Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:53, 26 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Trudno to nazwać donicami. Pozostańmy przy określeniu ich pojemnikami na rośliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gabriela 20:28, 26 mar 2019


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Chodzę sobie i podziwiam bratki, nie mam, nie kupiłam jeszcze. Wiatr odstręcza od obsadzania doniczek na razie.
A kolory śliczne i duży wybór. Masz też te małe? One dłużej kwitną.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gruszka_na_w... 20:42, 26 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gabriela napisał(a)
Chodzę sobie i podziwiam bratki, nie mam, nie kupiłam jeszcze. Wiatr odstręcza od obsadzania doniczek na razie.
A kolory śliczne i duży wybór. Masz też te małe? One dłużej kwitną.


Przedłużone polowanie na te drobnokwiatowe wstrzymywało przygotowanie pojemników z sezonowymi nasadzeniami. Dzisiaj wreszcie udało mi się je dostać. Te drobniutkie potrafią cieszyć oko do lipca.
U nas też dzisiaj wyraźnie chłodniej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Jana 20:46, 26 mar 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Anulko, foldery rządzą się swoimi prawami.

Makusiu, widzę, że z Ciebie robi się już rasowy ogrodnik.

Asiu, Agatko Brzozowa- po dzisiejszym oglądzie stwierdziłam, że od wczoraj stan bergenii zdecydowanie się polepszył. Zaczęły podnosić się do pionu. Te czarne kropki to pewnie jakaś choroba grzybowa. Zaczynam zbierać siły do oprysków propionianem.

Ku mej radości budzi się do życia molinia. Nieśmiało bardzo, ale ważne, że żyje.





Jeśli odżyją gaury, to po tej zimie trupów w ogrodzie nie będzie.

Kwitnie turzyca Montana.


i runianka



Inne turzyce jeszcze nie ruszyły.


W zakamarkach pojawiły się fiołki.

Haniu czy na tym przedostatnim zdjęciu te kulki to tuje? widzę, że są w trawach, które pewnie się o nie opierają, dumam nad czymś takim ale rozważam cisy lub tuje. Jak się u Ciebie sprawują, tuje tam gdzie się stykają z trawą nie wyłysiały? bo w pewnej części ogrodu idą u mnie tuje do wymiany, zwyczajnie wyłysiały od innych bylin
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Gruszka_na_w... 20:49, 26 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
roma2 napisał(a)
Cześć Haniu Wiosna na gotowo widzę u Cię. Fajnie. Ja tak się zahetałam w poprzednią wietrzną sobotę, że tę, mimo pięknej pogody przeleżałam w łóżku. Piszę przez h, choć by mieć pewność, musiałby wymówić to słowo mój Tato. Inaczej wymawia "ch" i "h". Lubiłam, gdy robił dyktanda .


Słyszałam o tej przypadłości różnicowania wymowy h i ch, ale nigdy nie było mi dane spotkać na żywo. Ponoć na wschodnich rubieżach II Rzeczpospolitej było to powszechną umiejętnością.
Też walczę z pozostałościami wirusa. Słabowita jestem w energię życiową.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:01, 26 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Jana napisał(a)
Haniu czy na tym przedostatnim zdjęciu te kulki to tuje? widzę, że są w trawach, które pewnie się o nie opierają, dumam nad czymś takim ale rozważam cisy lub tuje. Jak się u Ciebie sprawują, tuje tam gdzie się stykają z trawą nie wyłysiały? bo w pewnej części ogrodu idą u mnie tuje do wymiany, zwyczajnie wyłysiały od innych bylin


Te żywotnikowe kulki rosną między niskimi trawkami. Nie sadzę w ich pobliżu wysokich roślin. Nie miałam przypadku, żeby chorowały.
Po lewej rośnie dość duża kulka.


A tutaj jest jesienna odsłona tej rabaty, która cytowałaś.

Obok róż rośnie kolejna
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:23, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Słowniki internetowe podają ce-ha
Ja teoretycznie umiem wymówić ze zróżnicowaniem, ale w szybkim mówieniu człowiek o tym zapomina / idzie na łatwiznę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:25, 26 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
tulucy napisał(a)
Słowniki internetowe podają ce-ha
Ja teoretycznie umiem wymówić ze zróżnicowaniem, ale w szybkim mówieniu człowiek o tym zapomina / idzie na łatwiznę.


A gdzie się tego naumiałaś?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:31, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Nie wiem ale zawsze było, że ha jest takie twarde, z gardła bardziej, a ce-ha jest miękkie, bezwysiłkowe, tylko na oddechu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:40, 26 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Potrenuję na czyha i czmycha. Kot będzie robił za pomocnika.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies