Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

anabuko1 14:20, 09 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Jeżówki

Ach ten cudny czas jezówkowy
Twoje są piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AniazZielone... 14:50, 09 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Aniu, też lubię ten czas☺
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Radziu2013 18:31, 09 sie 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Ogródek kwiatowy


Ania piękna ta rabata... niby proste rośliny, ale mieszają się ze sobą w taki sposób że wychodzi coś pięknego...

+ dodatek żółci w postaci rudbekii...A niby żółć zgrzyta z różem/fioletem...A guzik...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
greg66 20:21, 09 sie 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4564
Aniu masz bardzo ładnie, widzę tyle radosnych kolorów że pewnie łażenie po Twoim ogrodzie sprawiałoby mi wielką radość (nie wirtualne), a moje budleje dopiero u mnie drugi rok są i też już mają po trzy metry, tylko czekam jak całe zakwitną bo wtedy to będzi ei efekt i zapach i mnóstwo motyli
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
AniazZielone... 21:14, 10 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Radziu, rzeczywiście super to zdjęcie wyszło☺
Ta rudbekia, to sama się wysiała , ale pasuje na tamtej rabacie.
Na tym zdjęciu, jeżówki to jedna rabata, z przodu jest druga, a z tyłu trzecia. Dzielą je ścieżki z piaskowca, ale teraz to są tak zarośnięte, że w przyszłym roku to będzie trzeba je szukać
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 21:25, 10 sie 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Grzesiu, uwielbiam budleje jak kwitną, i motyle na nich siadają, mogę patrzeć godzinami ☺
Najładniejsze są na początku kwitnienia, bo wtedy nie ma jeszcze przekwitłych kwiatostanów.
Zapach cudny☺
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
MariuszG 23:19, 05 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Aniu, byłaś ostatnio w ogrodzie? Pomału będziemy szykować się do końca sezonu .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 09:19, 06 wrz 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mariusz, ten rok jest dla mnie ciężki, jeśli chodzi o wyjazdy działkowe. Więcej czasu spędziłam w domu niż na działce. Boję się co będzie za rok, ale na pewno nie lepiej i już się boję. Cały czas myślę jak zminimalizować ogrom pracy, bo nie wyrabiam ze wszystkim, poza tym widzę, że nie mam tyle siły, co jeszcze kilka lat temu
W przyszłym tygodniu dodam zdjęcia.
Jesień niestety nadchodzi, powoli będzie trzeba szykować się do zimy, oby tylko w weekendy pogoda pozwalała mi pracować, to może nie będę miała dużych zaległości na wiosnę.
Pozdrawiam ☺️
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
ElzbietaFranka 12:20, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam Aniu

Przyszłam od Mariusza odnośnie hortensji. Jaki powod, że nie chcą kwitnąć a jakie masz hortensje bukietowe czy ogrodowe.
Potrzebują dobrego podlewania to kwasoluby może ziemia nie taka.

Piszesz że nie przebywasz za bardzo na działce nieraz tak bywa, że trzeba coś odłożyć na hak. Nie trac nadzieji przynajmniej trzeba podtrzymać to co się ma. Przyjdzie czas, że znowu zaczniesz jeździć i wszystko będzie dopilnowane ku twojej radości.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MariuszG 20:43, 06 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Aniu, bardzo mi przykro, że nie możesz bywać w ogrodzie tak często jak byś chciała. Dla ogrodnika to smutne nie móc odwiedzać swojego ogrodu. Mam nadzieję, że przyszłość zrobi jednak niespodziankę i pozwoli cieszyć się Waszą piękną działką jak najczęściej . Kurczę, jako doświadczonej ogrodniczce nie chcę Tobie doradzać, ale to co u mnie się sprawdziło, to przez ostatnich kilka lat ograniczyłem aktywność do 1 - 2 miejsc w ogrodzie. Dbałem tylko o te fragmenty, a reszta czekała na swoją kolej. Dzięki temu łatwiej było mi się pogodzić, że najpierw z powodu braku możliwości, a teraz z braku czasu nie mogę ogarnąć wszystkiego.


W sprawie hortensji to Ela mądrze pisze
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies