Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

inka74 21:07, 19 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Ta pierwsza świecznica na zdjęciu jest obłędna. Ja mam Brunette ale nie chce kwitnąć.

Ten tymianek mam i ja. Jest świetny jako obwódka i łatwy do rozmnożenia. Jak za długie baty puszcza - przycinam do zupy lub do suszenia
Nie wiem jak u was ale u mnie w pierwszym roku po posadzeniu jasne rośliny typy hacone all gold, żurawka Lime Marmelae czy właśnie tymianek aurea najczęściej przypala w słońcu. Za to już w następnym sezonie tak jakby się uodparniały/ukorziły dobrze i rosną w pełnym słońcu jak gdyby nigdy nic. Ot taka ciekawostka...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 21:17, 19 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
O maj gad, ale kępy tej jeżówy Virgin!!! No liczę na takie same u siebie na frontowej w przyszłym roku. W sensie takie bujne .
Nic się nie martw, teraz trochę zmęczone są przesadzaniem ale zaraz się ogarną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mary 15:35, 20 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
anka_ napisał(a)

Ja dopiero kupiłam Black Negligee i już się zastanawiam czy ten zielonobrązowy kolor nie będzie mnie z czasem wkurzał na rabacie. Muszę rozejrzeć się za tą White Pearl.

Polecam, Aniu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 15:47, 20 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Hm.. wg opisu w ZP to White pearl ma być tego samego wzrostu co Black negligee, a z kolei Brunette z tej trójki jest najwyższa. Może coś jej nie pasuje po prostu? W kazdym razie i ja za White pearl się rozejrzę

Różne szkółki podają różne informacje. Szkółka Szmit podaje, że Brunette dorasta do 1.2m.
Ale może masz rację, że coś jej nie pasuje.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 15:53, 20 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
HannaR napisał(a)


Teraz trzeba poczekać, żeby rośliny się przyjęły. W przyszłym roku powinno być ładnie. No i podoba mi się ciemne tło ogrodzenia. A coś pomiędzy nowymi nasadzeniami a ogrodzeniem będzie jeszcze?

Pomiędzy już coś jest. Przy płocie jest posądzony żywopłot z cisa Hicksii, a na środku 3 hortensje Great Star i 5 hortensji White Dome. Hortensje też ledwo żyją, bo wsadzone niedawno.
Te jeżówki i trawy to wykończenie tylko.
Na zdjęciu tego nie widać. Muszę inne ujęcie zrobić.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 15:57, 20 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
inka74 napisał(a)
Ta pierwsza świecznica na zdjęciu jest obłędna. Ja mam Brunette ale nie chce kwitnąć.

Ten tymianek mam i ja. Jest świetny jako obwódka i łatwy do rozmnożenia. Jak za długie baty puszcza - przycinam do zupy lub do suszenia
Nie wiem jak u was ale u mnie w pierwszym roku po posadzeniu jasne rośliny typy hacone all gold, żurawka Lime Marmelae czy właśnie tymianek aurea najczęściej przypala w słońcu. Za to już w następnym sezonie tak jakby się uodparniały/ukorziły dobrze i rosną w pełnym słońcu jak gdyby nigdy nic. Ot taka ciekawostka...

Też mi Brunette słabo kwitnie.
Też mi jasne rośliny przypala. Za krótko rosną, żeby wyciągać wnioski odnośnie kolejnych lat.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 16:02, 20 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
mrokasia napisał(a)
O maj gad, ale kępy tej jeżówy Virgin!!! No liczę na takie same u siebie na frontowej w przyszłym roku. W sensie takie bujne .
Nic się nie martw, teraz trochę zmęczone są przesadzaniem ale zaraz się ogarną .

Te jeżówki rosły w grupie. Nie wiedziałam, że są takie duże zanim je wykopałam. Może należało je odmłodzić? Hmm...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 09:00, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
HannaR napisał(a)


Teraz trzeba poczekać, żeby rośliny się przyjęły. W przyszłym roku powinno być ładnie. No i podoba mi się ciemne tło ogrodzenia. A coś pomiędzy nowymi nasadzeniami a ogrodzeniem będzie jeszcze?

Oto co jest za nowymi nasadzeniami.
Po lewej molinie i jeżówki przy ścieżce, potem hortensje i żywopłot z małych cisów Hicksii (przy niebieskim kablu).

Docelowo to żywopłot ma nas osłonić od sąsiadów. Płot jest stary, konstrukcja się sypie, podmurówka ma 10-20cm ze zmienną wysokością. Na początku w planie było zrobienie nowych sztachet, ale doszliśmy do wniosku, że nie ma to sensu na takiej konstrukcji. Sąsiedzi nie są zainteresowani inwestowaniem w to ogrodzenie, więc my postanowiliśmy zainwestować w żywopłot.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 09:19, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Mary napisał(a)

Też mi Brunette słabo kwitnie.
Też mi jasne rośliny przypala. Za krótko rosną, żeby wyciągać wnioski odnośnie kolejnych lat.
jasne rośliny od 3 lat obserwuję. Mam hacone all gold, żurawkę lime marmelade i tymianek aurea w pełnym słońcu i w tym roku ich nie przypaliło. W ubiegłym też było dobrze. Jest więc szansa, że z czasem się przyzwyczajają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
gosika67 10:35, 23 wrz 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj, podziwiam Twoje świecznice, ja mam pierwszy rok i już widzę,że niektóre nie w tych miejscach posadzone, pozdrawiam. Biel bardzo mi się podoba w Twoim ogrodzie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies