Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:28, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Niestety z braku czasu dopiero po świętach obcięłam bukietówki. Niektóre miały już spore liście. Co ciekawe, że największe były zdecydowanie u góry pędu. Im niżej tym coraz mniejsze czy wręcz niewidoczne. Z bólem serca ale ścięłam... Widzę, że niektóre hortki po tym cięciu ciężko się zbierają - chyba dopiero budzą się te uśpione u dołu pąki.... Oby się obudziły, ale na pewno nieco później zakwitną

Po świętach ścięłam też trawy - niestety też trochę późno bo niekiedy widziałam, że ścinając suche badyle ścinałam też już zielone pędy
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:47, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
W trakcie majowego weekendu udało mi się zrobić krótki wypad, ale przyznam, że jedynie fakt, że była na miejscu kiepska pogoda na prace ogrodowe nieco uspakajał moje wyrzuty sumienia. Oj zagapiłam się w tym roku w tym moim miszmaszu

Po powrocie z majówki trochę ręce mi opadły.

Trawnik miejscami łysawy a miejscami trawa przerośnięta prawie pod kolana... I jak tu skosić jak mokro i wciąż dolewa a eM wciąż mruczy pod nosem na temat skutków wertykulacji

Posadzone jesienią hiacynty i tulipany niestety w większości leżały pod ciężarem swoich kwiatów na ziemi, oblepione ziemią

Kalina koralowa cała w pomponikach... ale też pełna mszyc. Chyba nic nie będzie z pięknego kwitnienia, bo nie mam jak zrobić oprysku na te dziady
Zamarłam jak zobaczyłam również mszyce (chyba) na wszystkich rozchodnikach (rosną w pobliżu tej kaliny). Cz to możliwe aby były atakowane przez mszyce?

Na fotce kalina z jakby uwiędniętymi pomponami i rozchodniki z pozwijanymi i już lekko zniekształconymi liśćmi




Chwasty puściły się jak szalone

Obleciałam raz ogród naprędce robiąc jakieś fotki ku pamięci bo za chwilę po tych deszczach znikną cebulowe.

A teraz z choróbskiem przygwożdżona jestem w domu

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:59, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Tulipany w bieli






i z lekką nutą różu

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:00, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i te które mnie w tym roku zachwyciły


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:11, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i różowości



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:13, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
cd.


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:25, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 06:37, 11 maj 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Hej Małgosia Fotograficzny przegląd majowego ogrodu obejrzałam. Wielką masz kalinę [moja malutka], ale z nimi to tak już jest, że trzeba pryskać, bo inaczej całe w mszycach. Tulipany przepiękne. Cena zakupów w T. robi wrażenie Obok w O. też można czasem ciekawe rośliny za grosze kupić. Ale teraz jak mamy nowy most otwarty to nie chce mi się tamtędy jechać

Zdrówka życzę i pozdrawiam zza lasu
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 12:43, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)
Hej Małgosia Fotograficzny przegląd majowego ogrodu obejrzałam. Wielką masz kalinę [moja malutka], ale z nimi to tak już jest, że trzeba pryskać, bo inaczej całe w mszycach. Tulipany przepiękne. Cena zakupów w T. robi wrażenie Obok w O. też można czasem ciekawe rośliny za grosze kupić. Ale teraz jak mamy nowy most otwarty to nie chce mi się tamtędy jechać

Zdrówka życzę i pozdrawiam zza lasu
Hej Jola
Majowy przegląd ogrodu niestety raz i to naprędce uczyniony. Teraz ogród z nosem przy szybie tylko oglądam, bo choróbsko mnie zmogło I nawet nie mam jak i kiedy tego oprysku na mszyce zrobić. Ale żeby mszyce na rozchodnikach żerowały?

Z nowego mostu jeszcze nie korzystałam ;( Ciekawa jestem jak teraz korki się rozłożą bo podobno na jakiś czas mają obwodnicę północną zamknąć

I jeszcze tulipany w żółciach zostawiam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 12:49, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Nie przepadam za tak mocnym żółtym kolorem w ogrodzie ale w te pochmurne dni działa jak energetyk


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies