Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:40, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Helen napisał(a)
Ta SS wygląda jeszcze bardzo przyzwoicie. Ja mam morowii variegata i widzę, że wiosenne nowe sadzonki są ładne a nieodmładzane w zasadzie straszą


Helen, te na zdjęciu, to właśnie świeżynki z wiosny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:48, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
mikina34 napisał(a)

Liczę, że kiedyś też będę miała u siebie taki zakątek eh...pięknie


Monia, u Ciebie wszystko zmierza w stronę jeszcze piękniejszych widoków.

U mnie ograniczeniem są niewielkie rozmiary działki. Akuratne do moich sił witalnych, ale zbyt małe do osiągnięcia dalekich planów widokowych. Dobrze, że choć cień udało się stworzyć.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:01, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
galgAsia napisał(a)
Cześć Haniu! Pogoda była dziś piękna, posadziłaś czosnek? mnie udało się złamać widły (sic!), tak intensywnie działałam. Buźka


Fiskarsowe?
W zeszłym roku używałam do wykopywania zwykłego szpadla z drewnianym trzonkiem. Złamał się i przywalił mnie w czoło. Nieco stratna byłam na urodzie przez jakiś czas. Mam nadzieję, że u Ciebie obyło się bez skutków ubocznych.

Wczoraj cięłam róże. Zostało mi jeszcze 5 pnących potworów i kilka okrywowych. Te drugie jeszcze kwitną, a na potwory wciąż zbieram siły. Ścięłam astry, które zakończyły kwitnienie.
Dzisiaj rzeczywiście sadziłam czosnek. Wysiałam też dwa rządki szpinaku.
Powoli do przodu. Jutro pewnie też podziałam, bo ma być ładnie.

Ładne są, nieprawdaż?









Kiedy słońce skryło się za budynkami, cały urok tego dnia się stracił.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:05, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:09, 12 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Helen, te na zdjęciu, to właśnie świeżynki z wiosny.

Sorry, teraz doczytałam
____________________
Helen - Hortensjowo
Margerytka40 20:11, 12 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ależ te tojady istotnie świecą, kiedyś miałam ale nie pamiętam czemu nie mam, może zginęły a może wykopałam. Przymierzam się do klonów na wjeździe bo wymyśliłam tam sobie taką mini alejkę klonową
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 20:15, 12 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No co Ty, fiskarsowe się nie łamią To były pożyczone, mamine , bo pracowaliśmy na 4 ręce. W swoim dobrze pojętym interesie odkupię fiskarsowe Uszczerbku nie poniosłam, obaliłam się na doopkę .
Ładne piękne cudne - Pani Jesień rządzi Korci mnie zwiększenie siły trucicielskiej tojadów przez dołożenie im goryczki trojeściowej - kolorek równie piękny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:27, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
galgAsia napisał(a)
No co Ty, fiskarsowe się nie łamią To były pożyczone, mamine , bo pracowaliśmy na 4 ręce. W swoim dobrze pojętym interesie odkupię fiskarsowe Uszczerbku nie poniosłam, obaliłam się na doopkę .
Ładne piękne cudne - Pani Jesień rządzi Korci mnie zwiększenie siły trucicielskiej tojadów przez dołożenie im goryczki trojeściowej - kolorek równie piękny


Fiskarsowe służą mi już siódmy rok. Świetne są.

Dobrze, że padłaś na miękkie.
Lista potencjalnych wrogów Ci urosła, że już tojadek nie wystarczy?
U siebie już nic im nie dam rady wcisnąć. Nawet stopy tam nie wcisnę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:28, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Margerytka40 napisał(a)
Ależ te tojady istotnie świecą, kiedyś miałam ale nie pamiętam czemu nie mam, może zginęły a może wykopałam. Przymierzam się do klonów na wjeździe bo wymyśliłam tam sobie taką mini alejkę klonową


Aleja klonowa- jak to pięknie brzmi. Będzie bosko.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:42, 12 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Fiskarsowe służą mi już siódmy rok. Świetne są.

Dobrze, że padłaś na miękkie.
Lista potencjalnych wrogów Ci urosła, że już tojadek nie wystarczy?
U siebie już nic im nie dam rady wcisnąć. Nawet stopy tam nie wcisnę.


Wiesz, tojadek u mnie dopiero się rozrasta, a kto wie, kiedy okaże się być potrzebny...? Czasy teraz niepewne...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies