Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Anusia2 17:09, 27 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
U nas również pomoc jest organizowana przez Muzeum Miasta dla rodzin, które już przyjechały a dzisiaj po północy przyjedzie kolejnych kilka.
Nie mogłam zasnąć. myśli krążyły wokół Kijowa, czy przetrwają kolejną noc.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
jolanka 07:34, 01 mar 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
inka74 napisał(a)
Wrzuciłam u siebie link do jednej z przykładowych akcji - przeklejam i u ciebie (mam nadzieję że nie masz mi za złe ale wiem że to nie fake) bo dużo dziewczyn do ciebie wchodzi, może zobaczą, dołączą poszukają lokalnie.

https://www.instagram.com/p/CaYJlq_Mebj/?utm_medium=copy_link

Nie wiem czy zdamy ten test z człowieczeństwa. Militarnie - wątpię by Ukrainie ktoś chciał pomóc. Niestety to polityka, brudny świat. Nikt nie chce narażać się debilowi z bombą atomową pod ręką. Ale tak po ludzku, człowiek człowiekowi - zawsze warto. Buziaki

Oczywiście Iwonka, że nie mam tego za złe, no coś Ty, miejmy nadzieję, że taka pomoc choć trochę wesprze potrzebujących.

A test z człowieczeństwa każdy zdaje codziennie we własnym sumieniu, oby na ocenę chociaż dostateczną
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 07:40, 01 mar 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Anusia2 napisał(a)
U nas również pomoc jest organizowana przez Muzeum Miasta dla rodzin, które już przyjechały a dzisiaj po północy przyjedzie kolejnych kilka.
Nie mogłam zasnąć. myśli krążyły wokół Kijowa, czy przetrwają kolejną noc.

Chyba w większości gmin jest organizowana pomoc w różnej formie i jak obserwuję jest coraz lepiej zorganizowana. To dobrze.
Nie ma słów aby opisywać to, co się stało i dzieje
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 07:42, 01 mar 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dzisiaj rano -9 .
Zima nie powiedziała chyba ostatniego słowa.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Tess 10:25, 01 mar 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
jolanka napisał(a)
Dzisiaj rano -9 .
Zima nie powiedziała chyba ostatniego słowa.


U mnie trochę cieplej, ale zaczynam się martwić o ogród. (Wiem, wiem, moje dzieci mówią "Matka, Twoje drugie imię to zmartwienie" )
Ale ma być coraz cieplej, wprawdzie nadal minusowo w nocy, ale tylko kilka stopni.
Może to i lepiej, że to ochłodzenie nieco spowolni wegetację?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gruszka_na_w... 18:02, 01 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Już od dawna nie przejmuję się mrozem na przedwiośniu. Jeśli w ogrodzie rosną rośliny z naszej strefy klimatycznej, to nic im nie będzie.
Nawet pasuje mi taki niewielki mrozik, bo nie czynie większych szkód łażąc po rabatach w celu przycinania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 10:12, 02 mar 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Tess napisał(a)


U mnie trochę cieplej, ale zaczynam się martwić o ogród. (Wiem, wiem, moje dzieci mówią "Matka, Twoje drugie imię to zmartwienie" )
Ale ma być coraz cieplej, wprawdzie nadal minusowo w nocy, ale tylko kilka stopni.
Może to i lepiej, że to ochłodzenie nieco spowolni wegetację?

U Ciebie teren zasłonięty więc na pewno 1-2 stopnie cieplej. Czekam i czekam na więcej ciepełka bo dopiero wtedy zaczynam funkcjonować. Nie znoszę zimna, urodziłam się nie w tej szerokości geograficznej co potrzeba
Rośliny na pewno nie ruszą jeszcze z wegetacją, one wiedzą lepiej od nas co, gdzie, kiedy i jak
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 10:23, 02 mar 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Już od dawna nie przejmuję się mrozem na przedwiośniu. Jeśli w ogrodzie rosną rośliny z naszej strefy klimatycznej, to nic im nie będzie.
Nawet pasuje mi taki niewielki mrozik, bo nie czynie większych szkód łażąc po rabatach w celu przycinania.

Masz rację, nic im nie będzie. Oczywiście, że w każdym roku coś wypadnie ale cóż, sorry, taki mamy klimat
Kilka dni temu zaczęłam przycinać miscanty ale - 9 nocami skutecznie mnie przyhamowało z zapędami wiosennych porządków. Cierpliwie poczekam.
Po rabatach na razie nie chodzę bo jeszcze niewiele widać. Sprzątnęłam tylko pod platanem bo tam tony liści i trzeba pod nim ręcznie odgruzowywać.
Muszę coś wymyślić bo okazuje się, że cała rabata w tym miejscu jest przykryta co najmniej 10-20 cm warstwą i naprawdę można się napracować odkrywając ciemierniki, zawilce i inne bylinki tam rosnące. Może jesienią położyć jakąś cienką siatką? Hmm.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 10:31, 02 mar 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Znowu -9. Ciekawe kiedy wreszcie odpuści.
Ciekawa jestem czy kranu zewn. nie uszkodziło, bo eM chyba zapomniał zakręcić kran. Nie chciało mu się jechać do myjni i odkręcił wodę aby umyć samochód. Cóż, hydraulicy też muszą mieć pracę

Czekam na kuriera. Kupiłam większe drabiny bo ta, którą mam jest i za ciężka i za niska. Będę mogła bez problemu przyciąć tuje, świerki i choiny kanadyjskie. Ostatni dzwonek bo ptaszorki zaczynają śpiewać.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agania 11:02, 02 mar 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wiosenna ptaszarnia najbardziej cieszy już budzi i usypia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies