Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:05, 19 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Gosiek33 napisał(a)
powiadasz, że muszą być, ale zaczekam raczej na czas gdy już wszystko docelowe będzie wsadzone a z pewnością gdy w końcu będę mogła wytyczyć ogólny zarys rabat


Słuszna decyzja. Ogrodnik powinien być cierpliwy i czasem niespieszny w działaniach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
BKosimkArt 19:34, 19 cze 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749

Podwyższone mam dwie- obie od północno-wschodniej strony. Słońce tam jest do 12-13.
Rosną tam rozplenice, żurawki, tuja aurea nana, dwie róże wielkokwiatowe, ostrokrzewy, trzmieliny i bukszpany oraz cebulowe: szafirki oraz narcyzy.

Lewa jesienią, późną wiosną i na początku lata


Bardzo podoba mi się taki stan tej rabaty...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 19:36, 19 cze 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
A i okrywowa biała jest śliczna u Ciebie!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gruszka_na_w... 21:07, 19 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Basiu, cieszę się, że Ci się podoba. Białą okrywową różę polecam. Żelazna jest tzn, na nic nie choruje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 21:18, 19 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Super te podwyższone rabaty!! Tylko u mnie to "podwyższona patelnia". Zaczęłam zwracać uwagę na słońce w godzinach, i z pierwszych obserwacji wynika, że na półkę nie świeci między 21.00, a 5.00 rano...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 21:34, 19 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Makusia napisał(a)
Super te podwyższone rabaty!! Tylko u mnie to "podwyższona patelnia". Zaczęłam zwracać uwagę na słońce w godzinach, i z pierwszych obserwacji wynika, że na półkę nie świeci między 21.00, a 5.00 rano...


A księżyc to co?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 22:10, 19 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Haniu, dzięki za identyfikację roślinki u mnie Już wczoraj przeczytałam u Ciebie co to
Zaraz wstawię Ci fotki The Fairy u mnie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Rumianka 22:24, 19 cze 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10364
No to dałaś czadu z fotkami...nie mogę pozbierać szczęki z podłogi...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Makusia 23:03, 19 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Do księżyca to mogę wyć co najwyżej
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 11:30, 20 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Rumianka napisał(a)
No to dałaś czadu z fotkami...nie mogę pozbierać szczęki z podłogi...


Oj tam, oj tam... szczęka niech wróci na swoje miejsce. Powtórzę się- to pierwszy rok funkcjonowania ogrodu jako całości. Robię dużo zdjęć po to, żeby zobaczyć, czy to o różnych porach roku w miarę współgra ze sobą. Wciąż brakuje mi drzew. Chwilowo tylko brzózki ładnie zamykają przestrzeń. Z pozostałych stron wciąż straszą smutne, nieotynkowane domy i stojące na pustym trawniku niebiesko-czarne smętne trampoliny. Jakoś źle na mnie działają. Przygnębia mnie widok dzieci zamkniętych w klatce. Zdjęcia trzeba robić z pozycji kucznej












Jest różnica, nieprawdaż ?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies