Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 08:36, 14 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Cieszmy się tymi ciepłymi barwami, póki są.



Usiadłam przy komputerze i dopiero teraz zobaczyłam tę monstrualną Gaurę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Dominika11 09:14, 14 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widzę, że sobota była pracowita
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gruszka_na_w... 17:18, 14 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
kasia1 napisał(a)
Haniu, szukam kandydata na drzewo przy tarasie. Teraz napatrzyłam się u Ciebie na ściętolistnego Polecasz?



Nie umiem doradzać.
Sam ściętolistny to drzewko, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń. Ma piękne liście, nie przemarza, nie choruje. Ale zupełnie nie mam pojęcia jak będzie wyglądał jako dorosłe drzewo. Czy u Ciebie on będzie rósł z boku tarasu, czy na wprost i będzie widoczny całorocznie? Jeśli drzewko będzie widoczne przez okna również zimą, to szukałabym czegoś o ciekawym pokroju.
Nie bij!

U siebie na widoku całorocznym mam jabłoń ozdobną Olę.Lubię na nią patrzeć całorocznie, bo zima wiszą na niej czerwone jabłuszka, wiosną pięknie kwitnie, a przebarwienia też cieszą oko.










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:36, 14 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
jolanka napisał(a)
Ale jestem wściekła Nie potrafię zrozumieć tej sytuacji ... albo po prostu nie chcę


Chyba nie ma czego rozumieć. Trudno się tylko pogodzić, że takie mizeroty etyczne władają 40 milionowym krajem.
Oświata,służba zdrowia, praworządność, rolnictwo, środowisko, prawo, obronność leżą i kwiczą- ale zdaniem większości jest super. Co zrobisz? Nic. Myślenia perspektywicznego trudno nauczyć.
Koiłam dzisiaj nerwy w warzywniku.
Wykopałam rośliny korzeniowe. Plony się udały. Szkoda, że wzeszły tylko dwie pietruszki. Te dwie są całkiem słusznych rozmiarów.



Z buraczków będzie świąteczny barszcz i ćwikła.



A selery starczą do wiosny.



Całość zbiorów wyniosłam do nieogrzewanego garażu.



Zamroziłam koperek i liście selera. Część dałam sąsiadce, a nadwyżki plus liście buraków i nać marchewki posłużyły jako zielony nawóz. Przycięłam też liście porom. Takie skrócone lepiej zimują.Do skopania został mi niewielki kawałeczek z rukolą. Kwitnie i przylatują do nie pszczoły.Niech się jeszcze najedzą. Reszta warzywnika już przygotowana do zimy.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:41, 14 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Alicja169 napisał(a)


Twórca nowych elit zadbał każda metoda, każde kłamstwo....

kolory czerwieni i złota w kontraście z zielenią dają wspaniały efekt.
I tylko to dzisiaj cieszy


ZPJ koiła zmysły kolejny dzień. Było ponad 20 stopni.



Po okresie wiosennym, jesień to druga pora roku, w której cieszy oko nieformowany żywopłot.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:43, 14 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Margerytka40 napisał(a)
Dopatrzyłam się teraz cudnych koralików na kalinie, to compacta?


Tak, to ona. Rzeczywiście jest kompaktowa. Wiosną pięknie kwitła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 17:44, 14 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ zbiory !

Jak przechowujesz, tylko w garażu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 17:50, 14 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agania napisał(a)

Jesteś niesamowita cytuję, bo siłą umysłu może przeniosę to poletko do mnie
Haniu czy to pod warzywka czy nowa rabata będzie?


Nowych rabat już nie ma gdzie tworzyć. Widok gołej ziemi mam tylko w warzywniku. Po dzisiejszym dniu doszłam do wniosku, że jednak dokonałam optymalnego wyboru kształtu warzywnika. Skrzynie nie zapewniłyby mi takiego komfortu pracy. Mogłam swobodnie używać narzędzi i nie martwić się, ze ziemia wysypuje mi się ze skrzyni.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:52, 14 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)
Ależ zbiory !

Jak przechowujesz, tylko w garażu?


Tylko. W garażu jest optymalna temperatura. Buraki starczą do grudnia, a resztę zjadamy do lutego. Zachowują soczystość.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 17:55, 14 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tylko. W garażu jest optymalna temperatura. Buraki starczą do grudnia, a resztę zjadamy do lutego. Zachowują soczystość.



Tak luzem w wiadrze czy w skrzynkach z piaskiem?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies