Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

AniazZielone... 20:47, 16 wrz 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Elu, przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ale zeszły tydzień przeleciał mi przez palce.
Nie chciałam mieć hortensji w ogrodzie i róży, bo wymagają wyjątkowej opieki. Róże dostałam, a hortensje przywiózł mój mąż. Nie znam się na hortensjach. Jedna ma kwiaty na pędach cienkich, zdrewniałych, ona bardziej rośnie przy ziemi. Ona kwitnie, ale słabo. Drugą, którą mi przywiózł jeszcze nie kwitła mi w ogóle. Rok temu zakwasiłam jej ziemię, ale na wiosnę przemarzły jej wszystkie pędy, odbiła od nowa. Teraz jest bardzo ładna, jeśli chodzi o liście. Napewno muszę ją na zimę okryć, jeśli znowu nic mi nie wypadnie to może w przyszłym roku w końcu zakwitnie. W weekend została przesadzona razem z jeszcze jedną, którą dostałam i miała być hortensją pnącą, a potem jak nie chciała rosnąć popatrzyłam na karteczkę i okazało się, że to jednak nie pnąca tylko taka jak ta liściasta, ale jaka to niewiem. Takie mam przygody z hortensjami.
Chciałam dodać zdjęcia, ale niestety coś się dzieje z kartą od aparatu i komputer nie widzi karty.
Nie słyszałam, żeby odłożyć coś na hak, fajne to
Niestety ogród jeśli odłoży się na później, to już nie będzie taki jak dawniej.

Mariusz, dziękuję bardzo za radę. Tak teraz właśnie staram się robić, ale jak przyjeżdżasz i widzisz, że sałata, szpinak po miesiącu od skiełkowania mają 10 cm ciągle, że ogórki siejesz 3 razy i mają pędy długości 1 metra, że pomidory najpierw łapią szarą pleśń, a potem zarazę, to ręce mi opadają i zastanawiam się jaki to wszystko ma sens

Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
MariuszG 20:56, 16 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Aniu przykre to strasznie. Ja wiem że radzić jest łatwo jeśli sytuacja nas bezpośrednio nie dotyczy . Mam nadzieję że mimo tego wszystkiego dalej będziesz widzieć w swoim ogródku odrobinę radości. Czekam na zdjęcia kiedy komputer dogada się z kartą pamięci
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 18:40, 29 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Dawno mnie nie było, ale najważniejsze, że komputer w końcu dogadał się z kartą pamięci

Mariusz, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję
udało mi się spędzić z przerwami trochę czasu na działce, może nie nadrobiłam wszystkich zaległości, ale nie jest źle Dzięki temu bardziej przychylnie myślę o kolejnym sezonie, nawet o hortensjach
Z hortensjami jest tak rosły sobie we 3, co widać na zdjęciu poniżej.

Po prawej stronie (jaśniejsze liście) rośnie hortensja, która trafiła do nas 2 lata temu i jeszcze nie kwitła. W tym roku przemarzła, wypuściła nowe pędy. W październiku zobaczyliśmy, że ma jednego kwiatka, większy nie urósł

Środkową hortensję (ciemne liście) dostałam w tym roku w maju, jako hortensję pnącą, ale okazało się, że ona jednak nie jest pnąca.

Tutaj po przesadzeniu

Trzecia ma cienkie patyczki, i mam jeszcze jedną taką.
Wszystkie hortensje zostały jesienią przesadzone. Mają teraz więcej miejsca. Na zimę zostały obsypane trocinami i owinięte.
Mam nadzieję, że przetrwają zimę.
Nadal niewiem czy pierwszą hortensję przycinać na wiosnę czy nie
Drugą lekko przyciąć czy w ogóle?
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 18:46, 29 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Zacznę od budleji, pięknie kwitły w sierpniu.
Na tym zdjęciu widać wszystkie trzy

Ciemnoróżowa i biała będą przesadzone na wiosnę.
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 18:51, 29 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Warzywnik w sierpniu.
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 18:55, 29 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Przy kompoście posadziłam dynię kukurydzę i słonecznik

Rabata przy wjeździe
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 19:00, 29 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498


Wrzesień

____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 19:02, 29 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Hibiskusy bagienne
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 19:10, 29 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 19:12, 29 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies