Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

Marta 23:56, 29 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
finka napisał(a)
A to cienista rabatka. Rzadko cokolwiek tu robię. Chwasty tu prawie nie rosną.







Ogród piękny, hosty wspaniałe! Fajnie wygląda pasychandra (?) koło host i thuji.


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
myszorek 09:20, 30 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Finka hosty zabójcze, a ten pierwiosnek bajecznie wygląda na rabacie-jak widziałam w sklepie to nie wziełam, choć mi się podobał-myślałam, ze kwitnie chwile i będzie po nim.
____________________
ogród zmyślony
finka 11:48, 30 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Myszorku Primula kwitnie długo bo już około miesiąca. Zaczyna od dołu i tak po kolei wykwita, chorowałam na nią dwa lata. W przyszłym roku wchodzi do produkcji bo jest extra.

Marto na cienistej rabacie jest Runianka czyli Pachysandra, mam zamiar dosadzić jeszcze odmianę 'Variegata' wewnątrz rabaty,, żeby rozjaśnić nieco środek. Świetna roślina okrywowa idealna do cienia.

Ewo spokojnie możesz formować berberysy. Teraz po kwitnieniu można przymierzać się do cięcia Krzewuszek, Tawuł japońskich, Żylistków, o ile już przekwitły. Tawuły przycięte w niedalekim czasie, zakwitną ponownie we wrześniu, ale nieco z mniejszą siłą. A nasturcje....brrr...aż mi gęsia skórka się pojawiła.

Pozdrawiam, wracam do pracy, wieczorem zajrzę.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
myszorek 11:53, 30 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
przyjmuję do wiadomości, zapisuję na listę chciejstw do cienia
____________________
ogród zmyślony
monteverde 16:17, 30 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przepiękne powojniki , Finka)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Marta 23:23, 30 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Dzięki. Ta pasychandra dużo się rozrasta? W jakich odstępach ją sadzisz? Fajna jest
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
finka 22:14, 08 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
hohoho, tyle czasu minęło od mojego ostatniego logowania...ogród w tym czasie zamienił się busz ... tzn. wszystko wielkie i piękne. Po wakacjach na których byłam 10 dni też mnie zaskoczył. Powrót był ciężki bardzo leniwy, ale już mi minęło i od przeszło 3ch tygodni znów grzebię między roślinami. Najpierw ważniejsza szkółka, teraz biorę się już za rabatki.

lato do kitu..na szczęście u mnie już po żniwach rzepaczanych i pszenicznych. Została nam gryka, a tu pogody nie ma. Niedługo trzeba kosić pokosówką, a potem leży na polu i schnie, ale na to potrzebne suche słoneczne dni...mam nadzieję, że doczekamy takiej pogody

tymczasem....

robię ogórki do słoików, mrożę borówki, które jak zwykle obrodziły i objadam się malinami. Na sok jeszcze za wcześnie, najpierw trzeba ich trochę się najeść. Jakieś 3 tygodnie temu zrobiłam niskosłodzoną dżemoladę z porzeczki czerwonej. I...odkrycie roku! Jest wspaniała na świeżej bagietce z gorgonzolą kremową! Po prostu mniód...! Zrobiłam tylko 10 słoików a dwa już zjedliśmy! Oczywiście tylko z gorgonzolą, bo jak mówi mój M. samej szkoda jeść, ale z gorgonzolą już nie.

U sąsiada już miodowo...kończymy właśnie pierwszy duży słoik miodu lipowego...czekamy na spadziowy i na miodek pitny, mój ulubiony! Na mojej produkcji lawendy (2500 szt.) chodzi tyle pszczół, że miód prawie prowansalski lawendowy.

Dzieci wyjechały w Bieszczady i do dziadków do Wrocławia, wróciły... i znów wyjechały nad jezioro też z dziadkami...a my pracujemy, pracujemy, pracujemy....

wczoraj mimo niedzieli byliśmy u naszych sąsiadów Czechów na małym kiermaszu ogrodniczo-rolniczo-swojskim. Cóż za urocza plenerowa impreza w parku przy zabytkowych zabudowaniach miasteczka Broumov. Pani w balii prała na tarze, potem wieszała pranie na sznurze drewnianymi klamerkami, ludzie nieśpiesznie obchodzili straganiki, pili piwko, śmiali się, dzieciaki buszowały na trawie, robiły jakieś naszyjniki z koralików i zapisywały ryzy kartek kredkami. Fajna pogoda, fajny klimat i powietrze nasiąknięte pieczonym prosiakiem. A my z przyjaciółmi, również szkółkarzami oferowaliśmy nasze rośliny. Takich klimatów w Polsce nie znaleźliśmy...

no i na koniec trochę świeżych zdjęć:

a ja zaraz lecę podpatrzeć co słychać w Waszych ogrodach, ogródkach, ogródeczkach i balkonach

Pozdrawiam wszystkich!!!!
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 22:26, 08 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
no widzicie tyle mnie nie było, że zapomniałam że trzeba kliknąć w te zdjęcia...eh




















____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Sebek 22:29, 08 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No ślicznie ogród wygląda - a jakie gladiole
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Marta 22:36, 08 sie 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Ślicznie ogród wygląda, no i te widoki na pierwszym zdj....piękne. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies