Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 22:48, 16 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Martka napisał(a)
Małgosiu, witam u Ciebie, zaintrygował mnie Twój wpis u Vity o okrywaniu hortensji ogrodowych, pomyślałam, że to wpis bardzo zapalonej ogrodniczki zajrzałam tu... i wszystko się potwierdziło ogród stworzyłaś piękny i pięknie sfotografowany, z czułością i pasją. Obejrzałam z ogromną przyjemnością. Każda pora roku bujna, soczysta. Warzywa dorodne. Ogrodowe wdzięczne i pełne energii. Tylko... jak teraz zasnąć w stanie takiego rozmarzenia? ...

Martka
Dziękuję Ci za tyle ciepłych słów. Będę do nich wracać w chwili zwątpienia
Do Twojego wątku zaglądam cichcem i podziwiam nieustannie.
Miskantowy żywopłot rewelacyjny. Ogród zimowy świetny!
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:56, 16 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Agatorek napisał(a)
Gosiu, z wielką przyjemnością obejrzałam sobie przegląd ogrodu z miesiąca na miesiąc. W każdym z nich jest pięknie. Szczególnie zachwycają mnie hortensje ogrodowe i bukszpany .

Agatorku! Dzięki W takie szaro-bure dni każdy kolor nawet na fotce cieszy
U Ciebie spory areał do ogarnięcia u mnie ogród chusteczkowy prawie i wciąż główkuję jak i gdzie te chciejstwa upchnąć. Choć myślę, że w tym akurat niezła jestem
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:13, 16 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Joku napisał(a)
Gosiu miałam bluszcz w poprzednim ogrodzie, tworzył bardzo lubiane przeze mnie dywany. Nie było dla mnie problemem ograniczanie go od boku, natomiast zaczął mi sprawiać kłopoty jak zaczął wrastać w rosnące w nim krzewy. Myślę że dzisiaj starałabym się wycinać wszystkie pędy wrastające właśnie w inne rośliny, zwłaszcza te z nich zagięte ku górze. Funkie radziły sobie bardzo dobrze i o dziwo drobne leśne zawilce. Te po prostu potrafiły przebić się przez warstwę pędów bluszczowych na wiosnę bo wtedy bluszcz był taki "przyklapnięty" do ziemi.

Jola!
Takie właśnie bluszczowe dywany w dwóch miejscach mi się uworzyły.
Powiedz mi Jola, czy te krzewy w które zaczął wrastać bluszcz jakoś ewidentnie cierpiały?

A z zawilcami to świetny pomysł! Może spróbuję je przenieś z rabaty na te bluszczowe wysepki. Pięknie to musi wyglądać - takie białe gwiazdki na ciemnym zielonym tle.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:28, 16 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)
Gosiu, Twoje podsumowanie roku dla mnie to miód na moje serce
Bardzo lubię Twój ogród, wydaje się taki bujny, napakowany, wszystko pięknie i zdrowo rośnie. Ogrodówki naprawdę zadbane i pięknie kwitnące.
Moich nie okrywam, w zeszłym roku słabo kwitły bo były silne mrozy późną zimą, a one już wystartowały.
Teraz też może tak być, teraz mamy ciepło, a w marcu czy kwietniu może wrócić mróz.
Ja jednak nie będę swoich okrywać, nie mam siły aby tak jak Ty robić, za wielkie mam krzaki.
A mimo to, myślę o ich rozmnażaniu i dosadzaniu na rabaty. To tak jak dla Ciebie, dla mnie są najważniejszymi roślinami w ogrodzie


Mirka
A Twoje słowa to miód na moje serducho
Ogród napakowany to prawda. Po raz pierwszy tak mocno dotarło to do mnie w tym roku. Mokra wiosna i lato spowodowało, że wszystko bujnie się rozrosło i trochę ta bujność mnie przeraziła. Szkoda, że nie można wielkości niektórych roślin zahibernować
U Ciebie klimat łagodniejszy. Będąc nad morzem zawsze z zachwytem spoglądam w tamtejsze ogródki podziwiając piękne ogrodówki. Jest trochę pracy z tym okrywaniem tym bardziej, że krzaki też coraz większe. To jedyne rośliny jakie okrywam w ogrodzie i tak jak Ty też mnie kusi ich rozmnażanie Przy okazji przesyłam buziaki za You&Me. Piękna i spora już jest

Czosnki się namnażają a i jesienią coś tam zawsze dosadzę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:48, 16 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
A tutaj bardzo ciekawe informacje dotyczące m.in uprawy i rozmnażania ciemierników

https://gds-staudenfreunde.de/ueber-helleborus

Polecone przez niezawodną Ewę z Doświadczalnia bylinowo-różana
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Joku 15:28, 17 lut 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Gosiu u mnie w bluszczu rosły azalie japońskie i kosodrzewina. Po ok. 10. latach miałam wrażenie że bluszcz zaczyna je tłamsić. Myślę że jakieś mikre byliny zwłaszcza ozdobne latem i jesienią by tego nie przetrwały. Funkie nieźle dawały sobie radę bo była to jakaś zwykła odmiana sporej wielkości. Jak znajdę jakąś wolna chwilkę to poszukam zdjęć i wstawię u siebie.

PS! obiecane zdjęcia u mnie w wątku.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
April 20:48, 17 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Jakie wspaniałe hortensje Nie wiem jak to się stało że ja tu wcześniej nie trafiłam. Nie ma to jak kojące obrazki po ciężkim dniu pracy, gdy za oknem wichura.
____________________
April April podbija las Mazowsze
m_gocha 23:42, 17 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Joku napisał(a)
Gosiu u mnie w bluszczu rosły azalie japońskie i kosodrzewina. Po ok. 10. latach miałam wrażenie że bluszcz zaczyna je tłamsić. Myślę że jakieś mikre byliny zwłaszcza ozdobne latem i jesienią by tego nie przetrwały. Funkie nieźle dawały sobie radę bo była to jakaś zwykła odmiana sporej wielkości. Jak znajdę jakąś wolna chwilkę to poszukam zdjęć i wstawię u siebie.

PS! obiecane zdjęcia u mnie w wątku.
Dzięki Jola!
Byłam, widziałam i... zasypałam Cię pytaniami
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:45, 17 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
April napisał(a)
Jakie wspaniałe hortensje Nie wiem jak to się stało że ja tu wcześniej nie trafiłam. Nie ma to jak kojące obrazki po ciężkim dniu pracy, gdy za oknem wichura.

Witaj Aprilku w moim skromnym chusteczkowym ogrodzie! Hortensje dziekują
A Ty nie myślałaś o wprowadzeniu do swojego leśnego ogrodu hortensji ogrodowych? PH gleby pewnie byłoby idealne, gorzej z tym piachem
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
sylwia_slomc... 09:55, 18 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Piękne miejsce stworzyłaś, z klimatem hortki wypasione Bałwanek skradł moje serce, dekoracje śliczne, lubię w te święta czerwienie. Ścieżka z płyt betonowych fajna, jak sobie radzisz by jej trawa nie zarastała? U nas jak były ścieżki z plastrów strasznie się trawa na nie pchała mimo trzykrotnego przycinania wokół w sezonie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies