lata powojniki dawały sobie doskonale radę. Miałam prawie setkę, nic mi tak nie zmarniało w ogrodzie, jak powojniki.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Betka 08:44, 30 sty 2017


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj Kasiu podglądam wizytówkę. Super ze ja masz to taka dla nas ściągawka twojej kolekcji roślin. Zima mrozi a ja jak oglądam Maję w ogrodzie to mi wiosny sie zachciewa !
Póki co remont skończony naszego pięterka jeszcze tylko małe poprawki na dole i cały dom gotowy ufffff
Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
amelia_b 10:22, 30 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Kasiu wczoraj wizytówkę stworzyłaś, piękne perełki
____________________
Pogubiłam się po drodze
katel 23:09, 30 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
vita napisał(a)
Ja dochowałam się już kilku sztuk. Cebule dobrze przyrastają i dzielą się.
Wielka szkoda, że 'Globemaster' nie wytwarza nasion, i że cebule są tak drogie.
Warunki glebowe jak u mnie, hmm, przez pierwsze lata powojniki dawały sobie doskonale radę. Miałam prawie setkę, nic mi tak nie zmarniało w ogrodzie, jak powojniki.

Ja się wszystkiego dopiero uczę, jesienią 2015 posadziłam swoje pierwsze tulipany 3 odmiany po 6 sztuk, kilka cebulek botanicznych w różnych odmianach, czosnki 5 odmian po jednej cebuli - chciałam zobaczyć po pierwsze co mi się spodoba i jak sobie u mnie poradzą . Nie wiedziałam że G. nie wytwarza nasion, wiatr mi go porwał zanim się ich doczekałam, nie wiem czy cebula się podzieliła bo nie wykopałam. Niestety ta cena, tej jesieni udało mi się kupić po 7zł . Bardzo spodobał mi się też czosnek Krzysztofa. Z liliami próbowałam dość podobnie chwilę wcześniej ale takiego cuda jak u Ciebie to jeszcze nie widziałam .
Bardzo mnie zainteresowałaś historią swoich clematisów, możesz coś więcej napisać, jakie odmiany miałaś, czy rozluźniałaś im ziemię podczas sadzenia, więdły czy inaczej padały, masz jakieś podejrzenia jaki mógł być powód?

Betka napisał(a)
Witaj Kasiu podglądam wizytówkę. Super ze ja masz to taka dla nas ściągawka twojej kolekcji roślin. Zima mrozi a ja jak oglądam Maję w ogrodzie to mi wiosny sie zachciewa !
Póki co remont skończony naszego pięterka jeszcze tylko małe poprawki na dole i cały dom gotowy ufffff
Pozdrawiam

Cieszę się, że z remontem już prawie koniec i wiosna już tuż tuż ...

amelia_b napisał(a)
Kasiu wczoraj wizytówkę stworzyłaś, piękne perełki

Dzięki Ami! Jeszcze nawet połowy roślin nie wstawiłam a już przekroczyłam limit zdjęć , nie wiem co teraz zrobić, na początku wstawiłam po kilka zdjęć jednej roślinki, chyba spróbuję to trochę poprzestawiać, żeby mi więcej weszło.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kawa 08:32, 31 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911

Kasia super wizytówka
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Dominika11 08:34, 31 sty 2017


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
super wizytówka
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kasya 08:52, 31 sty 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42603
O wizytówka jest
Super
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
vita 19:55, 31 sty 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4161
Bardzo ciekawe połączenie. Chyba skoczę po bez czarny w odmianie

katel napisał(a)
Tu zdjęcie powojnika Mandżurskiego z bzem Eva:


Oglądałam ostatnio taki ręczny świder, o którym wspominałaś opisując sadzenie u siebie powojników. Trudno mi sobie wyobrazić jego używanie na glinie, ale to jest chyba podstawowy warunek powodzenia w uprawie. Szpadel nie zawsze się sprawdzi. Plus przygotowanie dobrego podłoża. Napisz parę zdań o tym świdrze. Przejrzałam Twoje grupy i odmiany, masz się czym pochwalić.
Też kupowałam w miejscu, z którego "i w torbie do domu przyniesiesz"
Te, które mi jeszcze pozostały posadziłam tak jak Ty, wzdłuż siatki.
Mam głównie botaniczne, bylinowe i viticella.
Czy u Ciebie coś ochrania od słońca ich podstawy? O czosnkach napiszę później, bo elaborat mi wyszedł.


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies