Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

AgataP 10:00, 04 lut 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
katel napisał(a)

Dzięki! Większość to tegoroczne nabytki (jeszcze stoją w butelkach 5l) dużo jest jeszcze w pąkach - już się doczekać nie mogę na ich kwitnienie.




A tutaj jakiego masz powojnika? to recta czy może jakiś pnący?
idę dalej oglądać
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:02, 04 lut 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
katel napisał(a)

Dzięki! U mnie ciągłe tworzenie i ciągły bałagan, nie to co u Ciebie - wszystko jak z pod igły .


Bez Eva i Clematis mandschurica


Juz dojrzałam - mandżurski - napisz coś o nim? ładnie pachnie i jak z kwitnieniem.
Pięknie masz
____________________
Z Pszenicznej...
Milka 11:08, 04 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasiu, chcę ukorzenić sobie ten czarny bez, materiał z mojego wezmę, robiłaś może sadzonki, masz jakieś doświadczenie w tej materii???
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
katel 12:27, 04 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Milka napisał(a)
Współczuję tek cięzkiej ziemi, faktycznie w takiej kopac i cos robic, to nie lada wyzwanie.

Dopóki jest mokro to daje radę ale jak już przeschnie to bardzo ciężko ale u nikogo nie jest idealnie jak ziemia dobra to coś innego się przypałęta .

anabuko1 napisał(a)
Och te nałogi zakupowe nowych roślin. Ja też cierpię na tą dolegliwość; )

Tu chyba mało kto sobie radzi jak się piękna nowość pojawi , ja oczywiście próbuję walczyć ale różnie to się kończy .

Jana napisał(a)
oglądnęłam wizytówkę i muszę stwierdzić, że masz rękę do powojników ale wypatrzyłam też u Ciebie obielę, śniegowca i inne roślinki, które mnie zainteresowały czy indygowiec ma jakieś oczekiwania co do gleby? bo właśnie zastanawiam się jak wysiać nasionka


Staram się ale i mi kilka powojników wypadło , mam też troszkę perełek, jeszcze nie wszystkie wstawiłam, może dziś lub jutro podgonię. Indygowiec rośnie u mnie na glinie, puszcza rozłogi ale na razie nie jest to kłopotliwe, podsypałam go wapnem bo wyczytałam, że tak lubi. Nie sprawia kłopotów ale nie przebarwia mi się na jesień - prawdopodobnie dlatego, że ma za mało słońca - rośnie od wschodu - jak tylko znajdę kawałek miejsca to go dam na patelnię od południa. Zdaje się że Irenka pisała, że u niej sam się wysiewa - u mnie w tym roku też miał torebki nasienne ale jesienią jeszcze nie były dojrzałe a potem o nich zapomniałam.

Juz dojrzałam - mandżurski - napisz coś o nim? ładnie pachnie i jak z kwitnieniem.
Pięknie masz

Dzięki, pięknie to jest u Ciebie, u mnie to jest narazie zaledwie kilka udanych miejsc ale pracuję nad resztą .
Powojnik pięknie rośnie, obficie kwitnie u mnie jest kompletnie niekłopotliwy i bardzo go lubię. Z opisaniem zapachy to mam problem bo on kwitnie razem z czarnym bzem Eva a zapachowo bez jest bardzo intensywny (bardzo lubię jego zapach) a jak kończy bez to zaczynają lilie i muszę przyznać, że powojnika nie czuć ale w tym roku postaram się podejść i specjalnie wąchnąć .

Milka napisał(a)
Kasiu, chcę ukorzenić sobie ten czarny bez, materiał z mojego wezmę, robiłaś może sadzonki, masz jakieś doświadczenie w tej materii???

Irenko 2 razy próbowałam do wody wsadzać i po jakimś czasie wychodziły takie białe wyrostki jakby już korzonki miały być i potem padał ale mi i z hortensjowymi patyczkami nie idzie najlepiej. Teraz jak będę próbowała to dam patyk do ziemi może tak się uda .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 12:40, 04 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Irenko jeszcze mi się przypomniało, że cienkie patyki padały od razu a grubsze trzymały się długo i wyglądały jakby już lada chwila miały puścić korzonki.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Jana 17:17, 04 lut 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
zaciekawił mnie ten czarny bez czy to on ma takie białe kwiaty? czy on będzie jeszcze większy niż na zdjęciu? miałam bez ale niestety rósł tam gdzie mam wilgoć i mi od środka zgnił, a w końcu podczas przesadzania złamał....mus teraz jakiś kupić
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
mirkaka 08:20, 05 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Czytam o powojnikach. Ja też mam taką ziemię, w zeszłym roku kupiłam sporo nowych Viticella ale też kilka wielkokwiatowych. Warszawska Nike tylko złapała uwiąd.
Będę ją w tym roku wykopywać i poprawiać dół.
Ja kupiłam sobie elektryczny świder do kopania dołów w JULA. Jest świetny, tyle lat męczyłam się z kopaniem dołów a teraz to w pół godz wykopię nim ze trzy Polecam tym co mają taką glinę.Jak dla mnie to najlepsza inwestycja do tej pory, oby tylko jego jakość pod względem awaryjności była dobra.
Rozdrabniarkę mam Stigę, nie jestem z niej zadowolona, zapycha się , cienkich gałęzi nie tnie tylko przepuszcza. Ale i tak mam ją kilka lat i z niej korzystam.
Kasiu, ale bez Ewa już się rozrósł u Ciebie Mój jakoś słabo rośnie. A jego kwiaty bardzo krótko są i nie tworzą owocków. A jak u Ciebie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gobasia 10:23, 05 lut 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Czarny bez Eva...u mojej córki rośnie jak szalony i kwitnie też bardzo obficie.Po trzech sezonach miał ze 2 m i wyglądał tak
(zdjęcie usunę )

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
vita 12:06, 05 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mirkaka napisał(a)
Kasiu, ale bez Ewa już się rozrósł u Ciebie Mój jakoś słabo rośnie. A jego kwiaty bardzo krótko są i nie tworzą owocków. A jak u Ciebie?


Tak zachęcacie, że kupię. Podepnę się pod pytanie Mirki, czy to oznacza, że korzyści z odmianowego bzu nie są takie jak z gatunku? Tylko ozdobna funkcja?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Kasya 12:23, 05 lut 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42204
mnie te bzy o ciemych lisciach zachwycaja, ale nie wiem czy z moich cos bedzie bo zla miejscowka maja a poblizu duzej brzozy
na poczatku tego nie widzialam ale im brzoza wieksza tym gorzej to na roslinkach sie odbija
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies