Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 22:02, 24 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Marysiu, wydaje się, że to urządzenie może uszczuplić kieszeń producentów sadzonek Co planujesz rozmnażać? Bo metoda wydaje się nieskomplikowana

Może też moją kieszeń uszczuplić.
Dumam czym zasłonić wiele metrów murka i jak tego czegoś uzyskać dużą ilość.
Gdyby tak np. zrobić dużo sadzonek z moich dwóch pierisów...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 19:55, 04 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
A jakie ma spełniać parametry?
Wysokość, czy ma być zimozielone, kwitnące?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mary 20:06, 04 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Murek ma 40cm wysokości. Zimozielone albo na tyle gęste zimą, że murka nie będzie widać. Cień, blisko korzenie klonów. Na wyższym poziomie cisy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:18, 04 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
I musi tolerować kwaśną glebę, bo hortensje na tym poziomie chcę posadzić.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 20:29, 05 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Rododendrony jakieś niskie? Skimia?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 09:33, 06 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mary, szpaler z pierisa przy murku, to byłoby coś, dają piękną zimozieloność i jest w dodatku nienachalnie kwitnący Widzę to w Twoim ogrodzie, ach, pozostaje tylko kwestia cierpliwości, pieris nie należy do sprinterów
April 12:49, 06 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Ja też nie wiem jakie pomidory wybrać zwłaszcza że u mnie miejsce na nie mikroskopijne. Cztery krzaki to max Jak się zdecydować? Myślę o szczepionych.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mary 21:55, 06 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Agatorek napisał(a)
Rododendrony jakieś niskie? Skimia?

Myślę nad rododendronami od jakiegoś czasu. Nie muszą być małe. Średnie też miałaby sens. Rozważam tylko białe, kremowe, jasnożółte. Ale ja wybredna jestem. Te kolory często zaczynąją kwitnienie od różowych pąków. Bardzo mnie to drażni. Mam kilka sztuk różanecznika Wren w innym miejscu i bardzo je lubię. Ale one są za małe. No i zastanawiam się, czy taka ściana żółci nie będzie męcząca. Goldkrone się przyglądałam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:57, 06 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Mary, szpaler z pierisa przy murku, to byłoby coś, dają piękną zimozieloność i jest w dodatku nienachalnie kwitnący Widzę to w Twoim ogrodzie, ach, pozostaje tylko kwestia cierpliwości, pieris nie należy do sprinterów

To prawda. Pieris ma delikatniejsze kwiaty. Ale tu znów sobie pomarudzę, że pierisy po kwitnieniu mają kolorowe przyrosty. Czy ja tak chcę? Hmm. Nie mam pojęcia.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:00, 06 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)
Ja też nie wiem jakie pomidory wybrać zwłaszcza że u mnie miejsce na nie mikroskopijne. Cztery krzaki to max Jak się zdecydować? Myślę o szczepionych.

Nigdy nie miałam szczepionych. Moim ulubionym pomidorem jest Tutti Frutti. To był pierwszy pomidor, który posadziłam. I pech chciał, że coś z niego urosło. A ja zakładałam, że ta pierwsza próba się nie uda i na tym się skończy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies