Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:45, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Misia napisał(a)


Piękna ta aronia a z klonami to teraz już sama nie wiem... mam rabatę 16 metrów długą, 1/4 zajmują brzozy a na pozostałej części chciałam zmieścić klona ginnale ściętolistnego, sosnę bośniacką, 3 cisy strzyżone w kulki, 3 berberysy i może jodłę kaukaską ale to wszystko chyba się tam nie zmieści... z czegoś trzeba zrezygnować, tylko z czego...


Aronia dzisiaj już w zupełnie innej odsłonie.



Sosen u mnie nie ma. Za bogata gleba, a dodatkowo przerażałby mnie ten cykliczny zrzut igieł. Jodły są fajne.
Starałam się u siebie stworzyć namiastkę naturalnego przenikania się drzew, krzewów, traw i bylin. W niektórych miejscach się udało.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:50, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
AnnaCh napisał(a)
Ależ piękne jesienne widoki Cudnie
Pogoda nas rozpieszcza, też tyrałam całą sobotę, w niedzielę byłam w lesie za domem na grzybach
Warzywnik żyleta z kancikiem takim


Dzisiaj pochłodniało. Wczoraj udało mi się uporządkować kolejny fragment. Znów kroczek do przodu. Grzybobrania uwielbiam.

Wywiało.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:59, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ryska napisał(a)

Co sobie przypomnę to razem z nim ten piernik galgAsi chodzi mi po głowie.
Ale czy ja jestem gotowa na takie poświęcenia? No nie wiem.


Ja nie jestem. Po 50 zaczęłam bardziej cenić czas wolny. Zredukowałam sporo czynności. Na pierwszy ogień poszły te okołokuchenne.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaLangier 18:03, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Sosen u mnie nie ma. Za bogata gleba, a dodatkowo przerażałby mnie ten cykliczny zrzut igieł. Jodły są fajne.
Starałam się u siebie stworzyć namiastkę naturalnego przenikania się drzew, krzewów, traw i bylin. W niektórych miejscach się udało.









Ja na sosny nie narzekam, igły są kolokwialnie mówiąc upierdliwe, ale cenię je za..zapach, który jest najsilniejszy w słońcu i po letnim deszczu oraz poczucie, że jestem..w lesie Szczególnie zimą w czapach śniegu sosny powodują, że czuję się jak.. w bajce

Przenikanie drzew u Ciebie robi wrażenie, naprawdę bardzo pięknie i jesiennie kolorowo
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gruszka_na_w... 18:08, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Dopiero niedawno usłyszałam że klony ginnala przebarwiają się albo na czerwono albo na żółto czy pomarańczowo. Zawiedziona jestem, że mój tylko żółte liście ma. Z tego wniosek lepiej kupować je na jesieni.... jeśli są jeszcze dostępne


Moje kupowane były prawie hurtowo w formie wiązki patyczków z gołym korzeniem. Różnice między nimi uzależnione są od miejsca. Czerwony jest ten, który ma najmniej słońca. Ten w najbardziej nasłonecznionym miejscu już jest łysy.

Ściętolistny dawał dziś czadu.












Dołączyła też świdosliwa.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:18, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kasiu, lubię lasy sosnowe. Kojarzą mi się z wyjazdami na półwysep Helski. Ale w mojej okolicy typowy drzewostan to buki,klony, graby i jesiony. Starałam się wtopić w krajobraz, choć są pewne sztuczne twory typu tuje.












____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 18:20, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie dziś też wiatr postrącał z drzew... Kolorowo zrobiło się...na ziemi
Mój ginnala już do połowy ołysiał... Pojęcia nie mam, czy zdąży się przebarwić. Ściętolistne zaczęły subtelnie żółknąć. Jakoś tak dziwnie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:24, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A z tym piernikiem to naprawdę żadna robota. Pół godziny na zrobienie ciasta i wstawienie do lodówki. Tydzień przed Świętami następne pół godziny na upieczenie blatów. 2-3 dni przed Ś. - przełożenie powidłami. I już.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 18:31, 16 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633














W takich klimatach to można odpocząć ,spacer - coś pięknego
____________________
Ania Spelnione marzenie
mira 18:36, 16 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Dołączyła też świdosliwa.



Cudowna ta świdosliwa, wsadziłaś kilka czy jak?

Podziwiam to przenikanie, i praktyczne podejście do ogrodu - jak tak nie potrafię. Za to zazdroszczę bo mam wrażenie że czerpiesz z ogrodu więcej niż sama dajesz no i to zadowolenie - lepiej byc nie może i na dodatek takie chmury
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies