Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

sylwia_slomc... 19:57, 16 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
antracyt napisał(a)
Wiąz JH udaje, że nie widzi jesieni.



Przepiękny jest ten wiąz, choruję na niego od dawna, w szkółkach widziałam tylko szczepione na pniu, a mi się marzy taki o naturalnym pokroju


Czy on ma bielony pień???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:59, 16 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)








Magiczne widoki jak na taką porę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:02, 16 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
vita napisał(a)


Ano, widzę, że dobrze mieć berberysy i tawuły japońskie Pierwszych nie toleruję ze względu na kolce, drugie oddałam dziecku. Moja strata!
Cudnie tu u Ciebie szumi i migoce, jeszcze te kanciki i zadbana murawa, no Klasa!
Przypomniałam sobie u Ciebie, że kiedyś też uwielbiałam pierwszy śnieg. Dlaczego teraz jest inaczej?



Masz w zamian kolczaste ogniki, z którymi ja się pożegnałam.
W dorosłym życiu pierwszy śnieg przypomina o tym, co bliższe jest prozie życia niż romantycznym uniesieniom. Trzeba odśnieżać pojazdy i podjazdy, brodzić w ulicznej brei, zmagać się osadami soli na butach, uważać na poślizgi, wdychać smoliste opary z kominów. Miejska zima nie jest urokliwa, a na wyprawy na górki i pagórki brak czasu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:03, 16 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
sylwia_slomczewska napisał(a)

Czy on ma bielony pień???


Posmarowałam go Funabenem, bo kot wybrał sobie pieńki na drapaki dla swoich pazurków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 21:25, 16 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Masz cudowną jesień, obrazowa i miło się ogląda. Którą porę lubisz u siebie w ogrodzie najbardziej?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
kasia1 11:18, 17 lis 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, wiąz JH to od czego skrót?
Po obejrzeniu zdjęć stwierdzam, że tawuły japońskie są bardzo niedoceniane.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 15:46, 17 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
mira napisał(a)
Masz cudowną jesień, obrazowa i miło się ogląda. Którą porę lubisz u siebie w ogrodzie najbardziej?


Późną wiosnę i całą jesień. Latem z reguły przesiaduję na tarasie otoczona trawami.









To samo miejsce, co na 2 zdjęciu.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:58, 17 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
kasia1 napisał(a)
Haniu, wiąz JH to od czego skrót?
Po obejrzeniu zdjęć stwierdzam, że tawuły japońskie są bardzo niedoceniane.


Wiąz polny 'Jacqueline Hillier'. Trudna nazwa.

Tawuły japońskie noszą piętno roślin zieleni miejskiej. Większość ogrodów jest zbyt mała na wszystkie chciejstwa. Przy konkurencji z rarytasem roślinnym tawuły przegrywają.
U siebie mam je w kilku miejscach. Lubię je za wczesny wiosenny start.



czerwcowe kwitnienie, które dobrze uzupełnia się z bylinami



i jesienne przebarwienia.


Kiepsko wyglądają w lipcu, bo je wtedy krótko przycinam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Misia 16:14, 17 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Haniu u Ciebie nieustająco przepiękna jesień, nawet pomimo pierwszego śniegu


Na poniższym zdjęciu brzozy jakie są w tle, to są to zwykle brodawkowate czy jakieś odmianowe??
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




____________________
Misia - Między brzozami
Gruszka_na_w... 16:21, 17 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Misia napisał(a)
Haniu u Ciebie nieustająco przepiękna jesień, nawet pomimo pierwszego śniegu


Na poniższym zdjęciu brzozy jakie są w tle, to są to zwykle brodawkowate czy jakieś odmianowe??


Najzwyklejsze brodawkowe. Wykopałam kilka siewek ze śródpolnych zarośli. Rosną w najniższym punkcie działki (i okolicznego terenu) i ich zadaniem jest osuszanie gleby po obfitych opadach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies