Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

AniazZielone... 16:22, 17 sty 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witaj Radziu u mnie
Troszkę mi zeszło, żeby Ci odpisać, ale na razie na pierwszy plan wysunął się remont kuchni. Jeździmy, kupujemy, planujemy, myślimy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak już zaczęliśmy to nie jest źle. Mąż dzisiaj nawet sprzątnął kobiecie sprzed nosa płytki, które sobie upatrzyła, ale poszła jeszcze coś oglądać, a on je buchnął
Truskawnik odgapiłam z internetu, ale chcę jeszcze drugi postawić, z truskawką powtarzającą kwitnienie, kupiłam na jesieni nasionka, zobaczymy co z tego będzie. Poziomki wyhodowałam sama, więc może z truskawkami też się uda
Lilie św. Antoniego są piękne, mam 5. Mnie kojarzą się z moją babcią, wspomnienie dzieciństwa Mam wsadzone do ziemi bez koszyczków i nic je nie podjada.
Z synkiem miałam wiele przejść ogrodowo-budowlanych. Pomagał robotnikom układać kostkę brukową, wymieniać piasek w piaskownicy, brał swoje taczki z domu i pomagał wozić skoszoną trawę, grabił ją. Taki mały pracujący rolnik

Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Radziu2013 16:37, 17 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Ja załatwiłem sobie 4 worki cementu...dzisiaj raz je odwołałem bo stwierdziłem że taka pogoda że i tak nic nie będzie można robić, a w ich miejsce kupię kilka farb (właśnie do malowania jednego z pokoi i babci). Po chwili namysłu zrezygnowałem (bo jak już robić to całość łącznie ze zmiana podłogi itd.) i znowu dzwoniłem żeby jednak przywieziono ten cement

Takie beczki też mam chyba z dwie. Ale boję się cokolwiek w nie sadzić bo to beczki po paliwie...
Ja poziomki próbowałem dwa razy wysiewać i nic...w tym roku już ich nasion już nie kupiłem...

Remonty, zmiany...lubię takie prace Z pewnością kuchnia będzie piękna
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
AniazZielone... 18:01, 17 sty 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Radziu2013 napisał(a)
Ja załatwiłem sobie 4 worki cementu...dzisiaj raz je odwołałem bo stwierdziłem że taka pogoda że i tak nic nie będzie można robić, a w ich miejsce kupię kilka farb (właśnie do malowania jednego z pokoi i babci). Po chwili namysłu zrezygnowałem (bo jak już robić to całość łącznie ze zmiana podłogi itd.) i znowu dzwoniłem żeby jednak przywieziono ten cement

Takie beczki też mam chyba z dwie. Ale boję się cokolwiek w nie sadzić bo to beczki po paliwie...
Ja poziomki próbowałem dwa razy wysiewać i nic...w tym roku już ich nasion już nie kupiłem...

Remonty, zmiany...lubię takie prace Z pewnością kuchnia będzie piękna

Ładnie szalejesz i to na początku roku, a co dopiero będzie później
Masz rację jak remont to całego pomieszczenia, u mnie był 13 lat temu, potem tylko częściowy, więc czasami trzeba.

Beczki po paliwie nie używaj, ale można kupić po produktach spożywczych, lepsze są metalowe, bo można je wygiąć.

Z kuchni się cieszę, nawet bardzo
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:40, 10 mar 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Remont prawie dobiegł końca, więc najwyższa pora pomyśleć o sianiu. Chociaż w tym roku bardzo ciężko mi idzie, nie mam siły, nie chce mi się, miejsca mało, ale widać światełko w tunelu
Niedawno synek sobie kupił nasiona do ogródka

Dokupiłam sobie to co mi brakowało i nie tylko.

Skusiłam się na cynię skabiozową, truskawkę powtarzającą, chce zrobić drugi truskawnik i kremową aksamitkę. Na jesieni dostałam nasiona, ale mi zaginęły, więc kupiłam, a one się odnalazły
Mogę powiedzieć, że sezon 2018 rozpoczęłam
Dzisiaj przeniosłam rośliny, które zimowały w ciemnej piwnicy do jasnej suszarni.
Mam nadzieję, że sąsiedzi mi nie wyrzucą kwiatków.
Posadziłam dwie datury, które ukorzeniałam od jesieni.
Posiałam nasiona cyni skabiozowej, szałwi błyszczącej, truskawki i aksamitki kremowej.
Reszta po niedzieli
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
koliber 20:43, 10 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Gdzie kupiłaś cynię skabiozową, jeśli mogę spytać?
____________________
Zielona przestrzeń
AniazZielone... 20:51, 10 mar 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Możesz w ogrodniczym w Krakowie
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
koliber 21:02, 10 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Hmmm...trochę jednak daleko Nawet dla skabiozowej
____________________
Zielona przestrzeń
AniazZielone... 21:11, 10 mar 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Poszukaj, na pewno znajdziesz, a jak nie to poproś w ogrodniczym, żeby zamówili
Nie raz tak robiłam, jak mi na czymś zależało
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
patrycja 21:24, 10 mar 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Ciekawa ta cynia
Aksamitka też śliczna.

Miałaś już kiedyś te kwiaty?
Czy pierwszy raz?
____________________
Patrycja mój ogródek
AniazZielone... 22:04, 10 mar 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Patrycjo
Cynia też mnie zaciekawiła, mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie
Cynie miałam zwykłą, ale uwielbiam jeżówki, więc się skusiłam
Aksamitki miałam, ale żółte i pomarańczowe, ciekawa jestem jak się te spiszą
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies