Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 08:08, 12 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Na podwyższonych częściach stworzonych w ubiegłym roku wszystkie posadzone cisy się przyjęły. Dosadziłam kolejne hakone. 16 sadzonek z podziału jednej kępy Albostriata z przedogródka.

Została dziura po wykopanej kępie. Mam tu jeszcze jedną Albostriatę, a reszta to All Gold. Trzeba to ujednolicić. Trzeba dosadzić coś na przodzie po usunięciu turzyc pagórkowatych w maju. To musi poczekać na przyszły sezon albo o dłużej.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 08:14, 12 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasya napisał(a)
U mnie o poranku tez mało słońca bo duza brzoza i tuje sąsiadki

O poranku to u mnie jest więcej słońca niż potem przed południem.
Od wschodu jest prześwit między drzewami. Potem słońce jest zasłaniane przez gęstą ścianę klonów po prawej. Zimą i wiosną nie ma liści, w czerwcu i lipcu słońce jest wyżej. Od sierpnia ciemnica aż spadną liście.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 08:17, 12 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Doczekałam promyczka słońca na Citronelkach.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 08:22, 12 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Dwa lata temu w lipcu podzieliłam jeżówki Virgin na maleńkie sadzonki. Za gęsto było. Poszerzyłam poletko, przesadzając co drugi egzemplarz.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
mrokasia 08:26, 12 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
No to faktycznie, warunki świetlne od połowy sierpnia masz bardzo średnie.

A co do akacji - po zakupie nowej części wykarczowaliśmy chyba z 5 dużych akacji i cały las małych. Byłam w o tyle lepszej sytuacji, że mogliśmy to zrobić koparką. Bałam się, że będą odrastać ale o dziwo nie odrastają. Od czasu do czasu coś się pojawia ale to raczej siewki.
Współczuję Ci tej walki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mary 11:02, 12 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
mrokasia napisał(a)
No to faktycznie, warunki świetlne od połowy sierpnia masz bardzo średnie.

A co do akacji - po zakupie nowej części wykarczowaliśmy chyba z 5 dużych akacji i cały las małych. Byłam w o tyle lepszej sytuacji, że mogliśmy to zrobić koparką. Bałam się, że będą odrastać ale o dziwo nie odrastają. Od czasu do czasu coś się pojawia ale to raczej siewki.
Współczuję Ci tej walki.

Ja się zastanawiam czy to są odrosty tego co nie zostało wykopane czy odrosty od akacji u sąsiadów. Może to drugie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 11:11, 12 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Słoneczne okienko na wąskiej rabacie od zachodu. Podobne warunki glebowe i świetlne. Wydaje się, że Prim White lepiej sobie radzi niż Greta Star. Czas podlać Great Star.

Prim White

Greta Star


Te rabaty od jednej strony mają ścianę domu od drugiej ściana z kasztanowca, świerka, jodły i tujek sąsiada. Dlatego słońce w tym wąskim pasku pojawia się na krótko.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 11:15, 12 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gdy zakładałam te rabaty panowały tam lepsze warunki świetlne. Zielona ściana u sąsiada nie była tak szczelna. Widać to na zdjęciu ramy od roweru.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=2#post_3
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makao 11:29, 12 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4090
Mnie odrosty czereśni dobijają. Małż chodzi i przy wyrywaniu stale powtarza 'gdybyś mi tak nie smakowała to już by ciebie tu nie było'
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mary 12:30, 12 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Z pewnością nie są to siewki akacji. Odrosty łatwo odłamują się od korzenia gdy próbuje się odkopać, ale część się utrzymała.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies