Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 22:11, 08 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Wiolka5_7 napisał(a)


Należą się
Cieszę się, że do mnie zaglądasz
Dziekiy za pochwały Twoje trawy też zasługują na konkurs

Wiola zaglądam Oprócz ogrodu podziwiam Twoją szybkość podejmowania decyzji i szybkość działania w ogrodzie. Ja z tych co myślą, zastanawiają się...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:20, 08 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
anbu napisał(a)
Wspaniała retrospekcja, obejrzałam z przyjemnością

Ania!
W moich stronach mówi się: "popiół na głowę" . Dobrze, że wróciłaś na forum
Długo Cię nie było na O. bo zaglądałam do Twojego wątku... choć teraz widzę, że przegapiłam wpisy z lata Cudnie rozrósł się Twój ogród

No i dzięki za miłe słowa W takiej szarudze jak ostatnio za oknem każda fotka z zielonym jest cudna
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:29, 08 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Monia81 napisał(a)


Gosiu przepięknie pokazałaś ten swój kawałek raju mnie zachwyciły tym razem hortensje, takie dorodne, cud, miód czytam o tym zadarniaczu i pociesza mnie to stwierdzenie, że to tzw. suchy cień, też posadziłam parę sztuk bluszczu pod brzozą i mam nadzieję, że tak jak u Ciebie u mnie zadarni ten kawałek, bo brzoza u mnie to jednak pijak okropny i wkoło niej trudno coś utrzymać fajnie że wróciłaś i pokazujesz ten swój wyjątkowy ogród


Monia!
Dzięki Hortensje to takie moje oczko w głowie. Coś w tym jest, że im coś nas kosztuje więcej starań, pracy i nie jest łatwe tym bardziej jest nam bliższe sercu
Co do bluszczu. Myślę, że trzeba trzymać rękę na pulsie i gdyby za bardzo się panoszył trzeba będzie go ciąć. Od kilku lat w jego towarzystwie rosną funkie i nie zauważyłam aby im przeszkadzał. Ostatnio zauważyłam, że zaczął piąć się po sośnie i tu się zastanawiam czy mu na to pozwolić.

Generalnie bluszcz nadaje klimatu ogrodowi, takiej trochę naturalności i tajemniczości
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:36, 08 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Szymka napisał(a)
Pięknie masz. Bardzo dorodne ogrodówki i pięknie przystrzyżony Rheingold?

Witaj Kasiu!
Dzięki wielkie! Kiedyś zastanawiałam się jakie rośliny wzięłabym ze sobą z mojego ogrodu gdybym musiała go opuścić i miała ograniczyć ilośc roślin do kilku. Na pewno byłyby to hortensje ogrodowe, krzewiaste i bukszpany

Kasiu! Ostatnio odkryłam Twój niesamowity ogród i utonęłam w nim na kilka wieczorów. Nie zostawiałam wpisu, ale muszę się poprawić
Cudny! A dla Ciebie ogromny szacun za niesamowite pomysły i ich realizację.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:28, 08 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Anda napisał(a)
Mnie rownież pokaz zdjęciowy bardzo przypadl do gustu Wspaniały masz ogród, piękne kompozycje, rośliny w doskonałej kondycji. Bardzo mi się podoba.

Szczawik to rzeczywiście koń trojański. Walczę z nim już od paru lat i przegrywam. Nasiona strzelają w różnych kierunkach. Uważaj na niego.

Ewa!
Pochwały z Twoich ust to nie lada wyróżnienie Dzięki wielkie

Szczawikiem mnie zmartwiłaś Pomyślałam naiwnie, że skoro ten szczawik był sprzedawany w CO. to zapewne nie posiada ekspansywnych cech szczawiku tego, który chyba wszyscy znamy jako przekleństwo naszych ogrodów.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Martka 23:45, 08 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Małgosiu, witam u Ciebie, zaintrygował mnie Twój wpis u Vity o okrywaniu hortensji ogrodowych, pomyślałam, że to wpis bardzo zapalonej ogrodniczki zajrzałam tu... i wszystko się potwierdziło ogród stworzyłaś piękny i pięknie sfotografowany, z czułością i pasją. Obejrzałam z ogromną przyjemnością. Każda pora roku bujna, soczysta. Warzywa dorodne. Ogrodowe wdzięczne i pełne energii. Tylko... jak teraz zasnąć w stanie takiego rozmarzenia? ...


Agatorek 07:54, 09 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Gosiu, z wielką przyjemnością obejrzałam sobie przegląd ogrodu z miesiąca na miesiąc. W każdym z nich jest pięknie. Szczególnie zachwycają mnie hortensje ogrodowe i bukszpany .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joku 11:14, 09 lut 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Gosiu miałam bluszcz w poprzednim ogrodzie, tworzył bardzo lubiane przeze mnie dywany. Nie było dla mnie problemem ograniczanie go od boku, natomiast zaczął mi sprawiać kłopoty jak zaczął wrastać w rosnące w nim krzewy. Myślę że dzisiaj starałabym się wycinać wszystkie pędy wrastające właśnie w inne rośliny, zwłaszcza te z nich zagięte ku górze. Funkie radziły sobie bardzo dobrze i o dziwo drobne leśne zawilce. Te po prostu potrafiły przebić się przez warstwę pędów bluszczowych na wiosnę bo wtedy bluszcz był taki "przyklapnięty" do ziemi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 14:32, 11 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Gosiu, Twoje podsumowanie roku dla mnie to miód na moje serce
Bardzo lubię Twój ogród, wydaje się taki bujny, napakowany, wszystko pięknie i zdrowo rośnie. Ogrodówki naprawdę zadbane i pięknie kwitnące.
Moich nie okrywam, w zeszłym roku słabo kwitły bo były silne mrozy późną zimą, a one już wystartowały.
Teraz też może tak być, teraz mamy ciepło, a w marcu czy kwietniu może wrócić mróz.
Ja jednak nie będę swoich okrywać, nie mam siły aby tak jak Ty robić, za wielkie mam krzaki.
A mimo to, myślę o ich rozmnażaniu i dosadzaniu na rabaty. To tak jak dla Ciebie, dla mnie są najważniejszymi roślinami w ogrodzie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:36, 11 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Ogromna ilość czosnków, co robisz że masz ich tak dużo, u mnie one jakoś zanikają.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies