Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 23:29, 09 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Dziś u mnie podcinanie dolnych gałęzi dębu. Część już dochodziła do dachu, inne niepokojąco przybliżały się do linii wysokiego napięcia.
Trudna to wycinka, gdy po jednej stronie dom, po drugiej kable, a w środku wielkie drzewo. Ale z podnośnika szybko i sprawnie poszło. Zostało sprzątanie.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:41, 09 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Z tej akcji raczej nie ucieszą się wiewióry. Skakanie z kabli na gałęzie będzie trudniejsze.
Może pomyślą sobie, że to jakaś zemsta za zniszczenie karmnika?

Winowajca nie został złapany na gorącym uczynku, ale kilka dni przed połamaniem szybki jedna z wiewiórek złapana została na próbie jej gryzienia. Jakaś mniej inteligentna, nie bardzo umiała odgadnąć jak się to coś obsługuje.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 23:53, 09 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Akcja z dębem, jak czytam, konieczna Wiewióry niech kminią
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosiek33 11:22, 10 lut 2023


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ciężka sprawa z takim podcinaniem gałęzi. Mam wierzbę rosnącą coraz wyżej i skłaniającą się w stronę przewodów prądowych. Przyjechali z elektrowni, popatrzyli i stwierdzili, że nie zagraża kablom, a przecież to kruche drewno Nic, czas pokaże

Wiewióry za chwilę obczają nowe trasy komunikacyjne
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Tess 19:02, 10 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mary napisał(a)
Trafiłam na taki filmik i w marzeniach wyprodukowałam już setki sadzonek.
https://www.homewode.com/products/plant-root-growing-box?pp=0&epik=dj0yJnU9akF6RTdaa0FVTk93aDRkWmh5ckJBdUxXdXZvWVYyenQmcD0xJm49d2JFVjY2M3lLTVQtbUE0aXFuOW5WQSZ0PUFBQUFBR081WjZj

Sprytne.
Tym samym sposobem, choć za pomocą ciemnej folii już kilkadziesiąt lat temu produkowałam sadzonki (no, pojedyncze, przyznaję, nie setki )

Ale że rododendrony chcesz sama ukorzeniać?

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mary 21:10, 10 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Magara Wiewióry stołują się chwilowo słonecznikiem z karmników dla ptaków. Mam już nową szybkę. Jutro karmnik wróci na swoje miejsce.

Gosiek No strach trochę z tymi drzewami, rosnącymi blisko domu czy kabli. Ciągi komunikacyjne będą pod obserwacją.

Tess Ja nie wiem, czy da się ukorzeniać pierisy czy rododendrony. Chętnie pominę tę zabawę jeśli przyjdzie mi do głowy jakiś lepszy pomysł. Jakieś malutkie sadzonki mogłyby być innym rozwiązaniem. Kiedyś w maju w którymś z marketów natknęłam się na malutkie sadzonki różnych odmian cisów. Może wiosną coś się trafi.
Uważasz, że rododendrony nie nadają się do takiego ukorzeniania?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Tess 11:41, 19 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mary napisał(a)
Uważasz, że rododendrony nie nadają się do takiego ukorzeniania?


Nie, absolutnie nie to miałam na myśli. Pojęcia nie mam, jak się ukorzenia rododendrony.
To był podziw i uznanie, że chcesz i umiesz (nie dość jasno wyrażony ino)
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ewik 21:20, 28 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Towarzyskie masz te dziki, u mojej mamy po osiedlu biegały w biały dzien .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Mary 20:35, 01 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Tej zimy są wyjątkowo towarzyskie. Nadal przychodzą i niszczą przedogródek. Nie mam już sił tego naprawiać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Martka 21:12, 01 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ojej, jest obawa, że piękne pomarańczowe tulipany nie przeżyły tych towarzyskich nalotów...?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies