Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:36, 17 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22345
Szałwia cd




Wschodnia część południowej rabaty. Malinowy chruśniak. Za nim powstaje mur oporowy sąsiada. Pęcherznice na tle ognika.






Czekam z niecierpliwością na hortensje.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
zawitka 20:38, 17 cze 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14080
To takie tam najpiękniejsze !!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Makusia 20:49, 17 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Tawułki, tawułki!!!!
A reszta też piękna, lawenda bardzo intensywnie fioletowa- u mnie jakby w praniu wyblakła.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 20:49, 17 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22345
Zajrzałam oczywiście do niebieskiej rapsodii. Dźwięków nie wydawała, ale zapach mi się spodobał.



Zarastamy



Liliowce wypuszczają pąki



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 20:51, 17 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Red Baron? Mam słabość do tej trawy. Wprawdzie w ogóle się nie znam na trawach (jak i zresztą na ogrodzie w całokształcie), ale dwie lubię- All Gold i Red Barona
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 20:52, 17 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22345
Makusia napisał(a)
Tawułki, tawułki!!!!
A reszta też piękna, lawenda bardzo intensywnie fioletowa- u mnie jakby w praniu wyblakła.


Tę jasną też mam, ale dopiero się zbiera W prawym dolnym rogu. Tawułki też lubię.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Dzidka 21:01, 17 cze 2016


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W pełnię kwitnienia wchodzą parzydła. To o ażurowych liściach kwitnie na zielono.





Zainteresowało mnie to zielone parzydło.
Znasz jego nazwę?

____________________
Dzidka - To właśnie tu
Gruszka_na_w... 21:03, 17 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22345
Makusia napisał(a)
Red Baron? Mam słabość do tej trawy. Wprawdzie w ogóle się nie znam na trawach (jak i zresztą na ogrodzie w całokształcie), ale dwie lubię- All Gold i Red Barona


Najpiękniejsza all gold ma chyba Mała Mi . Ona dosyć kapryśna jest (trawa oczywiście i nie każdemu chce rosnąć. Imperatę mam w czystym gatunku i odmianę red baron. Na tej rabacie są wymieszane. na str. 11 masz imperatę w październikowej odsłonie.
Pokochałam trawy. Jako pierwsze pojawiły się rozplenice hameln, miskant morning light, zebrinus, dronning ingrid (ładnie czerwienieje). Żaden nie zmarniał. Rozplenice wielokrotnie dzieliłam. W zeszłym roku uzupełniłam stan posiadanie, aby obsadzić taras i glediczję. Nie przeszkadza mi to, że późno startują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 21:07, 17 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najpiękniejsza all gold ma chyba Mała Mi . Ona dosyć kapryśna jest (trawa oczywiście i nie każdemu chce rosnąć. Imperatę mam w czystym gatunku i odmianę red baron. Na tej rabacie są wymieszane. na str. 11 masz imperatę w październikowej odsłonie.
Pokochałam trawy. Jako pierwsze pojawiły się rozplenice hameln, miskant morning light, zebrinus, dronning ingrid (ładnie czerwienieje). Żaden nie zmarniał. Rozplenice wielokrotnie dzieliłam. W zeszłym roku uzupełniłam stan posiadanie, aby obsadzić taras i glediczję. Nie przeszkadza mi to, że późno startują.


Kurcze....nawet nie wiedziałam, że "Imperata" i "Red baron" to nie jest jedna nazwa tej samej trawy...wszędzie widzę "Imperata Red Baron"
Ale masz wiedzę o trawach!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 21:11, 17 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22345
Dzidka napisał(a)


Zainteresowało mnie to zielone parzydło.
Znasz jego nazwę?



Witaj Dzidko Ewę z Pszczelarni też zainteresowało. Kupiłam u Finki przez przypadek, bo nie miała czystego gatunku. Wygląda mi, że może to być parzydło leśne Kneiffii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies