Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 20:39, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Joku napisał(a)


Z przyjemnością oglądam obrazki z twojego ogrodu, który bardzo lubię.
Zaciekawił mnie ten zadarniacz - zielone listki pod hostami na pierwszym planie. Co to jest?

Witaj Jola!
Dzięki za miłe słowa Wiem, że mój ogród raczej nieogrodowiskowy ale... taki mój . Co nie znaczy że idealny. Wręcz przeciwnie. Zapewne wiele bym w nim zmieniła

Ten "zadarniacz", o który pytasz to zwykły bluszcz. Przez jakiś czas posadzone w tym miejscu kilka kępek prawie że stało w miejscu. Od 3-4 lat ruszył z kopyta jak szalony. Trochę się obawiam czy utrzymam go w ryzach (kiedyś Vita pisała z jakim trudem pozbywała się go z ogrodu). Jednak w tym miejscu myślę, że trudno byłoby o inny zadarniacz. Rośnie tam m.in. sosna, świerki odmianowe, cyprys, jodła koreańska. To miejsce to tzw. suchy cień
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Wiolka5_7 20:44, 07 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Gosiu pokazałaś przepiękny przegląd ogrodu w każdym miesiącu wszystko mi się podoba zostawiam ochy i achy
Ogrodówki masz niesamowite.Moja mama też ma ,ale jej prawie nie kwitły a u Ciebie kwiecia co nie miara

Super się oglądało kolorowe fotki ogrodu w taką beznadziejną pogodę za oknem
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
m_gocha 21:30, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Wiolka5_7 napisał(a)
Gosiu pokazałaś przepiękny przegląd ogrodu w każdym miesiącu wszystko mi się podoba zostawiam ochy i achy
Ogrodówki masz niesamowite.Moja mama też ma ,ale jej prawie nie kwitły a u Ciebie kwiecia co nie miara

Super się oglądało kolorowe fotki ogrodu w taką beznadziejną pogodę za oknem

Wiola!
Dzięki za odwiedziny i tak miłe słowa
Często zaglądam do Twojego wątku ale jakoś weny do pisania było brak. Podziwiam Twoje fotki z trawami wstawione do wątku konkursowego. Gdyby było głosowanie forumowiczów to byłyby moimi faworytami

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Anna_ogrodni... 08:03, 08 lut 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam właśnie odwiedziłam twój ogród i musze się zalogować aby zostawić swoje ochy i achy bo bardzo mnie zachwycił swoją uroda taki bogaty dorodny kolorowy no poprostu piekny bardzo bardzo mi sie u Ciebie podoba takie widoki to ja uwielbiam
A ta biała hortensja moze stać na słońcu czy ją przypali?
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Wiolka5_7 08:10, 08 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
m_gocha napisał(a)

Wiola!
Dzięki za odwiedziny i tak miłe słowa
Często zaglądam do Twojego wątku ale jakoś weny do pisania było brak. Podziwiam Twoje fotki z trawami wstawione do wątku konkursowego. Gdyby było głosowanie forumowiczów to byłyby moimi faworytami



Należą się
Cieszę się, że do mnie zaglądasz
Dziekiy za pochwały Twoje trawy też zasługują na konkurs
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anbu 08:22, 08 lut 2022


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wspaniała retrospekcja, obejrzałam z przyjemnością
____________________
Ania Ogród Ani :)
Anda 08:35, 08 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Mnie rownież pokaz zdjęciowy bardzo przypadl do gustu Wspaniały masz ogród, piękne kompozycje, rośliny w doskonałej kondycji. Bardzo mi się podoba.

Szczawik to rzeczywiście koń trojański. Walczę z nim już od paru lat i przegrywam. Nasiona strzelają w różnych kierunkach. Uważaj na niego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 18:43, 08 lut 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
m_gocha napisał(a)



Ten "zadarniacz", o który pytasz to zwykły bluszcz. Przez jakiś czas posadzone w tym miejscu kilka kępek prawie że stało w miejscu. Od 3-4 lat ruszył z kopyta jak szalony. Trochę się obawiam czy utrzymam go w ryzach (kiedyś Vita pisała z jakim trudem pozbywała się go z ogrodu). Jednak w tym miejscu myślę, że trudno byłoby o inny zadarniacz. Rośnie tam m.in. sosna, świerki odmianowe, cyprys, jodła koreańska. To miejsce to tzw. suchy cień


Gosiu przepięknie pokazałaś ten swój kawałek raju mnie zachwyciły tym razem hortensje, takie dorodne, cud, miód czytam o tym zadarniaczu i pociesza mnie to stwierdzenie, że to tzw. suchy cień, też posadziłam parę sztuk bluszczu pod brzozą i mam nadzieję, że tak jak u Ciebie u mnie zadarni ten kawałek, bo brzoza u mnie to jednak pijak okropny i wkoło niej trudno coś utrzymać fajnie że wróciłaś i pokazujesz ten swój wyjątkowy ogród
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Szymka 21:24, 08 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Pięknie masz. Bardzo dorodne ogrodówki i pięknie przystrzyżony Rheingold?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
m_gocha 22:07, 08 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witam właśnie odwiedziłam twój ogród i musze się zalogować aby zostawić swoje ochy i achy bo bardzo mnie zachwycił swoją uroda taki bogaty dorodny kolorowy no poprostu piekny bardzo bardzo mi sie u Ciebie podoba takie widoki to ja uwielbiam
A ta biała hortensja moze stać na słońcu czy ją przypali?

Aniu!
No dzięki wielkie za te ochy
Zerknęłam do Ciebie i chyba mamy podobne gabaryty naszych zielonych oaz. Zaznaczyłam do podglądania. My właściciele małych ogródków nie mamy łatwo
A o którą białą hortensję pytasz?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies