Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Misia 16:20, 21 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Pszczelarnia napisał(a)
Misia, to proso. Z trzcinnikami byłby kłopot przy berberysie.



Dziękuję Ewo za rozszyfrowanie Bardzo mnie to cieszy że to proso bo mam kilka sadzonek od Tar i właśnie je chciałam przy berberysach posadzić mam nadzieje że dadzą rade
____________________
Misia - Między brzozami
Gruszka_na_w... 17:27, 21 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Misia napisał(a)




Na zdjęciu zacytowanym wypatrzyłam że masz przy berberysach trawy Asia makadamia, przestrzegła mnie przed takim połączeniem ze względu na rdze, ale widzę że u Ciebie trawy pięknie rosną możesz zdradzić jakie masz tam trawy ? na tyłach widzę miskanta ale ta trawa z prawej strony berberys to nie wiem co to ?? Robisz jakieś specjalne zabiegi aby nie było rdzy??


Ponoć na towarzystwo berberysów źle reagują trzcinniki. Toszka wspominała o ryzyku rdzy na trawach. U siebie takich objawów od 5 lat nie zaobserwowałam.
Na cytowanym zdjęciu w tle są miskanty Silberfelder, Dronning Ingrid, Malepartus, Zebrinus. Bliżej ścieżki rośnie proso rózgowate. Trzcinniki (Ovrerdam) w ogrodzie też mam. Nie używam w ogrodzie oprysków środkami chemicznymi.
Opryski ekologiczne propionianem wapnia w zeszłym sezonie robiłam w połowie systematycznie, w tym sezonie prawie wcale.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:29, 21 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)
A kiedy odpalacie wędzarnię? Bo to już te klimaty się robią


Czekam na piekarnik. Ma być w środę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:31, 21 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)
Czy już nauczył się chudzić trawiastymi alejkami?


Niby tak, póki coś go nie zaintryguje w krzakach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:38, 21 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pszczelarnia napisał(a)
Misia, to proso. Z trzcinnikami byłby kłopot przy berberysie.



Mam od kilku lat trzcinniki Overdam. Rdzy nie łapią. Na rdzę corocznie zapada mi za to ta róża- Souvenir du dr Jamain.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:41, 21 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Racja, z oczu mu dobrze patrzy


Panie akceptuje bardziej niż panów. We mnie patrzy jak w obraz, czuły na każdy ruch, a eM i pacholę wciąż są traktowani z lekką powściągliwością.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:40, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Czekam na piekarnik. Ma być w środę.

Ha, jest piekarnik - będzie piernik?
Dobrze, że Maks tak szybko Was zaakceptował - dla niego i dla Was. Fajny psiak, podoba mi się , widać - z pyska - że ma dobry charakter.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Misia 21:06, 21 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ponoć na towarzystwo berberysów źle reagują trzcinniki. Toszka wspominała o ryzyku rdzy na trawach. U siebie takich objawów od 5 lat nie zaobserwowałam.
Na cytowanym zdjęciu w tle są miskanty Silberfelder, Dronning Ingrid, Malepartus, Zebrinus. Bliżej ścieżki rośnie proso rózgowate. Trzcinniki (Ovrerdam) w ogrodzie też mam. Nie używam w ogrodzie oprysków środkami chemicznymi.
Opryski ekologiczne propionianem wapnia w zeszłym sezonie robiłam w połowie systematycznie, w tym sezonie prawie wcale.


Bardzo dziękuje za odpowiedz czyli jest nadzieja dla towarzystwa trawiastego przy berberysach
____________________
Misia - Między brzozami
Gruszka_na_w... 21:06, 21 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)

Ha, jest piekarnik - będzie piernik?


Będzie pasztet, pieczone wędzonki i sernik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 21:12, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A paszteta to jakiego robisz? Bo ja z wołowiny, indyka i boczku - stary przepis z Poradnika Domowego - pyyyszny, że tak nieskromnie powiem . Jakbyś chciała, dam przepis
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies