Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:29, 27 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Katarzyna13 napisał(a)
Ano to se wim. Počasí má velký vliv na růst rostlin.


Kasiu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:30, 27 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aurelllia napisał(a)
Oj Haniu to dobrze, że niektóre regiony ta głupia pogoda ominęła
Ja to tylko współczuję obcokrajowcom jak się muszą naszego języka uczyć


Dają radę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 20:32, 27 mar 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Pięknie zapączkowane rośliny . Tato ze wschodu, cała rodzina z Jego strony tak wymawia (lub wymawiała niestety) ch i h. Przypomniało mi się dyktando sprzed wieeelu wielu lat. Byłam chyba w II klasie szkoły podstawowej. Pan historyk w zastępstwie przeprowadzał dyktando. Jakaś Ala lub Ola jadła dżem. A pan z uporem maniaka dyktował drzem. Pamiętam, ze poprawiłam z dżem na drzem i juz jako mały knypek, po otrzymaniu obniżonej oceny podniosłam wrzawę klasową i wskazałam winnego . Pani uznała reklamację i ocen z kartkówki nie wpisała do dziennika.
Z likwidowaniem u i ó, czy ż i rz, też bym sie powstrzymała. Jakoś wszyscy żyjemy, mimo trudnej ortografii. Teraz i tak lepiej, bo za mojego dzieciństwa szkolnego o dysgrafii, dysleksji czy dysortografii mało kto słyszał.
____________________
Komendówka
tulucy 20:34, 27 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Katarzyna13 napisał(a)
Ano to se wim. Počasí má velký vliv na růst rostlin.


poległam...

Ano, ano. Máte pravdu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Katarzyna13 20:39, 27 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Tak to jest jak się mieszka blisko czeskiej granicy
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Zana 20:45, 27 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ogrudnik i ogrudniczka na Ogrudowisku????. No nieeeeee, ten numer nie przejdzie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:04, 27 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zana napisał(a)
Ogrudnik i ogrudniczka na Ogrudowisku????. No nieeeeee, ten numer nie przejdzie.


Z grudami mi się kojarzą.

Kiedyś rozczuliłam się na widok wyrazu "rząkile". Fonetycznie musiałam składać do kupy, aby nabrało treści.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:05, 27 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Roma, cieszy mnie Twoja wizyta. Nad wyraz cieszy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 21:14, 27 mar 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Haniu, coś mnie wzięło na wspominki u Ciebie. Ale zaraz zamilknę . Zrobiłam kiedyś listę zakupów mężowi w rząkilowy sposób . Hlep, sul itp. i miał ogromne trudności z odczytaniem. Śmiejemy się z tego do dziś.
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 21:35, 27 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dobry pomysł na miły dzień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies