Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 19:52, 10 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Brzozy w barwach starego złota. Mimo niskiej temperatury i pochmurnego nieba, jakoś cieplej na duszy się robi.



Złoto i purpura - właściwe kolory dla Pani Jesieni Zapatrzyłam się... i zachwyciłam się... Ten obraz zatytułowałabym: "Ukojenie"...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
KasiaBawaria 21:57, 10 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Naturalna glebą jest u mnie porolnicza żyzna glina. Specjalnie przygotowywałam ziemie tylko pod kwaśnoluby. W miejscu, gdzie były szkody pobudowlane w postaci głębokich wykopów i ubicia ciężkim sprzętem, przekopywałam glebę na dwa szpadle z pociętymi miskantami i piaskiem, który został po budowie, wysiewałam zielony nawóz.
Tylko hakonkom poprawiałam glebę poprzez dodanie rozdrobnionej kory.
FC traktowałam tak jak pozostałe rośliny.


A to ciekawe z tymi miskantami, dziekuje
____________________
Zapraszam na kawe
TAR 22:48, 10 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Piekne jesienne obrazy, u mnie tez wiazy JH jakby nie słyszaly ze to zaraz zima, zieloniutkie. A Weredei wypuscił nowe limonkowe przyrosty, to samo zrobil w zeszlym roku.

Mam pytanie o żywopłot bukowy. Przepiekny jest. Kiedy sadzony i jak szybko przyrasta. Sadzony z golych sadzonek czy jakis inny?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Poppy 11:37, 11 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na tej stronie wątku były zdjęcia z bliższej odległości. Jeśli się jutro uda, to zrobię jeszcze bliższe.

Zrobiłam.




Dziekuje raz jeszcze. Najbardziej chyba ten brenpunkt pasuje, https://edelweissperennials.blob.core.windows.net/gallery/0001248_chrysanthemum-brennpunkt.jpeg
ale to raczej chyba nie to, ale na substytut sie nada Dawno mnie tak zadna chryzantema nie trafila

Gosiek, nie znalazlam, ale tez dziekuje Inne fajne sa
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 11:39, 11 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Brzozy w barwach starego złota. Mimo niskiej temperatury i pochmurnego nieba, jakoś cieplej na duszy się robi.






Jak ja zaluje, ze mi sie brzoza do ogrodu nie zmiesci! W innym zyciu tez sobie zafunduje taki zagajnik. i takie duze, przestrzenne nasadzenia. czuje sie przestrzen, mozna odetchnac.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Gruszka_na_w... 16:16, 11 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
TAR napisał(a)


Mam pytanie o żywopłot bukowy. Przepiekny jest. Kiedy sadzony i jak szybko przyrasta. Sadzony z golych sadzonek czy jakis inny?


Na pierwszych stronach wątku są zdjęcia z jego nasadzeń. Sadzonki młodziaki z gołym korzeniem, sadzone w dwóch rzędach na mijankę. Po posadzeniu przycięte na 30 cm.
Sadziłam chyba 7-8 lat temu.

żywopłot

Zależało mi, aby był dobrze zagęszczony od dołu, dlatego w pierwszych latach cięłam go dosyć mocno.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:17, 11 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Poppy napisał(a)


Jak ja zaluje, ze mi sie brzoza do ogrodu nie zmiesci! W innym zyciu tez sobie zafunduje taki zagajnik. i takie duze, przestrzenne nasadzenia. czuje sie przestrzen, mozna odetchnac.


Większość ma ogrody zbyt małe na wszystkie chciejstwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sarenka 16:26, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

Jak oglądam takie piękne zdjęcia jak u Hani to tez zastawiam się czy nie dosadzic jeszcze jednej brzozy, wtedy byłyby dwie w przeciwległych rogach.

W ogóle brzozy chyba zaczynają swoją świetność- coraz częściej chyba są wybierane do ogrodów, tak mi się wydaje.
____________________
Magda W samym sloncu
Brzozowadzie... 17:35, 11 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Miałam nie cytować, bo dziewczyny już to zrobiły, ale pomyślałam, że dlaczego nie? Skoro mnie też zachwycił ten widok. O ile dobrze pamiętam, podobny masz z okna kuchennego, prawda?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 18:25, 11 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Miałam nie cytować, bo dziewczyny już to zrobiły, ale pomyślałam, że dlaczego nie? Skoro mnie też zachwycił ten widok. O ile dobrze pamiętam, podobny masz z okna kuchennego, prawda?


Z jadalni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies