Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 12:19, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
inka74 napisał(a)
jasne rośliny od 3 lat obserwuję. Mam hacone all gold, żurawkę lime marmelade i tymianek aurea w pełnym słońcu i w tym roku ich nie przypaliło. W ubiegłym też było dobrze. Jest więc szansa, że z czasem się przyzwyczajają.

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami, Iwonko.
Czyli nie przypali mi roślin, jak przestanę je dzielić i przesadzać. Tylko czy przestanę? Hmm... No może....
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 12:32, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
po dzieleniu zawsze osłabione są. Gwarancji nie daję, że nie przypali bo u każdego rośliny trochę inaczej się zachowują ale jest szansa
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 12:40, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
gosika67 napisał(a)
Witaj, podziwiam Twoje świecznice, ja mam pierwszy rok i już widzę,że niektóre nie w tych miejscach posadzone, pozdrawiam. Biel bardzo mi się podoba w Twoim ogrodzie.

Witaj Gosiu,
Cieszę, że Ci się spodobały moje świecznice. Co masz na myśli pisząc, że w złych miejscach masz posadzone? Złe warunki świetlne czy kompozycja nie ta?
Ja kombinuję, żeby White Pearl posadzić bliżej wejścia, jadalni czy tarasu. W tej chwili rosną za domem przy kompostowniku. Hmm... Z drugiej strony to ja tam ciągle chodzę, bo mam tam kompostownik i wory z dobrociami.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
gosika67 12:45, 23 wrz 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Za duże słońce, bo w jednym miejscu liście się przypaliły, na wiosnę poszukam innego miejsca, pozostałe są więcej w cieniu, mam nadzieję,że na drugi rok zakwitną, posadzone są w tym roku wiosną.Też dorobiłam się kompostownika i też często tam chodzę, mam go w drugim ogrodzie- w sadzie.Rosną tam drzewa owocowe, sosny , świerki i tuje.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
AgataM 12:46, 23 wrz 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Marysiu Podziwiam Twoje świecznice. Mam też Brunetty. Kwitną pięknie, niesamowicie pachną, ale liście zawsze mają obeschnięte. Dlatego sadzę je w gąszczach, żeby tylko kwiat było widać. A jak jest u Ciebie
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Mary 18:56, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
gosika67 napisał(a)
Za duże słońce, bo w jednym miejscu liście się przypaliły, na wiosnę poszukam innego miejsca, pozostałe są więcej w cieniu, mam nadzieję,że na drugi rok zakwitną, posadzone są w tym roku wiosną.Też dorobiłam się kompostownika i też często tam chodzę, mam go w drugim ogrodzie- w sadzie.Rosną tam drzewa owocowe, sosny , świerki i tuje.

Świecznice potrzebują czasu, żeby się ukorzenić. W drugim roku powinny zakwitnąć.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:00, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
AgataM napisał(a)
Witaj Marysiu Podziwiam Twoje świecznice. Mam też Brunetty. Kwitną pięknie, niesamowicie pachną, ale liście zawsze mają obeschnięte. Dlatego sadzę je w gąszczach, żeby tylko kwiat było widać. A jak jest u Ciebie
Pozdrawiam

U mnie też usychają liście. I łapią grzyba. Właściwie te usychające liście to może właśnie pierwsze objawy grzyba.
Tutaj zdjęcia z rdzą z poprzedniego sezonu. To mi uświadomiło, że muszę obejrzeć spód liści. W tym sezonie obrywałam wszystkie dolne liście, żeby zmniejszyć ryzyko grzyba.

Edit
Zapomniałam o linku do zdjęć z ubiegłego roku
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=204#post_1
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
JoannA 22:58, 27 wrz 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Marysiu,
zawilce Pretty Lady nie przeżyły u mnie zimy.
Ale ma je Gosiek33 i u niej pięknie kwitną.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Mary 17:20, 28 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Dziękuję Joasiu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
AgataM 17:33, 28 wrz 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Mam jedną kępkę świecznic w cieniu, i ta ma zdrowe liście, a te na stanowisko słonecznym są upalone ale za to mają ładniejsze kwiaty.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies