Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 16:33, 29 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja mam trzy różne, na razie wystarczy No chyba, że trafię jakiś pikny kolorek
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
paniprzyroda 17:45, 29 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Troszkę jeszcze podelektowałam się Twoją jesienią, serdeczności zostawiam...
____________________
Dwa ogrody
Brzozowadzie... 11:21, 30 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Obie chryzantemy zdobiły w poprzednich latach wejście do domu. Były niskie. Pod koniec listopada wsadziłam je do gruntu. Zaaklimatyzowały się.
Klonikowi zostały liście tylko w dolnych partiach. Mocno wieje, każdego dnia coraz bardziej łyso.

To spróbuję, fajnego drobniutkiego rudzielca nabyłam, warto zaryzykować
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Iwonka 18:12, 30 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Haniu masz bardzo ładnego tamaryszka Jakie są twoje obserwacje? Szybko rośnie, tniesz? Widzę, że długo trzyma listki. Niewiele jest takich delikatnych krzewów, stąd moje myśli o nim
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gruszka_na_w... 18:35, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Iwonka napisał(a)
Haniu masz bardzo ładnego tamaryszka Jakie są twoje obserwacje? Szybko rośnie, tniesz? Widzę, że długo trzyma listki. Niewiele jest takich delikatnych krzewów, stąd moje myśli o nim


To jedna z najszybciej rosnących roślin. Kupiłam w markecie 25 cm patyczek z balotem na korzonku. Po dwóch latach miał już ponad 2 metry. Podkrzesuję go od dołu, żeby nie zacieniał tego, co rośnie w jego stópkach i redukuję gałązki włażące na ścieżki.
Bywają momenty, że wygląda zjawiskowo.
Po deszczu




i na sucho




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 21:49, 30 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
W tej różowej odsłonie po deszczu wygląda jak przybysz z zaświatów konsumujący rabatę A tak na serio kształt tego krzewu nadaje lekkości. a to coś, czego poszukuję dla moich ciężkich rabat Ten róż nie do końca do mnie przemawia, ale przecież kwitnienie nie jest zbyt długie prawda? Chociaż fajnie z pissardi zagrał.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Rumianka 22:08, 30 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Śliwy wiśniowe wciąż mają sporo liści.




Haniu, czy dużo przycinasz swoje sliwy wisniowe, że mają taką fajną koronę?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 05:47, 31 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tamaryszki uwielbiam u ciebie już ładny okaz. To jaka odmiana?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gruszka_na_w... 19:16, 31 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Milka napisał(a)
Tamaryszki uwielbiam u ciebie już ładny okaz. To jaka odmiana?


Wsadzałam dwa patyki. W marketach spożywczych to chyba bezodmianowe sprzedają, w nazwie miał słowo drobnokwiatowy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:48, 31 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Iwonka napisał(a)
W tej różowej odsłonie po deszczu wygląda jak przybysz z zaświatów konsumujący rabatę A tak na serio kształt tego krzewu nadaje lekkości. a to coś, czego poszukuję dla moich ciężkich rabat Ten róż nie do końca do mnie przemawia, ale przecież kwitnienie nie jest zbyt długie prawda? Chociaż fajnie z pissardi zagrał.


To nie jest typowy róż jak przysłowiowe majtki. To raczej kolor, który określa się chińskim lub brudnym różem. Kwitnie w maju, potem kwiatki brązowieją i zaczynają pojawiać się zielone gałązki.




Dzisiaj też wyglądał interesująco.
Opłacało się przed zimą odświeżyć kanciki.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies