Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 07:53, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Tęsknie wpatruję się w Twoje berberysy . Kolorystycznie spełniają wszelkie moje potrzeby Chyba muszę znaleźć miejsce choć na jednego... Erecta chociażby... Pomyślę jutro (Scarlett O. )
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Misia 09:27, 18 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najzwyklejsze brodawkowe. Wykopałam kilka siewek ze śródpolnych zarośli. Rosną w najniższym punkcie działki (i okolicznego terenu) i ich zadaniem jest osuszanie gleby po obfitych opadach.


Te najzwyklejsze są chyba najpiękniejsze, dosadziłabym jeszcze jedną, ale szkoda że takie duże rosną
____________________
Misia - Między brzozami
Pszczelarnia 12:30, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Było ciepło, słonecznie i cudownie. Piękny listopad! Niech trwa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasia_CS 17:58, 18 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
zawsze zachwyca mnie to, że u Ciebie broni się każdy kadr - nie trzeba się namyślać, z ktorej strony będzie atrakcyjniej - Twój ogród w każdy wymiarze jest ciekawy, przemyślany i fotogeniczny
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 16:22, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
galgAsia napisał(a)
Tęsknie wpatruję się w Twoje berberysy . Kolorystycznie spełniają wszelkie moje potrzeby Chyba muszę znaleźć miejsce choć na jednego... Erecta chociażby... Pomyślę jutro (Scarlett O. )


Gdyby nie berberysy, z kolorami byłoby już kiepsko.
Utworzyły zgrabny duecik z chryzantemą.



Erecta



Green carpet

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:31, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Misia napisał(a)


Te najzwyklejsze są chyba najpiękniejsze, dosadziłabym jeszcze jedną, ale szkoda że takie duże rosną


Jestem z pokolenia, które akceptuje fakt, że drzewa to drzewa i rosną okazale. Te brodawkowe jakimiś mutantami nie są. Moim zdaniem rośliny powinny równoważyć bryłę budynku, a bylinami, krzakami i miniaturkami drzewek tej równowagi się nie uzyska. Umiar ilościowy w sadzeniu jest oczywiście potrzebny.

Z każdym rokiem jestem bardziej szczęśliwa, kiedy patrzę na frontowe nasadzenia i na strzelające tam w górę drzewa.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:34, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Pszczelarnia napisał(a)
Było ciepło, słonecznie i cudownie. Piękny listopad! Niech trwa.


Wczoraj popadało (i dobrze), a dzisiaj znowu przyjemne 16 stopni. Niech trwa!

Kalina angielska wciąż ulistniona. Zaczęła się delikatnie przebarwiać. I kwitnie.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Ania111 16:35, 19 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Haniu ,
piękny widoczek
ten świerk to on tak sam od siebie rośnie ?
jest przepiękny
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 16:42, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, karmisz już ptaszory ?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 16:44, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Kasiu Wciąż mi się marzą własne ogrodowe ramy. Muszę na nie jeszcze trochę poczekać, choć jest zdecydowanie lepiej niż było.
W tym tygodniu mija 5 lat od przeprowadzki. Dla nas dużo, ale dla drzew to ledwie mgnienie.

Oczar wirginijski kończy kwitnienie.



Ostatnie liście na irdze.





Podczas karczowania formowanego żywopłotu od strony sąsiada, zostawiłam dwa buczki. Troszkę je przycinam.



W niedzielę ścięłam czubki Giganteusów. Wiązanie ich nie ma sensu. W lutym zetnę resztę.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies