Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 22:06, 23 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
AnnaMS napisał(a)
Witaj Kasiu Piękne masz drzewa i krzewy kwitnące, powojniki, róże ... Będę zaglądać, robi się cieplej, tylko patrzeć jak clematisy wybuchną kwieciem


Witaj Aniu - super, że założyłaś swój wątek i dobrze że się odzywasz bo nie zauważyłam .
Wiosnę niby już było czuć ale dziś to mało głowy nie urwało taki wiatr - latałam i podpierałam większe drzewa u siebie bo się boje żeby ich nie wywaliło, korony już spore a pnie wciąż cienkie.
Dzięki że zaglądasz, fotki już robie ale jeszcze nie zrzuciłam ostatnich - lada dzień coś wstawię i polecę do Ciebie oglądać co już kwitnie
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
AnnaMS 17:19, 26 kwi 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Kasiu, u mnie mało kwitnie bo cień lub półcień ale coś tam można zobaczyć co do tych targów, nie wiem czy ktoś zobaczy ten Twój wpis bo w tytule jest 24 marzec, może ktoś przyjedzie, ja na pewno będę bo trochę bylin mi wyleciało po tej zimie, mam miejsce i plany w głowie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anabuko1 10:51, 27 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
katel napisał(a)


To Venosa Violacea, jest bardzo piękny i u mnie zdrowo i bezproblemowo rośnie - polecam jak najbardziej , z fioletowyh mogę też polecić clematis Viola - zdrowy i obficie kwitnący .

Cudny ten powojnik.
Tego nie mam.
Multi Blue kupowałam Ale okazał się pomyłką.
Pozdrawiam Kasiu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
adkawi 21:50, 27 kwi 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Piekny ten powojnik .Dziekuje ci za odpowiedz.Kasiu czy jest jakis sposob zeby powojniki nie byly ogolocone od dolu.Czy to po prostu zalezy od odmiany.Mam powojniki miss bateman ,asao i pilu wszystkie rosna raczej w cieniu.No i wlasnie sa troche lysawe na dole.
____________________
Adrianna
katel 23:40, 27 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
AnnaMS napisał(a)
Witaj Kasiu, u mnie mało kwitnie bo cień lub półcień ale coś tam można zobaczyć co do tych targów, nie wiem czy ktoś zobaczy ten Twój wpis bo w tytule jest 24 marzec, może ktoś przyjedzie, ja na pewno będę bo trochę bylin mi wyleciało po tej zimie, mam miejsce i plany w głowie


Aniu u Ciebie można bardzo dużo zobaczyć .
Co do Edenu to nie wiem kto doczyta, trochę za późno się dowiedziałyśmy ale może akurat się trafi jakieś malutkie spotkanie . Aniu zrob trochę fotek, żebym mogła nacieszyć oczy.

Może jeszcze u mnie ktoś doczyta o kiermaszach:
28 kwietnia jest kiermasz ogrodniczy EDEN:
Kiermasz ogrodniczy Eden

W maju natomiast będzie kiermasz ogrodniczy w Końskowoli:
Kiermasz w ogrodniczy w Końskowoli

Jak będziecie to wstawcie fotki i krótki opis imprezy.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:47, 27 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anabuko1 napisał(a)

Cudny ten powojnik.
Tego nie mam.
Multi Blue kupowałam Ale okazał się pomyłką.
Pozdrawiam Kasiu


Pozdrawiam Aniu - powojniki są piękne a z tymi pomyłkami to u nas niestety częsta sprawa, mam nadzieję że z czasem bedzie sie to zmaieniało .

adkawi napisał(a)
Piekny ten powojnik .Dziekuje ci za odpowiedz.Kasiu czy jest jakis sposob zeby powojniki nie byly ogolocone od dolu.Czy to po prostu zalezy od odmiany.Mam powojniki miss bateman ,asao i pilu wszystkie rosna raczej w cieniu.No i wlasnie sa troche lysawe na dole.


Większość jeśli nie wszystkie clematisy są od dołu ogołocone, niektóre trochę mniej a inne bardziej. Trzeba je podsadzić innymi roślinami lub puścić kilka pędów w dół tak by go trochę osłonić - ale to nie takie proste bo one chcą do góry .

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 00:34, 28 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ostatnio byłam nieczasowa ale fotki ogrodu na bieżąco cykałam - no tylko żebym je wreszcie dała radę wstawić .
Niestety magnolia Iolanthe została liźnięta mrozem, miało już nie być przymrozku ale noc po tej informacji niestaty zdarzył się ale tylko zewnętrzne płatki liznął.
No to po kolei, 22 i 23 kwietnia:

25 i 26:

Dziś już płatki się obsypują ale kolejne zdjęcia już jutro - będzie też wisteria, pomimo tego że zmroziło jej sporo pąków to da popis - jeszcze nigdy na żadnej wisterii nie widziałam tylu pąków , no i judaszowiec sie różowi - do jutra, znaczy do dziś tylko po spaniu .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasya 02:08, 28 kwi 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Ale pieknie wyglada
A co tak mało fotek z ogrodu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
malinia 07:59, 28 kwi 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Kocham magnolie
Też czekam na moje powojniki te posadzone rok temu maja juz sporo kwiatów w tym roku zapowiada się ładne kwitnienie.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
AngelikaX 13:44, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Przepiękna magnolia, jak dla mnie ta odmiana nr. 1 wśród magnolii
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies