Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 22:37, 02 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ewo trzymaj kciuki - strasznie wcześnie pąki odsłania magnolia ale co będzie to będzie, kiedyś się tego kwitnienia wreszcie doczekam a czy w tym roku to się dopiero okaże.
Gosiu - Clematisy przycięte, chyba wszystkie w tym roku będę przesadzała to co mam zadołowane, nowych zakupów raczej nie będzie lub jeśli już to niewiele.
Mireczko - magnolia to Iolanthe ma ogromne i pięknie pachnące kwiaty, ostatnio nie przemarzła w 2015 ale wtedy była jeszcze maleńka:

Kamilko też mam nadzieję że się wreszcie uda tfu tfu tfu
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
mirkaka 09:57, 03 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
No nie wiem jak to będzie w tym roku, ale wegetacja ruszyła bardzo wcześnie, a przymrozki u mnie zdarzają się cały czas, boję się o hortensje ogrodowe, te mogą przemarznąć i słabo kwitnąć

Ja na Twoim miejscu śledziłabym prognozy i okryła włókniną. Wiem że to już spore drzewo, ale warto na drabinę wleźć dla cudnego widoku

U mnie bardzo stary powojnik Polish Spirit chyba przemarzł, po przycięciu w lutym ,na razie jeden pęd widzę że żyje. Reszta jakaś martwa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 20:27, 06 kwi 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ciekawa jestem, podmroziło? Bo u mnie liźnięte to tu to tam. Jeszcze na szczęście wszystko siedzi, czeka na ciepło. To wkurzające.
Pokaż judaszowca
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Milka 06:09, 10 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Oj cudo ta magnolia, że też pies mi ją tak załatwił, a teraz drugą Wildcat. Kiedys może i ja doczekam na jej kwiecie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
katel 21:22, 11 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
mirkaka napisał(a)
No nie wiem jak to będzie w tym roku, ale wegetacja ruszyła bardzo wcześnie, a przymrozki u mnie zdarzają się cały czas, boję się o hortensje ogrodowe, te mogą przemarznąć i słabo kwitnąć

Ja na Twoim miejscu śledziłabym prognozy i okryła włókniną. Wiem że to już spore drzewo, ale warto na drabinę wleźć dla cudnego widoku

U mnie bardzo stary powojnik Polish Spirit chyba przemarzł, po przycięciu w lutym ,na razie jeden pęd widzę że żyje. Reszta jakaś martwa


Mireczko boje się że jak osłonię to więcej mogę zrobić kłopotu niż pożytku - ona rośnie na bardzo wietrznym stanowisku i jak okryję to obawiam się że drobniejsze gałązie czy pąki mogą sie połamać.
Do dziś jest ok. rano pędzę najpierw do termometru a potem wyglądam i sprawdzam czy pąki nie są brązowe - mam gdzie rano pędzić
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 21:35, 11 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
vita napisał(a)
Ciekawa jestem, podmroziło? Bo u mnie liźnięte to tu to tam. Jeszcze na szczęście wszystko siedzi, czeka na ciepło. To wkurzające.
Pokaż judaszowca

Na razie wszystko ok. jeszcze dziś w nocy odczuwalna temp. ma być ujemna - rano będę pędem leciała do okna .

Tu na fotce od lewej judaszowiec, magnolia i dereń kwiecisty - wszystkie z bardzo dużą ilością pąków:



____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 21:43, 11 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Milka napisał(a)
Oj cudo ta magnolia, że też pies mi ją tak załatwił, a teraz drugą Wildcat. Kiedys może i ja doczekam na jej kwiecie


Doczekasz jak już się pozbiera to ruszy z kopyta - moja po zeszłorocznym cięciu miała metrowe przyrosty .

Pewnie dzięki tej łagodnej zimie - wszystkie drzewa są zsypane pąkami i glicynia u mnie pierwszy raz ma takie ilości pąków kwiatowych :

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
gosika67 22:09, 11 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć dobrze ,że zajrzałam, popatrzyłam na judaszowca i magnolię. U mojej magnolii Susan po 2 latach doczekałam się pierwszego kwiatka.
Cały czas myślę o kupnie 2-3 clematisów.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
katel 23:33, 11 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
gosika67 napisał(a)
Cześć dobrze ,że zajrzałam, popatrzyłam na judaszowca i magnolię. U mojej magnolii Susan po 2 latach doczekałam się pierwszego kwiatka.
Cały czas myślę o kupnie 2-3 clematisów.


Najpierw jeden pak a za dwa lata będą setki
Gosiu a jakie kolory clematisow Cię interesują, na jakie stanowisko No i po czym będą się pięły?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Bogdzia 18:55, 12 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
katel napisał(a)
Ewo trzymaj kciuki - strasznie wcześnie pąki odsłania magnolia ale co będzie to będzie, kiedyś się tego kwitnienia wreszcie doczekam a czy w tym roku to się dopiero okaże.
Gosiu - Clematisy przycięte, chyba wszystkie w tym roku będę przesadzała to co mam zadołowane, nowych zakupów raczej nie będzie lub jeśli już to niewiele.
Mireczko - magnolia to Iolanthe ma ogromne i pięknie pachnące kwiaty, ostatnio nie przemarzła w 2015 ale wtedy była jeszcze maleńka:

Kamilko też mam nadzieję że się wreszcie uda tfu tfu tfu


Cudna całkiem podobna do mojej Laury która w tą noc zmarzła.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies