Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Milka 05:43, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Moja osobista?

Już powoli się kończy.












Pełna paleta barw
Smutek po odejściu psa zawsze jest, ja już się zamartwiam o najstarszą, ledwo zipie bidula, 13 rok jej idzie, starzeje się, jak i my.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaBawaria 06:39, 24 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekny ambrowiec, nie przemarza ci? I gaura nadal cudnie wyglada
____________________
Zapraszam na kawe
mikina34 09:53, 24 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ckliwość budzi u mnie pejoratywne odczucia, bo zwykle odczuwam ją w zetknięciu z fikcja literacką bądź filmową.Płakałam i płaczę, wbrew wszelkiej logice, kiedy Mateusz kupuje Ani z Zielonego Wzgórza materiał na sukienkę.
A jeśli miałaś na myśli smutek, to zdolność do jego odczuwania, moim zdaniem, nie jest związana z wiekiem. To raczej oznaka człowieczeństwa w jego najgłębszym rozumieniu.

Wróć, cofam tkliwość, bardziej miałam na myśli szybsze i częstsze uleganie wzruszeniu, duzo więcej rzeczy, zdarzeń powoduje, że oczy mi sie pocą, a gardle staje klucha Zauważyłam, ze mój tato ma podobnie więc to chyba też rodzinne
Smutek ogarnia mnie częściej niż bym tego chciała, zewnętrzny świat ostatnio nie napawa optymizmem...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 19:02, 24 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
mikina34 napisał(a)

Wróć, cofam tkliwość, bardziej miałam na myśli szybsze i częstsze uleganie wzruszeniu, duzo więcej rzeczy, zdarzeń powoduje, że oczy mi sie pocą, a gardle staje klucha Zauważyłam, ze mój tato ma podobnie więc to chyba też rodzinne
Smutek ogarnia mnie częściej niż bym tego chciała, zewnętrzny świat ostatnio nie napawa optymizmem...


Tkliwości nie cofaj. Zazgrzytała mi ckliwość.
Czasem myślę, że zmierzamy w kierunku wyparcia wszystkich uczuć, w których odsłaniamy nasze miękkie podbrzusze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:04, 24 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
KasiaBawaria napisał(a)
Piekny ambrowiec, nie przemarza ci? I gaura nadal cudnie wyglada


Ten na zdjęciu to klon ściętolistny. Można się pomylić, bo liście są podobne.
Ambrowca mam na przedpłociu. Nie przemarza i jako jedyny ma prawie wszystkie liście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:09, 24 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Milka napisał(a)


Smutek po odejściu psa zawsze jest, ja już się zamartwiam o najstarszą, ledwo zipie bidula, 13 rok jej idzie, starzeje się, jak i my.


Kiedyś tego zupełnie nie pojmowałam. Do 30 roku życia nie miałam pod opieka żadnego zwierzaka. Kiedy doznałam psiej przyjaźni osobiście, to już wiem, że pożegnania z nimi są równie trudne jak te z ludźmi.
Sił życzę, bo będą potrzebne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 22:00, 24 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Ewo, ogród wyszedł niechcący jako wypadkowa moich tęsknot uświadomionych bardziej lub mniej. Sporo w nim prostoty okraszonej nutką pragmatyzmu. Taka botaniczna wersja mnie samej.


Patrząc na te pełne energii obrazy z Twojego ogrodu z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że to jest bardzo bogata, niezwykle urozmaicona prostota.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sylwia_slomc... 22:17, 24 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ola to moja ulubiona rajska jabłoń jak do tej pory
Cudne kadry jesienne i w moich ulubionych kolorach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:26, 24 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Doczytałam o smuteczku - cały luty przeryczałam za kotem i nie chcę słyszeć o kolejnym...ten był 14 lat tak więc rozumie bardzo Twój nastrój - kolory ogrodu tulą i myśl o prawie zakończonych pracach

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Makusia 10:21, 25 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu z góry przepraszam, bo zapewne już kilka razy odpowiadałaś na to pytanie.
Polifoska - pod co? Pod co nie? Ile? Przekonać? Podlać?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies