Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 23:35, 02 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)
Przepiękne te zdjęcia w zbliżeniu
Mirka! To fakt, że dopiero jak robimy fotkę w trybie makro to zauważamy jak misternie "skonstruowane" są kwiaty



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:47, 02 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
MalGosia napisał(a)
Gosiu,
jak miło wejść do Twego ogrodu i podziwiać kwitnące rośliny.
Sasanki masz już takie duże- u mnie dopiero się budzą, za to ciemierniki kwitną już jakiś czas, choć faktycznie białe obudziły się pierwsze.
A podwójne i różowe ciemierniki widziałam w markecie, w którym Ty dokupiłaś białych A u mnie ich nie ma - a o tej cenie mogę tylko pomarzyć!
Małgosiu teraz każdy kwiatek cieszy w ogrodzie Sasanki faktycznie wyjątkowo wcześnie (z reguły kwitły dopiero początkiem maja). Bardzo je lubię, szczególnie te malinowe




Mus dokupić ich na lokalnym ryneczku
Fioletowe jeszcze w maleńkich pąkach.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:05, 03 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Większość krokusów niestety kończy już swój spektakl



a te sadzone jesienią zaczynają kwitnienie - ale dość marne



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:12, 03 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pierwiosnki powoli zaczynają kwitnienie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:22, 03 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Krokusy robią miejsce hiacyntom Jeszcze kilka ciepłych dni i będą w pełnym rozkwicie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Kawa 14:00, 03 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gosia śliczne te twoje kwiatuszki
mus krokusów kupić
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
BasiaLT 07:45, 04 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Piękne zdjęcia makro. Cudne masz krokusiki, u mnie już dawno przekwitły. Gdzie kupiłaś malinową sasankę? U mnie dostępne tylko białe.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
m_gocha 23:36, 17 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kami! Basiu! Krokusy mus zakupić w ilościach hurtowych
Co ciekawe te sadzone późną jesienią dopiero teraz zakwitły. Aż tak jakoś dziwnie wyglądają w tej zielonej już scenerii Zdecydowanie trzeba sadzić we wrześniu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:03, 18 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ogrodowo działam niewiele bo i pogoda niesprzyjająca (zimnica że hej - po górach biało) a do tego głowa czym innym zajęta i nawet ogród nie cieszy
Wrzucę fotki ku pamięci sprzed ponad tygodnia bo za chwilę okażą się już tylko historią.
Trawnik zwertykulowany trzy tygodnie temu nie wygląda dobrze. Chyba za bardzo "dokładnie" eMuś z synem go potraktowali. Dosiałam trochę trawy ale było bardzo sucho i chyba nic z tego nie będzie. Nie wiem, może eM za szybko jeździł tym wertykulatorem?


Teraz trawnik już trochę się zazielenił ale mocno jest przerzedzony i łyse placki niestety widać Z około 20 metrów kw. było kilka worków suchego siana, mchu - niestety trochę ziemi i zielonej trawy też. Początkowo miałam oddać je jako bioodpady ale popytałam dziewczyn na O. czy można takie resztki z dodatkiem mchu wrzucić na kompost (obawiałam się czy ten mech się przekompostuje). I po poczytaniu pozytywnych opinii część zmieszałam z kompostem a część przesypując suchymi liśćmi (żeby nie powstała gnijąca maź) zostawiłam w rogu ogrodu i wykorzystam do robienia tegorocznego kompostu.

Do większych tegorocznych porażek należą żurawki. Niektóre ładnie odbijają ale spora część nich wygląda tak:

Chyba nie ma już co czekać, że odbiją i trzeba je usunąć
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:18, 18 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mahonia lada chwila zakwitnie

berberysy już ładnie ulistnione (ta fotka sprzed 2 tygodni)

sadzone późną jesienią tulipany botaniczne
i piwonie z czerwonymi jeszcze pędami - teraz już zdecydowanie z większymi

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies