Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 12:55, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
I delikatniejsze odcienie żółtego



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
MirellaB 13:17, 11 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Bardzo ładne zdjęcia
Ja lubię żółty kolor w ogrodzie
Ci do usychajacych kwiatów czy roślin to również mnie to denerwuje i boli. Ostatnio w szkółce w Kórniku zwróciłam uwagę personelowi na usychające niepodlewane rośliny. Brak słów
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
m_gocha 13:40, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
I trochę tulipanowej czerwieni


i tulipany Van Eijk - pięne duże kwiaty ale kolor trochę mnie rozczarował



i troszkę szerszy kadr (ale słabo wykadrowany )

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 13:50, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
A będąc przy czerwieni... Jeden z berberysów świeci jak pochodnia


i czerwono-różowe żurawki spisane prawie na straty ładnie odbiły


Piwonie pięknie zapączkowane. Miałam jedną wielką kępę przesadzić na wiosnę... i niestety nie zdążyłam


i żonkile o cudnym zapachu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 14:05, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Magnolia Susan zakwitła... 3 kwiatkami. Muszę ją przesadzić (chyba ma zbyt suche miejsce)albo przynajmniej przyciąć. Może to ją zmobilizuje do lepszego kwitnienia


Różaneczniki ładnie zapączkowane już zaczęły kwitnienie


Czosnki niektóre porosły tak ogromne z tak mięsistymi liśćmi, że już się zastanawiam jak będą wyglądały na rabatach gdy zaczną żółknąć
Ale jeszcze chwila i zaczną kwitnąć

Niestety niektóre z tych co rosną już trzeci sezon w tym samym miejscu wypuściły mnóstwo liści ale bez pąków.Mus w sierpniu je wykopać i rozdzielić. Zapewne namnożyło się drobnych cebul

A sasanki już przekwitają. Gdzieś czytałam, że dobrze je po przekwitnięciu ściąć wtedy do końca sezonu będą zdobić rabatę ładnymi zdrowymi liśćmi. Hmmm... U mnie całkiem dobrze teraz te liście wyglądają....
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 14:20, 11 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Konwalie lada chwila zakwitną w tych wszystkich zakątkach gdzie się bezkarnie rozeszły po ogrodzie


Ubiorek i niezapominajki mają teraz swoje 5 minut Te ostatnie pomimo plewienia wciąż gdzieś się nieoczekiwanie pojawiają


Oglądając ostatnio Gardener's World spodobał mi się pomysł sadzenia niezapominajek jako "runo" do tulipanów. Urokliwie wyglądały tulipany wyrastające z niezapominajkowych dywaników. Pomysł wart skopiowania
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 19:00, 13 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i przybywa niebieskości w ogrodzie - zaczynają brunnery czyli tzw. kaukaskie niezapominajki


i powojnik górski



i kępy szafirków

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 19:11, 13 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i te cudne odcienie zieleni widoczne tylko wiosną... Niestety szerszych kadrów brak. Fotki z poprzedniego tygodnia

Hosty ruszyły... Niektóre już w sporych liściach a inne dopiero w fazie kłów


Ależ się rozrósł bluszcz. A jeszcze nie tak dawno wydawało się, że cały czas stoi w miejscu Jeszcze chwila i trzeba go będzie ograniczać
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 19:13, 13 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 19:16, 13 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies