Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Zana 11:12, 12 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A to moje raureif też mają pół metra średnicy.
No Marysiu, to trzeba Cię do porządku przywołać! Więcej zdjęć. Nie może tak być, że tylko Kasia się naoglądała, a my musimy się smakiem obejść.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mary 20:15, 12 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Dziewczyny byłam, widziałam i nową kosteczkę i wykopaliska i dużo pięknych roślin U Marysi jeżówki Virgin chyba metrowej wysokości, u mnie poniżej 30cm, kępy Montany raureif średnicy pół metra, u mnie mikro kępki

W końcu będę kojarzyć fotografowane miejsca szkoda, że tak rzadko zdjęcia tu widzimy, bo jest co oglądać


Dziękuję Marysiu


Jeżówki Virgin to chyba są u mnie Długości metra, a nie wysokości. Rosną chyba pod kątem 60 stopni. Więc korzystamy z twierdzenia Pitagorasa i .... jak ktoś chce to może sobie policzyć, jaka to wysokość.

Na zdjęcia swojego ogrodu to i ja liczę w przyszłym roku. Mam nadzieję, że wszystko co teraz posadziłam i posadzone od początku hortensje dadzą czadu.

Bardzo mi było miło gościć Ciebie i Kaję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:17, 12 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zana napisał(a)
A to moje raureif też mają pół metra średnicy.
No Marysiu, to trzeba Cię do porządku przywołać! Więcej zdjęć. Nie może tak być, że tylko Kasia się naoglądała, a my musimy się smakiem obejść.

Kasia się naoglądała, bo przyjechała.
Może coś w weekend się uda, bo teraz to mi słońce już trudno złapać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
HannaR 21:29, 12 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Też jestem ciekawa co tam posadziłaś.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Mary 22:44, 16 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
No więc posadziłam, a raczej przesadziłam jeżówki Virgin i trochę traw.
I wygląda to raczej strasznie.
Jeżówki ledwie zipią, molinie się rozkładają. Tylko Gold Fountain wygląda w tej chwili jako tako.

No nic nie widać na tych zdjęciach... Ale możecie sobie spróbować wyobrazić, że to szpaler jeżówek, molinii i turzycy Gold Fountain jak na ostatnim zdjęciu.
Jeszcze później przed molinię turzycę pagórkowatą Raureif dosadzałam.
Te dwie turzyce wyglądają z pewnej odległości dosyć podobnie, ale różnie zachowują się zimą i wiosną.
Gold Fountain jest zimozielona, więc w miarę nieźle wygląda zimą, ale wiosną dość kiepsko.
Turzyca pagórkowata nie jest zimozielona. Jej liście jesienią całkiem fajnie przebarwiają się na rudo i przysychają, ale z tego co pamiętam wiosną robi się ładna o wiele wcześniej niż Gold Fountain.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:54, 16 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mam dwie odmiany świecznic: White Pearl i Brunette.
Gdy odwiedziła mnie Kasia, Brunette już kwitła. Kilka dni później zakwitła White Pearl.
No i muszę Wam powiedzieć, że Brunette nie umywa się do White Pearl. Wiem, wiem, Brunette ma brązowe liście. Ale właściwie to one są zielonobrązowe. I Brunette jest o wiele niższa i ma mniejsze kwiaty. W każdym razie tak jest u mnie. White Pearl była u mnie pierwsza. Do zakupu Brunette skłonił mnie kolor liści. Coraz bardziej żałuję tego zakupu.

White Pearl
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:01, 16 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
I jeszcze kilka ujęć na dobranoc.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
anka_ 01:12, 17 wrz 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mary napisał(a)
...Brunette ma brązowe liście. Ale właściwie to one są zielonobrązowe. I Brunette jest o wiele niższa i ma mniejsze kwiaty. W każdym razie tak jest u mnie. White Pearl była u mnie pierwsza. Do zakupu Brunette skłonił mnie kolor liści. Coraz bardziej żałuję tego zakupu.

Ja dopiero kupiłam Black Negligee i już się zastanawiam czy ten zielonobrązowy kolor nie będzie mnie z czasem wkurzał na rabacie. Muszę rozejrzeć się za tą White Pearl.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasia_CS 20:16, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hm.. wg opisu w ZP to White pearl ma być tego samego wzrostu co Black negligee, a z kolei Brunette z tej trójki jest najwyższa. Może coś jej nie pasuje po prostu? W kazdym razie i ja za White pearl się rozejrzę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
HannaR 20:52, 19 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Mary napisał(a)
No więc posadziłam, a raczej przesadziłam jeżówki Virgin i trochę traw.
I wygląda to raczej strasznie.
Jeżówki ledwie zipią, molinie się rozkładają. Tylko Gold Fountain wygląda w tej chwili jako tako.

No nic nie widać na tych zdjęciach... Ale możecie sobie spróbować wyobrazić, że to szpaler jeżówek, molinii i turzycy Gold Fountain jak na ostatnim zdjęciu.
Jeszcze później przed molinię turzycę pagórkowatą Raureif dosadzałam.
Te dwie turzyce wyglądają z pewnej odległości dosyć podobnie, ale różnie zachowują się zimą i wiosną.
Gold Fountain jest zimozielona, więc w miarę nieźle wygląda zimą, ale wiosną dość kiepsko.
Turzyca pagórkowata nie jest zimozielona. Jej liście jesienią całkiem fajnie przebarwiają się na rudo i przysychają, ale z tego co pamiętam wiosną robi się ładna o wiele wcześniej niż Gold Fountain.


Teraz trzeba poczekać, żeby rośliny się przyjęły. W przyszłym roku powinno być ładnie. No i podoba mi się ciemne tło ogrodzenia. A coś pomiędzy nowymi nasadzeniami a ogrodzeniem będzie jeszcze?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies