Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Sebek 17:10, 20 cze 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cudnie się wija te rabaty! A jak w nich bujnie, ani palca nie włożysz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gruszka_na_w... 17:25, 20 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Sebek napisał(a)
Cudnie się wija te rabaty! A jak w nich bujnie, ani palca nie włożysz


Sebek, bo ogrodnikowi chodzi o to, żeby zrobić, a później się nie narobić. W te chaszcze już nie włażę.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Karol99 17:42, 20 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Bardzo ładne fotki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Anda 19:42, 20 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Śliczne masz te chaszcze, wiesz Ja w moje chaszcze dzisiaj wlazlam i przycielam już kocimiętkę i przywrotnika.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Bogdzia 20:34, 20 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ładne widoki u Ciebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gruszka_na_w... 20:43, 20 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ewo, duże kocimiętki już poszły pod topór. Przywrotniki jeszcze się trzymają, choć po tych deszczach prawdopodobnie się rozłożą.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:44, 20 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Bogdziu, ale tylko w pozycji kucznej
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 12:28, 21 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Przeczytałam!
Twój wątek jest imponujący! Ty jesteś imponująca! W ciągu trzech lat z pola zrobić taki busz (ja wiem, że to tylko takie wrażenie z pozycji kucznej ale i tak!)!
Rośliny masz wspaniałe - najbardziej podziwiam to, że tyle gatunków, rodzajów, odmian, a wszystko razem gra! U mnie jedna, marna rabatka a na niej bajzel.

Bez czarny podziwiam szczególnie i zaczynam żałować, że sama wybrałam odmianę variegata. Ale nie zazdroszczę zbyt mocno, bo widać że rośnie z niego potwór, a u mnie mało miejsca. Podpowiadam jeszcze jeden sposób na kulinarne wykorzystanie: usmaż jego kwiaty w cieście naleśnikowym i posyp cukrem pudrem. Bardzo smaczne i super zdrowe (przepis ściągnięty z bloga Agnieszki Maciąg).

Bardziej zazdroszczę tawułek - piękne są i u mnie w cieniu dobrze by wyglądały, ale mają zbyt duże wymagania i na moim piasku nie chcą dobrze kwitnąć

Pytania jeszcze mam:
pamiętasz może, jaką odmianę indygowca masz? bo bardzo mi się spodobał ten Twój okaz, ale jak poguglowałam, to na zdjęciach miały inne kwiaty

z czym skomponowałaś piwonie? bo na ogrodowisku panuje raczej opinia, że ciężko je z czymkolwiek zestawić, a ja mam kilka sztuk po podzieleniu i nie bardzo wiem co z nimi zrobić. Pomożesz?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Agania 12:45, 21 cze 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Oj tam, oj tam... szczęka niech wróci na swoje miejsce. Powtórzę się- to pierwszy rok funkcjonowania ogrodu jako całości. Robię dużo zdjęć po to, żeby zobaczyć, czy to o różnych porach roku w miarę współgra ze sobą. Wciąż brakuje mi drzew. Chwilowo tylko brzózki ładnie zamykają przestrzeń. Z pozostałych stron wciąż straszą smutne, nieotynkowane domy i stojące na pustym trawniku niebiesko-czarne smętne trampoliny. Jakoś źle na mnie działają. Przygnębia mnie widok dzieci zamkniętych w klatce. Zdjęcia trzeba robić z pozycji kucznej












Jest różnica, nieprawdaż ?


Prawda, prawda, pięknie jest w każdej pozycji..piękny trawnik, ja mam nadzieję, że po tych w dwóch burzowych dniach trawnik się odrodzi.

Lubię ogrody z dużą ilością kwiatów, rób zdjec jak najwięcej

Czemu boisz się sadzić drzewa? Ja chyba już wszyskie posadziłam, a jak nie chcesz widoków za ogrodzeniem to może postaw jak ja na maty wiklinowe, co ty na to?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 22:14, 21 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
makadamia napisał(a)
Przeczytałam!

Pytania jeszcze mam:
pamiętasz może, jaką odmianę indygowca masz? bo bardzo mi się spodobał ten Twój okaz, ale jak poguglowałam, to na zdjęciach miały inne kwiaty

z czym skomponowałaś piwonie? bo na ogrodowisku panuje raczej opinia, że ciężko je z czymkolwiek zestawić, a ja mam kilka sztuk po podzieleniu i nie bardzo wiem co z nimi zrobić. Pomożesz?


Bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Cieszę się, że widoki ogrodowe poruszają w innych jakieś czułe struny W ogrodowej orkiestrze muzyków nigdy za mało, więc każdy cieszy, nawet ten z niewielkim ogródeczkiem.

Jeśli chodzi o piwonie, to w ich uprawie jestem nowicjuszem i niestety przyszło mi uczyć się na błędach. Karpy wsadziłam zbyt głęboko i nie chciały mi kwitnąć. Jesienią je posadziłam prawidłowo. Zauważyłam, że ładnie się przebarwiają jesienią, więc w towarzystwie mają trawy- trzcinniki i proso rózgowate, niska rozplenicę. Inne zaś z tyłu miały zwykłe polne chabry, z boku róże, z przodu kostrzewę, bordowe żurawki, kocimiętkę, szałwie omszone, czyściec. Pasuje przywrotnik.






Drzewka i krzewy zamawiałam przez internet.Indygowca w szkółce Konieczko. Musiał być tani (to jedno z kryteriów doboru roślin, więc pewnie jest bezodmianowy. Sprawdziłam. Występuje tam pod nazwą amfora-indygowiec.

Z kwiatów czarnego bzu robię syrop do zimowej herbatki, ale Twój przepis brzmi tak smakowicie, że spróbuję

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies